vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy

před třemi roky - Téma týdne

Děti mají vši! Co pomáhá (rady maminek)

Když vaše děti donesou ze školy vši, nemusí to znamenat katastrofu ani vítr v peněžence. Zeptali jsme se maminek, co na vši opravdu zabírá a za co příliš neutratí. Zde jsou jejich rady!

preventan-mimiforum-banner

Veškeré příspěvky do diskuse
09:14 19.10.2017 - Gabča -

Bez nadpisu

U elimaxu je hlavně dobré, že neobsahuje insekticidy takže se ve vlasech nemůžou znova zabydlet, tady je o tom víc informací www.elimax.com/cs-cs

22:30 24.10.2017 - Joe -

Re:

myslím, že to je jediný šetrný přípravek, co se u nás prodává ..

10:37 24.09.2017 - Markéta -

Bez nadpisu

Jo tak to sme na tom Petro stejně, přijde mi to až neuvěřitelné po tak krátké době.

11:38 15.10.2017 - Kája -

Re:

To těčko říct, nám hodně pomohl elimax, takže já bych neměnila kdyby mi to zase děcka dotáhly domů

20:17 10.10.2017 - Majka -

Re:

A je ještě něco takového k dostání, co účinkuje tak rychle ?

20:03 14.09.2017 - Sára -

Bez nadpisu

též mohu doporučit přípravky od elimaxu :)

19:48 23.09.2017 - Petra -

Re:

taky teď řešíme tento problém, sotva škola začala a dcera mi je už dotáhla domů :(

13:37 19.09.2017 - mara -

Re:

já doporučuji jako prevenci voňavou elastickou čelenku proti vším, už jsem to tu psala, je to úplný poklad. Máme ji a funguje 100%-)))koupila jsem to na bejbynet.cz nechápu proč to není v lékárně-(

22:18 21.08.2017 - Kristýna -

Bez nadpisu

Ano Báro můžete, jiné přípravky se nemají používat opakovaně, ale elimax může, protože neobsahuje insekticidy, což znamená, že si na šampon vši nezvyknou

20:25 02.08.2017 - Bára -

Bez nadpisu

Zuzka: za jak dlouho vši po elimaxu zmizly ?

20:34 11.08.2017 - Kristýna -

Re:

Do 14 dní jsme od nich měli pokoj

20:59 17.08.2017 - Bára -

Re: Re:

Kristýna.. a můžu s tím dceři umýt vlasy opakovaně ? protože vím, že mi někdo říkal, že pak ztrácí efekt, protože si na něj vši zvyknou ..

15:14 06.07.2017 - Zuzka -

vši

Kristýno, zkuste vyzkoušet elimax. Prodává se jak taková speciální vodička, tak i šampon na likvidaci vší a hnidů www.elimax.com/cs-cs

19:12 17.07.2017 - Kristýna -

Re: vši

Děkuji moc za tip. Koukala jsem, že ten šampon neobsahuje silikony, s tím jsem se ještě něsetkala, že by se dělalo něco šetrnějšího.

17:11 01.07.2017 - Kristýna -

Co na vši

Můžu se zeptat, co na ty vši používáte ? Dnes ráno jsem zjistila, že je dcera má, takže musím letět do lékárny něco koupit.

02:55 31.03.2017 - vincent popela -

ZAPOJENÍ ŠKOL

Všude se poslouchám a čtu, že učitelé nesmí dětem prohlížet hlavy, že to zakazuje zákon. Nejprve z důvodů údajně diskriminačních, pak aby nešířili infekci dál. Tak jsem si dala práci s tím, že zjistím, co je to za blbost a který zákon ji konkrétně zakazuje. Pročetla podrobně celý školský zákon i vyhlášky mšmt upravující zajištění ochrany zdraví ve školách. Dál doporučení státní hygienické stanice školám při výskytu vší. A NIKDE NIC TAKOVÉHO ZAKÁZANÉHO NENÍ!!! Takže jsme u nás ve škole zavedli toto: Rodičům jsme vysvětlili jejich povinnosti při výskytu vší podle metodického pokynu mšmt (to co mají všechny školy uveřejněné). Dále jsme je požádali o písemný souhlas s plošnou kontrolou při zjištěném výskytu vší ve škole a případným prvotním ošetřením – tedy vystříkáním silným diffusilem, který zahubí vši okamžitě, ale funguje jen 8 hodin. Tím jsme se vyhnuli surovému označení a následného vykázání konkrétního žáčka ze školy, což mně osobně přijde opravdu diskriminační. Jeho rodičům to sdělíme až po odchodu dětí ze školy, apelujeme na odvšivení. Pokud rodič nedbá a dítě chodí stále zavšivené, po třetí kontrole posílá ředitelka písemnou výzvu k návštěvě lékaře, který může nařídit odvšivení nebo rovnou odvšivit. Čímž podle vyhlášky zajišťuje ochranu zdraví dítěte. Rodič musí prokázat návštěvu lékaře a podepsat čestné prohlášení o „vyléčení“. V opačném případě ředitelka neprodleně informuje sociální odbor (stačí věta e-mailem). To už se většina rodičů se probere a začne vši řešit. Jistě, jsou případy, na které ani ta sociálka neplatí, ale ty se dají spočítat na prstech jedné ruky a holt je tedy odvšiví škola v rámci zmiňovaných kontrol. Tyto kontroly a opatření provádíme zhruba 1× za měsíc. Všechno samozřejmě musí být na papírech, tzn. úprava školního řádu. Je to dost zdlouhavé a pracné, zejména to hlídání a urgování rodičů, ale opravdu to funguje TOŽ VŠEM UČITELŮM -PŘESTAŇTE SE ODVOLÁVAT NA MNOHOKRÁT PŘEDKLÁDANOU FÁMU ŽE UČITELÉ NESMÍ… NESMIŘTE SE S TÍM, ŽE JSOU VŠI FENOMÉNEM DOBY A ŽE TO JE NORMÁLNÍ, PROTOŽE NENÍ. JSOU TO HNUSNÍ PARAZITÉ, PŘENAŠEČI NEMOCÍ. BOJUJTE A POMOZTE TY MRCHY DOSTAT ZE ŠKOL. ZLEPŠÍ SE I VZTAHY S RODIČI

12:00 18.05.2017 - Vránová -

Re: ZAPOJENÍ ŠKOL

Dobrý den pane Popelo, opravdu mě zaujal Váš aktivní přístup k tématu. Mohu Vás poprosit o Váš kontakt na email: svatusek@email.cz, chtěla bych se zeptat na několik podrobností, které je třeba formálně řešit při Vámi navrženém postupu. Děkuji. Vránová

13:33 19.09.2017 - mara -

Re: Re: ZAPOJENÍ ŠKOL

Dobrý den,
vši jsou u nás ve škole běžný termín. Dcera je měla několikrát, stálo mě to několik tisíc…Pak mi známá doporučila čelenku proti vším, nechápala jsem o co jde-( Ale ted ji už mohu jako prevenci jen doporučit. Je to pro mě zázrak. Běžná čelenka bavlněná elastická, ale má v sobě esenciální oleje z bylinek, krásně voní, ale vlasy nemastí.Dcera ji nosí již druhý měsíc, byla na táboře, kde vši byly, nyní jsou opět u ní ve třídě, ale my nemáme ani jednu, je to fakt zázrak. Stálo mě to sice 200kč, ale stálo to za to!!!! Nedá se to moc nikde sehnat, ale mají ji na eshopu bejbynet.cz Nechápu, proč to také není v lékárnách, každá máma by to snad dceři měla koupit, ptž vyčesávat hnidy z dlouhých vlasů, je příšerná věc a hlavně prát stále povlečení a vše, co si dítě vezme na sebe, likvidovat plyšáky apod. už fakt nechci! Mohu tedy jen doporučit! Je to zázrak, asi jako na psi a kočky obojek proti klíšťatům a blechám-)))

16:59 15.05.2017 - Jana Svobodová -

Re: ZAPOJENÍ ŠKOL

Prosím mužete mi tento článek přeposlat na email????Děkuji JANDY.SVOB.1973@sez­nam.cz

03:00 31.03.2017 - vincent popela -

A ještě pro rodiče

Až se jich zbavíte, přidávejte do šampónu při každém mytí pár kapek čistého 100% tea tree olejíčku, jako prevence funguje opravdu výborně (ale až když jste se nadobro zbavili vší). Naučte se to a dělejte to po celou dobu MŠ a 1. stupně ZŠ. Uštěříte si spoustu peněz, času a trápení :)

22:57 14.03.2017 - Kiwi -

Zbavení

Také jsme měli vši už čtyřikrát vyzkoušeli všechny přípravky všechny jsou jen na chvíli. Pak mi kamaráda poradila ocet a olivový olej 1:1 pálí to ale zabije to. Pak vyčesávat a vyčesávat a vypratkomlet celý byt. Za týden zopakovat.

09:06 27.01.2017 - Naďa -

Liquido

Taky jsem tenhle problém a řešili a nám pomohlo Liquido Duo. Používali jsme podle návodu a fakt do týdne pohoda. Ani veška. V balení je i čepice a hřebínek na vyčesávání těch vší.

15:12 30.08.2016 - Zuzana -

Bez nadpisu

Dobrý den jak zbavit roční dítě vsi kdyz to chytlo od sestřenice diky

09:44 27.07.2016 - Romana -

Bez nadpisu

My doma používáme Effective od Barnys, je sice určen primárně dětem, ale na dospělé funguje také… to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti :-) A hlavně neničí vlasy.

02:26 20.02.2016 - Verča -

Nic nepomáhá

Ahoj já už nevím co dělat mám vsi už asi 7 měsíců a zbavit se jich prostě nejde zkoušela jsem všechny přípravky nic všechny rady co tu jsou a taky nic proste moje vsi jsou všemu odolné už nevím co dal ke mi 14 a vlasy mám dlouhé a huste ..ostrihala bych se dohola ale nejde to kvůli posměchu a podobným vecem břečím každou noc protože už proste nevím jak dal :((((((

06:40 16.07.2016 - hans -

Re: Nic nepomáhá

Na vši jedině Haf šampon.Poté co ze mě v lékárně vytahali spoustu peněz za přípravky na vši jsem se nasr. a koupil za 60 kaček orthosan na psy.1× umýt a po týdnu přemýt funguje na 100%.Dnes už to používají téměř všichni rodiče ve škole. taky ještě vše převléknout a vyprat a vyluxuvatsedač­ky atd.

10:38 22.06.2016 - JanaB. -

Zkuste Kouzelný všiváček

Mám tři dcery a vši jsou věčný problém, už jsem z toho byla nešťastná a připravená holky ostříhat. Přípravky nás stály jen peníze a výsledek žádný, pak jsem objevila Kouzelný všiváček viz www.bezvsi.cz a mohu jen a jen doporučit, za nás velká spokojenost.

10:01 23.04.2016 - Kristýna -

Re: Nic nepomáhá

Verčo. Měla jsem stejný problém,vzhledem k mé dělce a hustotě vlasů. Pak mi ale mamka poradila účinou metodu,po které mám vždycky klid a používám to neustále. Kup si v lékárně olejíček tea tree a smíchej ho s klasickým stolním olejem. Vlasy důkladně celé promasti včetně pokožky hlavy,zabal do igelitu a ručníku a nech cca hodinu působit. Poté vlasy pročeš všiváčkem,opláchni běžným šamponem a znovu pročeš všiváčkem. Pokud máš doma žehličku na vlasy,tak tím zlikviduješ hnidy,které ti ve vlasech zůstali a nemusíš pak proceduru opakovat. Je to opravdu velice účinná metoda,která zabírá :-)

12:51 29.11.2015 - Katy -

Alpa na vši

Ahojte :) takže ľudia na vši vám odporúčam alpu s olejom…Vši som mala pomerne dosť dlho a nemohla som sa ich zbaviť minula som stovky eur na špecialne šampóny na vši a nakoniec mi zabrala alpa s olejom.Pozor žiadne orechové listy či farby na vlasy nezaberajú…Stačí kúpiť alpu za 1euro vyliať ju celú do pohára a dať do nej olej a nechať to dve hodiny pôsobiť a dať na hlavu ešte buť mikroténový sáčok alebo mech…Uvidíte po dvoch hodinách budete mať po všiach…Potom si to urobte ešte raz a máte pokoj a treba vyčesávať…Držím všetkym palce čo s tým majú problé zbaviť sa ich uvidíte toto pomôže nemínajte zbytočne stovky penazí za špeciálne prípravky oni sú už proti týmto šampónom odolné…Uvídite proti tomuto odolné nie sú :)

Komentáře

Připojte váš komentář!

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.