uromax-brusinka-zdarma

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

před dvěma roky - Téma týdne

Děti mají vši! Co pomáhá (rady maminek)

Když vaše děti donesou ze školy vši, nemusí to znamenat katastrofu ani vítr v peněžence. Zeptali jsme se maminek, co na vši opravdu zabírá a za co příliš neutratí. Zde jsou jejich rady!

preventan-mimiforum-banner

Veškeré příspěvky do diskuse
22:18 21.08.2017 - Kristýna -

Bez nadpisu

Ano Báro můžete, jiné přípravky se nemají používat opakovaně, ale elimax může, protože neobsahuje insekticidy, což znamená, že si na šampon vši nezvyknou

20:25 02.08.2017 - Bára -

Bez nadpisu

Zuzka: za jak dlouho vši po elimaxu zmizly ?

20:34 11.08.2017 - Kristýna -

Re:

Do 14 dní jsme od nich měli pokoj

20:59 17.08.2017 - Bára -

Re: Re:

Kristýna.. a můžu s tím dceři umýt vlasy opakovaně ? protože vím, že mi někdo říkal, že pak ztrácí efekt, protože si na něj vši zvyknou ..

15:14 06.07.2017 - Zuzka -

vši

Kristýno, zkuste vyzkoušet elimax. Prodává se jak taková speciální vodička, tak i šampon na likvidaci vší a hnidů www.elimax.com/cs-cs

19:12 17.07.2017 - Kristýna -

Re: vši

Děkuji moc za tip. Koukala jsem, že ten šampon neobsahuje silikony, s tím jsem se ještě něsetkala, že by se dělalo něco šetrnějšího.

17:11 01.07.2017 - Kristýna -

Co na vši

Můžu se zeptat, co na ty vši používáte ? Dnes ráno jsem zjistila, že je dcera má, takže musím letět do lékárny něco koupit.

02:55 31.03.2017 - vincent popela -

ZAPOJENÍ ŠKOL

Všude se poslouchám a čtu, že učitelé nesmí dětem prohlížet hlavy, že to zakazuje zákon. Nejprve z důvodů údajně diskriminačních, pak aby nešířili infekci dál. Tak jsem si dala práci s tím, že zjistím, co je to za blbost a který zákon ji konkrétně zakazuje. Pročetla podrobně celý školský zákon i vyhlášky mšmt upravující zajištění ochrany zdraví ve školách. Dál doporučení státní hygienické stanice školám při výskytu vší. A NIKDE NIC TAKOVÉHO ZAKÁZANÉHO NENÍ!!! Takže jsme u nás ve škole zavedli toto: Rodičům jsme vysvětlili jejich povinnosti při výskytu vší podle metodického pokynu mšmt (to co mají všechny školy uveřejněné). Dále jsme je požádali o písemný souhlas s plošnou kontrolou při zjištěném výskytu vší ve škole a případným prvotním ošetřením – tedy vystříkáním silným diffusilem, který zahubí vši okamžitě, ale funguje jen 8 hodin. Tím jsme se vyhnuli surovému označení a následného vykázání konkrétního žáčka ze školy, což mně osobně přijde opravdu diskriminační. Jeho rodičům to sdělíme až po odchodu dětí ze školy, apelujeme na odvšivení. Pokud rodič nedbá a dítě chodí stále zavšivené, po třetí kontrole posílá ředitelka písemnou výzvu k návštěvě lékaře, který může nařídit odvšivení nebo rovnou odvšivit. Čímž podle vyhlášky zajišťuje ochranu zdraví dítěte. Rodič musí prokázat návštěvu lékaře a podepsat čestné prohlášení o „vyléčení“. V opačném případě ředitelka neprodleně informuje sociální odbor (stačí věta e-mailem). To už se většina rodičů se probere a začne vši řešit. Jistě, jsou případy, na které ani ta sociálka neplatí, ale ty se dají spočítat na prstech jedné ruky a holt je tedy odvšiví škola v rámci zmiňovaných kontrol. Tyto kontroly a opatření provádíme zhruba 1× za měsíc. Všechno samozřejmě musí být na papírech, tzn. úprava školního řádu. Je to dost zdlouhavé a pracné, zejména to hlídání a urgování rodičů, ale opravdu to funguje TOŽ VŠEM UČITELŮM -PŘESTAŇTE SE ODVOLÁVAT NA MNOHOKRÁT PŘEDKLÁDANOU FÁMU ŽE UČITELÉ NESMÍ… NESMIŘTE SE S TÍM, ŽE JSOU VŠI FENOMÉNEM DOBY A ŽE TO JE NORMÁLNÍ, PROTOŽE NENÍ. JSOU TO HNUSNÍ PARAZITÉ, PŘENAŠEČI NEMOCÍ. BOJUJTE A POMOZTE TY MRCHY DOSTAT ZE ŠKOL. ZLEPŠÍ SE I VZTAHY S RODIČI

12:00 18.05.2017 - Vránová -

Re: ZAPOJENÍ ŠKOL

Dobrý den pane Popelo, opravdu mě zaujal Váš aktivní přístup k tématu. Mohu Vás poprosit o Váš kontakt na email: svatusek@email.cz, chtěla bych se zeptat na několik podrobností, které je třeba formálně řešit při Vámi navrženém postupu. Děkuji. Vránová

16:59 15.05.2017 - Jana Svobodová -

Re: ZAPOJENÍ ŠKOL

Prosím mužete mi tento článek přeposlat na email????Děkuji JANDY.SVOB.1973@sez­nam.cz

03:00 31.03.2017 - vincent popela -

A ještě pro rodiče

Až se jich zbavíte, přidávejte do šampónu při každém mytí pár kapek čistého 100% tea tree olejíčku, jako prevence funguje opravdu výborně (ale až když jste se nadobro zbavili vší). Naučte se to a dělejte to po celou dobu MŠ a 1. stupně ZŠ. Uštěříte si spoustu peněz, času a trápení :)

22:57 14.03.2017 - Kiwi -

Zbavení

Také jsme měli vši už čtyřikrát vyzkoušeli všechny přípravky všechny jsou jen na chvíli. Pak mi kamaráda poradila ocet a olivový olej 1:1 pálí to ale zabije to. Pak vyčesávat a vyčesávat a vypratkomlet celý byt. Za týden zopakovat.

09:06 27.01.2017 - Naďa -

Liquido

Taky jsem tenhle problém a řešili a nám pomohlo Liquido Duo. Používali jsme podle návodu a fakt do týdne pohoda. Ani veška. V balení je i čepice a hřebínek na vyčesávání těch vší.

15:12 30.08.2016 - Zuzana -

Bez nadpisu

Dobrý den jak zbavit roční dítě vsi kdyz to chytlo od sestřenice diky

09:44 27.07.2016 - Romana -

Bez nadpisu

My doma používáme Effective od Barnys, je sice určen primárně dětem, ale na dospělé funguje také… to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti :-) A hlavně neničí vlasy.

02:26 20.02.2016 - Verča -

Nic nepomáhá

Ahoj já už nevím co dělat mám vsi už asi 7 měsíců a zbavit se jich prostě nejde zkoušela jsem všechny přípravky nic všechny rady co tu jsou a taky nic proste moje vsi jsou všemu odolné už nevím co dal ke mi 14 a vlasy mám dlouhé a huste ..ostrihala bych se dohola ale nejde to kvůli posměchu a podobným vecem břečím každou noc protože už proste nevím jak dal :((((((

06:40 16.07.2016 - hans -

Re: Nic nepomáhá

Na vši jedině Haf šampon.Poté co ze mě v lékárně vytahali spoustu peněz za přípravky na vši jsem se nasr. a koupil za 60 kaček orthosan na psy.1× umýt a po týdnu přemýt funguje na 100%.Dnes už to používají téměř všichni rodiče ve škole. taky ještě vše převléknout a vyprat a vyluxuvatsedač­ky atd.

10:38 22.06.2016 - JanaB. -

Zkuste Kouzelný všiváček

Mám tři dcery a vši jsou věčný problém, už jsem z toho byla nešťastná a připravená holky ostříhat. Přípravky nás stály jen peníze a výsledek žádný, pak jsem objevila Kouzelný všiváček viz www.bezvsi.cz a mohu jen a jen doporučit, za nás velká spokojenost.

10:01 23.04.2016 - Kristýna -

Re: Nic nepomáhá

Verčo. Měla jsem stejný problém,vzhledem k mé dělce a hustotě vlasů. Pak mi ale mamka poradila účinou metodu,po které mám vždycky klid a používám to neustále. Kup si v lékárně olejíček tea tree a smíchej ho s klasickým stolním olejem. Vlasy důkladně celé promasti včetně pokožky hlavy,zabal do igelitu a ručníku a nech cca hodinu působit. Poté vlasy pročeš všiváčkem,opláchni běžným šamponem a znovu pročeš všiváčkem. Pokud máš doma žehličku na vlasy,tak tím zlikviduješ hnidy,které ti ve vlasech zůstali a nemusíš pak proceduru opakovat. Je to opravdu velice účinná metoda,která zabírá :-)

12:51 29.11.2015 - Katy -

Alpa na vši

Ahojte :) takže ľudia na vši vám odporúčam alpu s olejom…Vši som mala pomerne dosť dlho a nemohla som sa ich zbaviť minula som stovky eur na špecialne šampóny na vši a nakoniec mi zabrala alpa s olejom.Pozor žiadne orechové listy či farby na vlasy nezaberajú…Stačí kúpiť alpu za 1euro vyliať ju celú do pohára a dať do nej olej a nechať to dve hodiny pôsobiť a dať na hlavu ešte buť mikroténový sáčok alebo mech…Uvidíte po dvoch hodinách budete mať po všiach…Potom si to urobte ešte raz a máte pokoj a treba vyčesávať…Držím všetkym palce čo s tým majú problé zbaviť sa ich uvidíte toto pomôže nemínajte zbytočne stovky penazí za špeciálne prípravky oni sú už proti týmto šampónom odolné…Uvídite proti tomuto odolné nie sú :)

Komentáře

Připojte váš komentář!

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Přemysl
jesenka33Zítra
Adam
Petra8407.11.
Jan
Karel02.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa