darkove-baleni

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
  • 10. ledna 2018

    Partner chce dítě. Ale svatbu ne!

    Většina mužů se do manželství příliš nehrne. Když ale mají přijít děti, vnímá to mnoho žen jako pro

  • 5. ledna 2018

    Je líbání nevěra?

    Na otázku, zda je líbání nevěra či nikoli, se názory různí. Jak se na to dívají naše čtenářky? Co p

Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Děti a vši. Jak se jich opravdu zbavit?

27. srpna 2015

Děti a vši. Jak se jich opravdu zbavit?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: olej vši děti škola vlasy

preventan-mimiforum-banner

Když děti nastoupí do školy, objevuje se řada problémů s tím spojených. Třeba vši, které jsou úporné, a někdy se jich obtížně zbavuje. Navíc mohou nakazit celou rodinu.

V dětském kolektivu se vší velmi daří, a tak jakmile začne školní rok, stoupá taky počet těch, kteří si domů přinesou nečekaného návštěvníka – veš dětskou. Zatímco u kluků s krátkými vlasy je situace přehlednější, u děvčat s dlouhými a hustými vlásky mohou vši způsobit pořádnou pohromu. Velmi těžko se jich totiž zbavuje…

 

Když se vši rozšíří…

Tzv. zavšivení označují lékaři jako pedikulózu a jde o přenosné onemocnění, které se v dětských kolektivech šíří rychlostí blesku. Může za něj veš dětská, avšak ta se nevyhýbá ani dospělým, a tak nakazit se snadno může celá rodina. Nepříjemné svědění a s ním spojené škrábání pokožky hlavy vede u dětí k nesoustředění, neklidu a nervozitě a je třeba je co nejdříve odstranit. Také proto, aby dítě nenakazilo ostatní.

 

Zajímavost MIMIFORA:


Veš dětská se šíří přímým kontaktem vlasů, sama je neopouští, a tak přenos vzduchem není možný. Nejčastěji se přenáší pomocí tkanin, jako jsou čepice, ručníky, ložní prádlo, čalounění a dotykem vlasů dětí při hrách.

 

Jak vyzrát na vši

Na trhu je k dostání řada přípravků, kterými lze vši odstranit. Stačí se poradit v lékárně a vyzkoušet je. Nevýhodou je, že ne všechny a na každého zabírají a navíc nejsou zrovna levné. Při výběru dbejte na to, aby jejich účinnou složkou nebyly insekticidy, protože ty dnes řada odborníků nedoporučuje. „Jsou agresivní, navíc si proti nim vši za čas vybudují resistenci. Na trhu jsou dnes zajímavější přípravky na bázi silikonových a minerálních olejů, které jdou proti vši fyzikálním způsobem – proniknou do dýchacího ústrojí vší a udusí je, hnidy účinně dehydrují. Proti tomu si veš nemůže vybudovat odolnost,“ vysvětluje MUDr. Alena Štukavcová.  Zajímavým preparátem s tímto účinkem je například Paranit, který uvedl na trh i preventivní sprej, ten můžete aplikovat na vlasy každého, kdo se vydává do prostředí se zvýšeným rizikem nákazy – třeba do školního kolektivu.

 

Když nechcete utrácet…

Pokud nechcete utrácet, pak můžete využít i některou z babských rad. Velmi se osvědčila směs oleje a Alpy. Některé maminky nedají dopustit na barvu na vlasy (u holčiček), krátký střih u kluků, žehličku na vlasy a vyčesávání. Pamatujte, že ať zvolíte cokoli, je třeba proceduru vždy zopakovat a hlavu pravidelně kontrolovat.

 

deti-a-rodina-deti-a-vsi-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Osvědčená babská rada: Olej a alpa!


Do misky nalijeme olej na vaření a do něj hodně Alpy. Promícháme a po pramínkách vtíráme do vlasů a hřebínkem všiváčkem vyčesáváme. Pak zabalíme vlasy do igelitu, dáme přes ně ručník a necháme asi dvě hodiny na hlavě. Pak už vlasy jen umyjeme, vyfénujeme horkým vzduchem a v případě dlouhých vlasů použijeme žehličku na vlasy. Po třech dnech celé opakujeme.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 


5 Posledních příspěvků v diskusi
15:25 16.09.2015 - Klára Macešková -

Liquido Forte

Já mám taky dobrou zkušenost s Liquidem Forte. Účinkovalo rychle a je vhodný i na citlivou dětskou pokožku.
08:45 09.09.2015 - Pavlína -

Bez nadpisu

Dlouho se můj syn nemohl zbavit vší a zkoušeli jsme více přípravků. Pomohlo nám až Liquido Forte. Účinkovalo rychle! Takže za nás velká spojenost!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa