banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Děti a „dospělé“ problémy: Od kdy používat deodoranty, holit si nohy?

22. září 2015

Děti a „dospělé“ problémy: Od kdy používat deodoranty, holit si nohy?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: chloupky Deodorant holení Pocení děti

preventan-mimiforum-banner

Začít si holit nohy či používat deodorant chtějí stále mladší děti. Od kdy to ale je vhodné, existuje nějaká hranice?

Sama jste si začala holit nohy ve dvaceti a s deodorantem jste začala mnohem později? Pamatujte, že byla jiná doba! Dnes děti rychleji dospívají, puberta přichází dříve, a tak i věci, které jejich matky řešily až v dospělosti, mohou řešit dříve – zdánlivě už v dětském věku. A mezi nejčastější potíže patří tmavé chloupky na nohou a přílišné pocení.

 

Chloupků nepřibude…

„Dceři je deset a přišla s tím, že si chce holit nohy! Pro mě je to zcela nemyslitelné. Já si je neholím celý život, a taky žiju!,“ říká Eva. Představuje typickou zástupkyni matek, které jsou zásadně proti holení a je jim zcela jedno, že se jejich dítě může trápit. „Ano, má tmavé chloupky, ale já je mám taky a nevadí mi to. Přece se nebude holit v deseti, vždyť ve dvaceti by vypadala jak orangutan,“ dodává. Věří totiž stále rozšířenému mýtu, že díky holení chloupky houstnou a přibývá jich. To ale není pravda – počet vlasových cibulek je totiž daný…

 

Hranice neexistuje

Existuje nějaká věková hranice, od kdy nechat dceru, aby si holila nohy? Ne! Je to velmi individuální. Některá holčička řeší chlupaté nohy v osmi, jiná ve dvanácti, další až třeba v šestnácti. Vždy záleží i na typu – nejhorší jsou tmavé typy, kterým samozřejmě rostou i hodně viditelné chloupky. Pokud k nim patří i vaše dcera a problém ji trápí, protože se jí kamarádky smějí, nemávejte nad ním rukou a řešte to. Mohlo by jí to totiž způsobit nemalé trauma či vyloučení z kolektivu.

 

Tip MIMIFORA:


Pokud dcera přijde s tím, že si chce holit nohy, v klidu si sedněte a proberte situaci. Má-li pár téměř neviditelných a světlých chloupků, vysvětlete jí, že holení rozhodně nebude nutné. V případě tmavých a výrazných chloupků najděte způsob, jak se jich zbavit. Nejlepším řešením budou asi dámské holicí strojky s žiletkou, kterými se sama pohodlně může oholit ve sprše. Vybírejte kvalitní, s výměnnou hlavicí, ideálně pro citlivou pokožku. Pořiďte jí také gel na holení a péči po holení. Stačí málo a sebevědomí dcery výrazně stoupne!

 

Kdy začít s deodorantem? deti-a-rodina-deti-a-dospele-problemy-ii-sh-nahled

To samé jako o holení nohou platí i o používání deodorantů. Hranice, kdy je začít používat, není – vše je individuální. Malé děti se většinou nepotí a nejsou cítit, avšak změna může přijít velmi záhy. Jakmile začne dítě trápit nelibý zápach z podpaží, na nic nečekejte a pořiďte mu vlastní deodorant či antiperspirant. Ideální je v tomto případě volit ty šetrné, které jsou citlivé k pokožce, neobsahují hliník. Například tuhý krystalový deodorant speciálně pro děti je určen k použití již od šesti let. A dřív dítě deodorant rozhodně potřebovat nebude!

 

Tip MIMIFORA:


S dětmi o pocení a používání vhodné kosmetiky mluvte, neignorujte situaci, netvařte se, že je na to příliš malé, mohla byste mu po psychické stránce hodně ublížit.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:38 05.04.2017 - Anonym -

Bez nadpisu

Řekni jí že ti to není příjemné a není to hygienické. Že se ti za to budou všichni posmívat. Kup si nikde až budeš sama ziletku a řekni máme ze sis to holila touto, svoji at není naštvaná. Určitě pochopí a pokud ne hol se na tajno ona to casem pochopí.
17:01 15.02.2017 - marie -

pomoc !

Ahoj je mi 13 a měla jsem veľké chlupy. Na nohou ve škole se mi všichni smáli tak jsem si o holila nohy a mama to neví mám ji to říct

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa