blackfriday

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Děti a „dospělé“ problémy: Od kdy používat deodoranty, holit si nohy?

22. září 2015

Děti a „dospělé“ problémy: Od kdy používat deodoranty, holit si nohy?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: chloupky Deodorant holení Pocení děti

preventan-mimiforum-banner

Začít si holit nohy či používat deodorant chtějí stále mladší děti. Od kdy to ale je vhodné, existuje nějaká hranice?

Sama jste si začala holit nohy ve dvaceti a s deodorantem jste začala mnohem později? Pamatujte, že byla jiná doba! Dnes děti rychleji dospívají, puberta přichází dříve, a tak i věci, které jejich matky řešily až v dospělosti, mohou řešit dříve – zdánlivě už v dětském věku. A mezi nejčastější potíže patří tmavé chloupky na nohou a přílišné pocení.

 

Chloupků nepřibude…

„Dceři je deset a přišla s tím, že si chce holit nohy! Pro mě je to zcela nemyslitelné. Já si je neholím celý život, a taky žiju!,“ říká Eva. Představuje typickou zástupkyni matek, které jsou zásadně proti holení a je jim zcela jedno, že se jejich dítě může trápit. „Ano, má tmavé chloupky, ale já je mám taky a nevadí mi to. Přece se nebude holit v deseti, vždyť ve dvaceti by vypadala jak orangutan,“ dodává. Věří totiž stále rozšířenému mýtu, že díky holení chloupky houstnou a přibývá jich. To ale není pravda – počet vlasových cibulek je totiž daný…

 

Hranice neexistuje

Existuje nějaká věková hranice, od kdy nechat dceru, aby si holila nohy? Ne! Je to velmi individuální. Některá holčička řeší chlupaté nohy v osmi, jiná ve dvanácti, další až třeba v šestnácti. Vždy záleží i na typu – nejhorší jsou tmavé typy, kterým samozřejmě rostou i hodně viditelné chloupky. Pokud k nim patří i vaše dcera a problém ji trápí, protože se jí kamarádky smějí, nemávejte nad ním rukou a řešte to. Mohlo by jí to totiž způsobit nemalé trauma či vyloučení z kolektivu.

 

Tip MIMIFORA:


Pokud dcera přijde s tím, že si chce holit nohy, v klidu si sedněte a proberte situaci. Má-li pár téměř neviditelných a světlých chloupků, vysvětlete jí, že holení rozhodně nebude nutné. V případě tmavých a výrazných chloupků najděte způsob, jak se jich zbavit. Nejlepším řešením budou asi dámské holicí strojky s žiletkou, kterými se sama pohodlně může oholit ve sprše. Vybírejte kvalitní, s výměnnou hlavicí, ideálně pro citlivou pokožku. Pořiďte jí také gel na holení a péči po holení. Stačí málo a sebevědomí dcery výrazně stoupne!

 

Kdy začít s deodorantem? deti-a-rodina-deti-a-dospele-problemy-ii-sh-nahled

To samé jako o holení nohou platí i o používání deodorantů. Hranice, kdy je začít používat, není – vše je individuální. Malé děti se většinou nepotí a nejsou cítit, avšak změna může přijít velmi záhy. Jakmile začne dítě trápit nelibý zápach z podpaží, na nic nečekejte a pořiďte mu vlastní deodorant či antiperspirant. Ideální je v tomto případě volit ty šetrné, které jsou citlivé k pokožce, neobsahují hliník. Například tuhý krystalový deodorant speciálně pro děti je určen k použití již od šesti let. A dřív dítě deodorant rozhodně potřebovat nebude!

 

Tip MIMIFORA:


S dětmi o pocení a používání vhodné kosmetiky mluvte, neignorujte situaci, netvařte se, že je na to příliš malé, mohla byste mu po psychické stránce hodně ublížit.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:38 05.04.2017 - Anonym -

Bez nadpisu

Řekni jí že ti to není příjemné a není to hygienické. Že se ti za to budou všichni posmívat. Kup si nikde až budeš sama ziletku a řekni máme ze sis to holila touto, svoji at není naštvaná. Určitě pochopí a pokud ne hol se na tajno ona to casem pochopí.
17:01 15.02.2017 - marie -

pomoc !

Ahoj je mi 13 a měla jsem veľké chlupy. Na nohou ve škole se mi všichni smáli tak jsem si o holila nohy a mama to neví mám ji to říct

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Antonín
mamybaby14.12.2016
Jaroslav
Izabela
italka29.09.2016
Nikola
Pavla03.10.2015
Dítě Uživatelka Datum
Adam
Petra8407.11.
Lucie
lussy01.12.
Alexandr
skyline02.12.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa