vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti a stres ze školy: Jak je uklidnit?

23. srpna 2018

Děti a stres ze školy: Jak je uklidnit?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Bachovy esence školák škola stres dítě

preventan-mimiforum-banner

První školní den přijde každým dnem a vy přemýšlíte, co bude dál. Pravou ruku jste trénovali tak dlouho přeci! Jak to, že si to nepamatuje? Jak zvládnete každodenní shon? Nebo jak vyřešíte poznámky typu: „Když já paní učitelku nemám rád…“ A co když dítě bude nešťastné a ve stresu?

Základní rada odborníků je jednoduchá – nejdřív je třeba se soustředit na vlastní psychickou pohodu, a pak začít pracovat na té dětské. K tomu jsou ideální Bachovky esence. Dr. Bach popsal 38 květů s přesným udáním účinků, čímž vznikly esence sloužící k léčbě obecných lidských charakterových slabostí, a ne pouze k potlačení fyzických nemocí. Znáte je?

 

Nástup do školky – závislost

Při nástupu dítěte do mateřské školky bývá největším problémem závislost dětí na matce. Učitelky se shodují na tom, že maminky dnes úzkostlivější díky kontaktům, které nepřirozeně navazují přes internet. Dítě školku zvládne, důležité však je, aby na odloučení, stres, úzkost či paniku byla připravena i maminka a nepoddávala se jim, v horším případě je neprojektovala do dítěte. „Pokud už na tyto pocity dojde, Bachova terapie pro maminku doporučuje kombinovanou esenci BIO-Bachovky Závislost,“ radí terapeutka Romana Kotěrová. „Jde především o to, odbourat negativní puzení k přílišné závislosti na dítěti a tím i pocity s tím spojené, jako je úzkost a smutek,“ vysvětluje. U každého dítěte je adaptace různě dlouhá. Proto Romana Kotěrová radí: „V prvních dnech můžete sobě i ratolesti naordinovat esenci První pomoc. Ve formě spreje si ji stříknete přímo do úst před odchodem do školky, kdy je dítě nejvíce vystaveno vašim emocím.“ U rodičů je pro zdárný průběh adaptace nejdůležitější klid, rozhodnost a pozitivní myšlení. Neustupujte, buďte laskaví a láskyplní, ale rozhodní a přesvědčení o tom, že kolektiv vašemu dítěti může jen prospět.

 

Škola – pozornost a stres

Oproti mateřské škole, kdy je dítě souženo především odloučením, je nástup do základní školy z psychologického hlediska mnohem větší oříšek. Ve škole je přísnější režim, dítě musí být několik hodin v kuse v klidu. Další zátěží je jistá monotónnost školního vyučovaní a také to, že nemůže samo rozhodnout o tom, co chce dělat. Všechny školní aktivity vyžadují od dítěte pozornost, energii a velké úsilí a ve větší či menší míře pro každé dítě stres.

 

Jak zvládnout začátek roku

Pro dítě je proto důležitá klidná večerní příprava všech věcí na zítřek a nesporně i klidné a neuspěchané vstávání. Dítě je vždy se začátkem školního roku vystaveno stresovým faktorům, což neustává a často se i stupňuje s příchodem písemek a pololetí.  Dítě potřebuje proto odpočívat, čerpat energii z pohybových aktivit, potřebuje vaše bezpodmínečné přijetí a lásku a především pak pochopení. Jeho chování se může změnit, protože už ho nemáte 24 hodin pod dohledem, ovlivňuje ho spousta lidí, je tedy na místě mít s dětmi trpělivost a být tolerantní. A co považuje za důležité terapeutka Romana Kotěrová? „Je důležité zjistit, co se ve škole děje, zda nezačíná šikana nebo například zda necítí nespravedlnost od paní učitelky. Na základě těchto informací můžeme zvolit vhodnou esenci.“

 

Podpořte koncentraci!

Podporu a pomoc do začátku školního roku, kdy jsou děti nejvíce roztěkané, se z „bachovek“ hodí kombinovaná esence Koncentrace. „Podpoří úsilí vašeho dítěte, aby se dokázalo lépe soustředit na vyučování a školní podněty. Kombinovaná esence Komunikace pak pomůže další důležité dovednosti, která je ve škole vyžadována a ve vztahu mezi rodiči a dětmi, obzvlášť na téma škola, velmi žádoucí,“ radí Romana Kotěrová. Příjemnou formu uklidnění přináší také pastilky  Bio-bachovky, které pomáhají dětem se uvolnit a získat zpět dobrou náladu, když jsou nervózní.

 

I parfém pomáhá deti-a-rodina-deti-a-stres-ii-archiv-nahled

Pokud cítíte, že se vaše dítě snaží ze všech sil a přesto neumí vypnout, zkuste interiérový parfém Antistres, který můžete před spaním nebo třeba hned po příchodu ze školy rozprášit v jeho okolí, a pomoci tak jeho zklidnění pomocí vůně.  V každém případě je lepší vše probrat s odborníkem, který vám esenci vytvoří na míru, anebo poradí, jakou pořídit.

 

Text: mob

Foto: archiv, Bio-bachovky.cz

 

 

 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse