vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti a kolečkové brusle: Jak vybírat a kdy začít

1. května 2014

Děti a kolečkové brusle: Jak vybírat a kdy začít

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: inline kolečkové brusle bruslení Sport děti

preventan-mimiforum-banner

Stavět na brusle dítě, které sotva chodí, rozhodně není dobrý nápad. Odborníci doporučují počkat alespoň do čtyř let a volit kvalitnější in-line brusle.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Jaro a léto je přímo ideálním obdobím, které láká k jízdě na kolečkových bruslích. Stále častěji začínají jezdit malé děti. Kdy s nimi začít a jak kolečkové brusle vybírat?

 

Investice se vyplatí. I u dětí.

I když ne vždy platí, že cena je úměrná kvalitě, tak investice do kolečkových bruslí se vyplatí. Dětské brusle jsou totiž nastavitelné až na čtyři velikosti, a tak dětem mnohem déle vydrží. Rozdíl mezi levnými »inlajny« ze supermarketu a těmi značkovými, je ale v kvalitě i jízdních vlastnostech znát.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Na brusle nespěchejte

Nespěchejte a nestavte děti na brusle příliš brzy, soudí odborníci. Dítě by mělo mít dostatečně vyvinutý, a poté i botou dobře zpevněný, kotník. Odborníci také upozorňují, že dítě by na bruslení mělo mít plně vyvinutý kosterní a kloubní aparát, aby si nezpůsobilo budoucí zdravotní komplikace. Ideální seznámení s bruslemi proto vidí ve věku 4–5 let, o rok později pak můžou začít soustavně bruslit.

 

Vsaďte na kvalitu

I když dítě teprve jezdit začíná, rozhodně se vyplatí koupit kvalitnější brusle. Díky tomu, že velikost lze nastavit, vydrží a i začátečníkům se na značkových bruslích bude jezdit mnohem lépe. Obecně platí, že dětské nastavitelné brusle mívají menší kolečka (64–76 mm) a jsou tedy pomalejší než dospělé, avšak pro děti lépe ovladatelné dostačující. Proti bruslím pro dospělé kolečky bývají také měkčí.

 

Tip MIMIFORA:

U kolečkových bruslí obecně platí, že čím větší jsou kolečka, tím rychlejší jsou i brusle. Lepší jízdní vlastnosti pak mají i na nerovném povrchu.

 

Kvalita se vyplatí deti-a-rodina-deti-a-koleckove-brusle-ii-sxc-nahled

Zatímco při volbě bruslí pro dospělé musíte hlídat celou řadu kritérií (tvrdost koleček a velikost, ložiska, základní určení bruslí, způsob uchycení apod.), u dětí většinou takové rozdíly nebývají. Vždy se ale vyplatí brusle vyzkoušet a kupovat je zhruba o velikost větší, než je noha, aby skvěle padly. Nekupovat podezřele levné brusle, ale vsadit na značku (např. Rollerblade, K2), která sama o sobě zaručuje jistou kvalitu. Svou roli hraje i cena, ale kupovat ty nejlevnější se v tomto případě nevyplatí.

 

Tip MIMIFORA:

Nepodceňujte prevenci!

Pády na in-line bruslích bývají tvrdé, proto u dětí nikdy nezapomínejte na ochranné pomůcky. U dětí by se měla vždy stát samozřejmostí kvalitní helma (např. na kolo, skate, brusle) a chrániče kolen, zápěstí a loktů. Prevenci nikdy nepodceňujte, i když dítě zdánlivě jezdí dobře. Pád může přijít rychleji, než se nadějete a mohla byste litovat.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse