vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti a dráha modelů. Jít do toho či raději ne?

12. května 2015

Děti a dráha modelů. Jít do toho či raději ne?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: agentura model modelka poruchy příjmu potravy dítě

preventan-mimiforum-banner

Nemálo rodičů má se svými dětmi velké plány. Vidí v nich herce a herečky, anebo modely a modelky. Vyplatí se ale dítě do světa modelingu zatahovat?

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

Mít ze svého dítěte malou modelku nebo modela, který bude nejen slavný, ale bude i slušně vydělávat, je snem nejedné maminky. Každá totiž vidí právě to svoje dítě jako nejkrásnější a je přesvědčena, že na fotkách či přehlídkách by prostě nemělo konkurenci. Jenže dětští modelové to nemusejí mít vůbec jednoduché.

 

Dítě bych na modeling nedala

„Kamarádka strašně chtěla mít z dcery modelku. Povedlo se jí to, ale já bych tedy takový život nechtěla. Od sedmi let z ní dělají dospělou, malují ji, nutí ji držet diety, aby nepřibrala. Její dceři je teď třináct, vypadá o deset let starší a je tak hubená, že podle mě musí mít nějakou poruchu příjmu potravy. Je to jejich věc, ale já bych své dítě nikdy na modeling nedala,“ vypráví Lada (37).

 

Lákadlo pro ambiciózní matky

Vidina slavného a úspěšného dítěte je pro mnohé rodiče lákavá. Zvlášť pro maminky, které samy měly ambice, ale z jakéhokoli důvodu s nimi neuspěly. A tak se je snaží naplnit právě přes své dítě. „Vždycky jsem chtěla být modelka, ale nikdy se mi uspět nepodařilo, až na pár focení. Když se mi narodila dcera, měla jsem jasno – modelka bude z ní,“ vypráví Hanka (38). „Nechala jsem ji zapsat do modelingové agentury a měly jsme štěstí. Byla typ, který hledali, a tak velmi brzy začala fotit a předvádět na módních přehlídkách. Sice to je náročné a má jiný život, než její spolužačky, ale nikdy jsem toho nelitovala,“ pokračuje.

 

Předem zvažte pro a proti deti-a-rodina-deti-a-draha-modelu-ii-sh-nahled

Uvažujete o tom, že by se vaše dítě mohlo stát modelkou či modelem? Nejprve zvažte všechna pro a proti. Modeling nemůže dělat každý, navíc pokud by dítě uspělo, může to jemu i vám změnit život. Místo hraní s kamarády můžete trávit čas na castinzích, přehlídkách, focení apod. Pokud je vaše dítě stydlivé a nerado se předvádí, neměla byste jej do takové role nutit. Spíše než k vámi vysněné dráze by to u něj mohlo způsobit psychické problémy. U děvčat zase hrozí vznik některé z poruch příjmu potravy, protože bude nutné držet si štíhlou linii. Všechno zvažte předem, než se s dítětem do modelingové agentury vydáte.

 

Anketa MIMIFORA:

Nechala byste své dítě dělat modeling?

 

Alena (27): „Určitě ne. Myslím si, že v tomto světě není o co stát a mnohdy si s ním neví rady ani dospělí, natož děti. Své dítě bych před modelingem spíš chránila.“

 

Jolana (30): „Možná ano, ale záleželo by na okolnostech. Pokud bych viděla, že to dceru baví, je šikovná a měla by uplatnění, pak bych o tom uvažovala. Nikdy bych ji ale nenutila.“

 

Marcela (39): „Pokud by si dcery někdo všiml a přišla nabídka, tak bych nad tím přemýšlela. Že bych ale já tyto ambice měla, to ne. Sama bych ji nikam nepřihlašovala.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse