vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Děti a cizí jazyky: Kdy s nimi začít?

30. března 2016

Děti a cizí jazyky: Kdy s nimi začít?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: batolata cizí jazyky děti škola rodina učení

preventan-mimiforum-banner

Názory na to, kdy je ideální začít děti učit cizí jazyky, se velmi liší. Někteří doporučují dát se do toho už s kojenci a batolaty, jiní radí počkat, protože dětem nic neuteče. 

DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled  

Diskutujte: V jakém věku začínáte děti učit cizí jazyky?


Názory na to, kdy by se děti měly začít učit cizí jazyky, se značně různí. Někteří jsou přesvědčeni, že čím dříve, tím lépe, a děti nutí učit ještě dřív, než vůbec mluví mateřským jazykem. Jiní by zase naopak výuku odsunuli co nejdále, nejlépe až do základní školy. Každá skupina má své jasně dané argumenty. Například první z nich soudí, že schopnost učit se a vnímat cizí jazyk mají už miminka, a již od kolébky je vhodné začít s mluvenou angličtinou (či jiným jazykem). Druhá skupina je přesvědčena, že by dítě mělo v první řadě dokonale zvládnout mateřštinu, včetně správné výslovnosti, než se vrhne do cizí řeči.

Tip MIMIFORA:

Metoda Helen Doron: Už od tří měsíců

Na tom, že se děti mohou naučit cizí jazyk již v kojeneckém a batolecím věku, je postavena ve světě oblíbená metoda Helen Doron, kam můžete chodit již s tříměsíčním kojencem. Jde o metodu, která pracuje na principu osvojování si mateřského jazyka – děti tedy angličtinu vnímají jako druhý mateřský jazyk. Britská lingvistka Helen Doron je přesvědčena, že to, že dítě nemluví, neznamená, že nerozumí, a pomocí her, zábavy a ukázek řeč dokáže vnímat a osvojit si ji.

Největší úspěchy? Do 8 let!

Podle řady odborníků mají děti největší schopnost naučit se jazykům mezi 2. a 8. rokem, kdy se dovytváří většina nervových spojů v mozku, a potom tato dovednost klesá. Proto je podle jejich názoru pro učení cizích jazyků ideální předškolní a mladší školní věk. Z toho důvodu se spousta jazykových kurzů objevuje pro děti již v mateřských školkách.

Tip MIMIFORA:

deti-a-rodina-deti-a-cizi-jazyky-ii-sh

Wattsenglish for Children

Další možností, kterou můžete dítě seznámit s angličtinou, je metoda Wattsenglish, která je vhodná pro děti již od jednoho roku. Jazyk se podobně jako mateřština učí přirozenou cestou. Metoda vznikla ve spolupráci s pedagogy, psychology a lingvisty a je maximálně efektivní. Děti jsou velmi rychle schopné porozumět i komunikovat v cizím jazyce. V mozku dítěte totiž pomáhá vytvořit další řečové centrum, které pak bude používat v celém životě.

Kurzy pro nejmenší: Vybírejte pečlivě 

Kdy začnete s výukou cizího jazyka u vašich dětí, je jen na vás. Pokud se ale rozhodnete využít některých kurzů pro batolata či předškoláky, věnujte dobrou pozornost jejich výběru. Zajděte si na ukázkovou hodinu, zjistěte, jak reaguje vaše dítě. Stane-li se, že se o nový jazyk nebude zajímat či v prostředí nebude chtít být, nenuťte ho. Nestojí za to věc uspěchat a vybudovat odpor k cizím jazykům. U kurzů pro nejmenší také platí – velmi důležitá je osobnost pedagoga a jeho schopnost práce s dětmi. O vše se zajímejte dříve, než dítě do kurzu přihlásíte. Na kvalitě výuky totiž velmi záleží.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse