vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dentální hygiena: Důvody, proč se na ni vypravit

24. dubna 2014

Dentální hygiena: Důvody, proč se na ni vypravit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: hygienistka Dentální hygiena kartáček zuby chrup

preventan-mimiforum-banner

Správná péče o chrup je víc než důležitá, jenže málokdo ji dobře umí. Právě proto jsou tu dentální hygienistky, které se správnou péčí pomohou a navíc zuby dokonale vyčistí. 

Dentální hygienistky jsou stále populárnější. Lidé totiž pomalu přicházejí na to, že preventivní kontroly u zubního lékaře nestačí. Aby se o své zuby naučili správně pečovat a předešli tak kazům, zánětům a dalším zdravotním problémům, vyhledávají stále častěji péči dentálních hygienistek. Jaké jsou hlavní důvody, proč je navštívit?

 

1. Naučíte se správné péči o chrup

Mnoho lidí je přesvědčeno, že čištění zubů není žádná věda. To zvládne přece každý! Jenže právě návštěva dentální hygienistky je může vyvést z omylu. Nejen, že se naučí správnou techniku čištění zubů kartáčkem, ale také používání dalších pomůcek zubní hygieny, jako jsou mezizubní kartáčy či zubní nitě. Správná péče o chrup tak může pomoct předejít vzniku zubního kazu i zánětu dásní. 

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co je to dentální hygiena

Dentální hygiena je stomatologickým oborem, který vznikl na počátku 20. století.  První školení dentální hygieny na světě ale proběhlo už v roce 1906.  O tom, že je správná péče o zuby víc než důležitá, svědčí i fakt, že jsou dnes prokázány souvislosti mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Lidí, kteří míří do ordinací dentálních hygienistek, přibývá a podle průzkumů je vyhledá každý čtvrtý člověk.

 

2. Budete mít dokonale čisté zuby

Dentální hygienistka vás nejen naučí, jak o chrup doma správně pečovat, ale odstraní z nich také plak, zubní kámen a nechtěné pigmentace. Díky její péči budete mít na pohled krásné, a navíc čisté zuby.

 

3. Předejdete zdravotním problémům zdravi-a-krasa-dentalni-hygiena-ii-sh-nahled

Není to jen zánět dásní, kterému můžete správnou péčí o chrup předejít. Je prokázáno, že chrup ve špatném stavu může vést k řadě vážných zdravotních problémů, které se zuby na první pohled vůbec nesouvisí. Bakterie a toxické zplodiny ze zubního povlaku totiž migrují do krevního řečiště. Tak přispívají ke vzniku arteriosklerózy, která je hlavní příčinou srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Nejčastější chyby při čištění zubů

– Příliš krátká doba čištění.

– Nepravidelná péče o chrup.

– Špatně zvolený kartáček.

– Nepoužívání pomůcek na čištění mezizubních prostor (mezizubní kartáček, zubní nit).

– Čištění zubů příliš brzy po konzumaci jídla (dříve než za 30 min).

– Špatná technika čištění zubů (neefektivně odstraňuje plak, může za odhalování zubních krčků).

 

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse