vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Den učitelů: Proč jej slavíme?

27. března 2014

Den učitelů: Proč jej slavíme?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Komenský Den učitelů dárek svátek muzeum

preventan-mimiforum-banner

Ve světě se slaví Den učitelů v říjnu, u nás připadá na 28. března. Proč právě na tento den a co darovat oblíbenému učiteli?

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Zatímco ve světě se Den učitelů slaví 5. října, u nás je to jinak. Připadá totiž na 28. března. V tento den se totiž, roku 1592, narodil Jan Amos Komenský. Jeden z našich nejvýznamnějších myslitelů, filzofů a pedagogů. Jde o svátek, který patří všem učitelům a každoročně se také vyhlašují výsledky ankety pro nejlepší učitele, Zlatý Ámos.

 

Tipy MIMIFORA:

Za Komenským do muzea

-          Na 28. 3. připravilo tradičně zajímavý program Národní pedagogické muzeum v Praze. V 10.30 a v 15 hod. si můžete prohlédnout stálou expozici i krátkodobou výstavu Hurá do školy. Provázet vás bude samotný J. A. Komenský. Více na www.pmjak.cz.

 

-          Den otevřených dveří a vstup zdarma připravilo také Muzeum Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě. Uvidíte stálé expozice i aktuální výstavy, k vidění bude i celodenní projekce nejnovějších filmů. Koná se každý rok v sobotu, která je nejblíže datu 28.3. Více na www.mjakub.cz.

 

První Den učitelů: V roce 1955

Zatímco 5. říjen, který jako Den učitelů vyhlásilo UNESCO, se u nás neujal, 28. březen se dostává čím dál tím více do popředí. Poslanci dokonce navrhovali jeho zařazení mezi významné dny, což by mělo být výrazem úcty nejen ke všem k učitelům, ale i k samotnému Komenskému. První Den učitelů se u nás slavil poprvé v roce 1955 a měl ukázat vážnost a úctu k pedagogickým pracovníkům.

 

Malá pozornost potěší deti-a-rodina-den-ucitelu-ii-sh-nahled

I když se Den učitelů u nás bouřlivě neslaví, mnoho školáků a studentů přináší svým kantorům malou pozornost. Potřebujete inspiraci? Zde jsou vaše tipy, čím pedagogy můžete potěšit!

 

Tipy MIMIFORA:

Drobné dárky ke Dni učitelů

-          Malá kytička, případně květina v květináči.

-          Čokoláda, bonboniéra, kornout oříšků v čokoládě.

-          Čaj či káva. Existují i speciální čaje s nálepků „Pro paní učitelku“.

-          Ručně vyrobená drobnost či přání.

-          Jarní vonná svíčka.

-          Vonné pytlíčky s bylinkami, levandulí apod.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse