banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Den otců: Tohle o něm musíte vědět!

16. června 2016

Den otců: Tohle o něm musíte vědět!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Den matek Den otců svátek oslava děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Připadá na třetí červnovou neděli, avšak u nás dodnes není příliš populární. Den otců se ale slaví na celém světě, a tak i vy máte možnost dát tátovi v tento den najevo, co pro vás znamená. 

MaxiCor® (doplněk stravy) obsahuje v tobolce min. 90% omega-3 nenasycených mastných kyselin (ve formě ethylesterů) vyrobených čištěním oleje získaného z vybraných druhů mořských ryb. EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-90-tabl-cz-se-znamkou-3d-nahled

Diskutujte: Slavíte doma Den otců, anebo jde zcela mimo vás?


Na rozdíl od Dne matek, který se u nás slaví druhou květnovou neděli, se Den otců dodnes netěší velké popularitě. A to i přesto, že se ve světě slaví více než sto let. Připadá na třetí neděli v červnu (letos tedy na 17. 6). a přichází – jako řada jiných svátků – z Ameriky. I když se u nás zatím příliš neujal, pozornost si zaslouží. Někteří tatínkové jsou totiž natolik dobří, starostliví i oblíbení, že jim rodina ráda připraví oslavu.

Populární Den otců. U nás má rezervy.

První Den otců slavili v americkém státě Washington 19. 6. 1910. Tehdy šlo o víceméně soukromou oslavu, kterou uspořádala jistá Sonora Smart Dodd. Chtěla tak ocenit svého ovdovělého tatínka, který se pečlivě staral o ni a o její sourozence poté, co maminka zemřela po porodu šestého dítka. Popularita svátku se rychle šířila, ale třetí červnová neděle se stala oficiálním Dnem otců až v roce 1966, a to díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi. Od roku 1972 jej pak prezident Nixon uznal za oficiální svátek.

MIMIFORUM zjistilo:

Den otců se slaví v desítkách států, ale ne všude právě třetí červnovou neděli. Například ve Skandinávii jej oslavují ve druhé polovině listopadu, v Austrálii a na Novém Zélandu zase první neděli v září. V Rusku jej v kalendáři najdete 23. února a v Itálii, Portugalsku a Španělsku 19. března. V některých státech se slaví i v prosinci – 5. 12. v Thajsku a 26. 12. v Bulharsku.

69 % mužů by Den otců slavilo! deti-a-rodina-den-otcu-ii-sh

U nás Den otců zatím není příliš populární, ale podle průzkumů by jej uvítalo 69 % mužů, avšak jen 31 % žen. Více nakloněné jsou mu dcery, které by oslavu uspořádaly ve 48 % případů, synové pak v 31 % případů. O jeho oficiální uznání u nás usiluje Liga otevřených mužů už několik let.

Zajímavost MIMIFORA:

Kromě Dne otců můžete slavit i Mezinárodní den mužů, který je opět obdobou toho ženského. Tento den připadá na 19. listopadu.

Oslava, co tátu potěší

I když u nás je Den otců stále v plenkách, neznamená to, že si nemůžete udělat soukromou oslavu. Naopak. Vezměte tatínka na výlet, na jeho oblíbené místo, do aquaparku nebo na dobrou večeři. Nebo mu uspořádejte menší grilovačku. Budete-li vybírat něco pro radost, na rozdíl od Dne matek si ale nevystačíte s květinou a bonboniérou. Chcete-li kupovat dárek, mělo by to být něco, co tatínka potěší – oblíbené je různé nářadí či drobná elektronika. Pokud ale nechcete utrácet příliš, potěšíte jej jistě i lahví dobrého vína, anebo vlastnoručně vyrobeným dárkem. Tak budou táta či děda, jichž se oslava také týká, alespoň vědět, že vám na nich záleží.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa