vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Delikátní problém: Jsou vedra a partner se nechce mýt!

12. července 2013

Delikátní problém: Jsou vedra a partner se nechce mýt!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Pocení hygiena sex partner léto

preventan-mimiforum-banner

Mýt se a dodržovat hygienu vám asi připadá jako samozřejmost. Některým mužům ale ne. Jsou i takoví, kteří se často mýt dokonce odmítají! A to pak může vést k problémům ve vztahu. 

„Pořádný chlap má být špinavý a smrdět. Tak právě tuto větu neustále opakuje můj přítel. Nikdy bych nevěřila, že třicetiletý chlap může mít v dnešní době tak špatné hygienické návyky. Nechce se mýt častěji, než jednou týdně! Prý na to z domu nebyl zvyklý. Když udeří vedra, tak se to ale nedá vydržet. Je špinavý, zpocený, smrtí a nedá se s ním být v jedné místnosti. Odmítá používat i deodorant, protože je to prý zženštilé. Jsem z toho zoufalá, do sprchy ho dostanu jen v neděli, jindy prostě ne,“ svěřuje se Zdenka (28).


MIMIFORUM zjistilo:
5 zajímavostí o pocení sex-a-vztahy-partner-se-nechce-myt-i-sh-nahled

-    Denně vyprodukujeme zhruba půl litru potu, ale v horku a při námaze to může být ale i několikanásobně více, až osm litrů.
-    Pot produkují potní žlázy, kterých máme na těle dva až čtyři miliony.
-    Muži mají větší množství potních žláz než ženy, potí se rychleji, protože jejich potní žlázy jsou aktivnější.
-    V mužském podpaží se nachází víc bakterií, a tak je jejich pot více cítit.
-    Pocení mohou zhoršovat ostrá a kořeněná jídla, nikotin, příliš soli či kofein. Doporučuje se také omezit cibuli, česnek, pór a tuky.


Nemyje se. Může za to jeho matka!

Na začátku 21. století je to sice s podivem, ale lidé, kteří se myjí nedostatečně a nevědí, co jsou to deodoranty a antiperspiranty, stále existují. A bohužel i mezi mladšími ročníky. Své o tom ví i Martina (25). „Přítel je o deset let starší, ale někdy mám dojem, že žije v jiném století a na jiné planetě. Hlavní problém, který mně s ním trápí je, že se nechce pravidelně umývat, do sprchy ho dostanu tak tři až čtyřikrát za měsíc. On tvrdí, že mu to stačí, nepotí se a při častém mytí ho svědí kůže. Nehne s ním nic. Prý ho to tak naučila jeho matka! Tak to jí tedy pěkně děkuji. Myslela jsem, že ho převychovám, ale marně. Bojím se, že to bude důvod k rozchodu,“ vypráví.


Tipy MIMIFORA:
Co dělat, když partner odmítá hygienu

-    Říct mu to narovinu. Bez vytáček, oklik a náznaků. Zkrátka na rovinu mu řekněte, že vám jeho nedostatečná hygiena vadí. A rovnou navrhněte řešení. Nemějte nereálné cíle, ale snažte se ho dovést alespoň ke kompromisu.
-    Odstěhovat ho. Nemusíte z domu, stačí do jiné místnosti. Rázně mu řekněte, že pokud se nezačne mýt, do společné ložnice má zákaz vstupu.
-    Žádný sex. To na muže funguje nejlépe. Nemyješ se? Nic nebude! Přece se nebudete milovat s někým, kdo týden neviděl sprchu!
-    Ovlivnit reklamou. Většina mužů ráda sleduje reklamy a mnohdy se jimi nechá ovlivnit. Podpořte ho v jejich sledování. Když bude stále dokola vidět, jak ženy padají navoněným mužům k nohám, možná to nakonec vyzkouší.
-    Nechejte ho vybrat. Nevnucujte mu deodoranty, co se líbí vám. Vezměte ho někdy s sebou do obchodu, třeba na jeho svátek či narozeniny, anebo na vaše výročí. Nechejte ho, ať si vybere sám vůni, která by ho zaujala. Za zkoušku to stojí.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse