7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

16. dubna 2013
Delikátní problém: Hemoroidy. Toto pomáhá!
Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: stolice konečník křečové žíly Hemoroidy cévy krev
Problém, o kterém si rád povídá jen málokdo. Jenže podle odhadů se s ním setká až 70 % lidí, kteří se často léčí sami – než je bolest donutí dojít k doktorovi. To jsou hemoroidy.
Ascorborutinum FORTE
Ascorborutinum FORTE, doplněk stravy, má v každé tabletě vyvážený obsah dvou látek – vitamin C a rutin. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, k normální funkci imunitního systému, a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Král Slunce, slavný francouzský panovník Ludvík XIV. I on byl jednou z »obětí«, kterým se hemeroidy nevyhnuly, a jejich operaci podstoupil už v roce 1686. Od té doby už medicína hodně pokročila. Avšak operace je stále jedním z nejlepších způsobů, jak se hemeroidů zbavit.
Pozor na krev ve stolici 
Zlatá žíla, píštěl, hemeroidy – to všechno jsou názvy jednoho a toho samého problému. Mluví se o nich také jako o křečových žílách konečníku. Podle odhadů se s některou z jejich forem setká až 70 % lidí starších třiceti let. U žen se pak velmi často objevují po porodu. Jsou nepříjemné, obtěžující, a mnohdy nás dovedou pořádně vystrašit. Zvlášť tehdy, když se projeví krví ve stolici. V tomto případě si dobře prohlédněte její barvu. Je-li světlá a jasná, může jít o příznak hemeroidů, avšak je-li tmavá, je nutné neodkladně navštívit lékaře. Může totiž jít o příznak vážného problému, a to klidně i rakoviny tlustého střeva.
Vnitřní a vnější hemoroidy
Hemoroidy se dělí na vnější a vnitřní a každé se projevují trochu jinak. Zatímco ty vnitřní většinou nebolí, ale projevují se právě krví ve stolici, ty vnější svědí, pálí, bolí, a také mohou krvácet. Velmi bolestivé pak bývá vyprazdňování. Komplikací hemoroidů je krvácení, zánět, trombóza, zvředovatění, vyhřeznutí a zaškrcení. Proto by se neměly podceňovat, a i když jde o nepříjemný problém, je vždy lepší obrátit se na lékaře a poradit se o dalším postupu.
MIMIFORUM zjistilo:
Co pomáhá při hemoroidech (kromě operativních zákroků)
- Dubová kůra. Sedací koupel s dubovou kůrou je při hemeroidech snad nejvyhledávanější. Je totiž známá svými stahujícími účinky, zklidňuje postižené místo a zmírňuje otok.
- Masti, čípky, gely. V lékárnách je k dostání široká škála produktů s různými účinnými látkami. Projděte si je na internetu a poraďte se o vhodném výběru s lékárníkem.
- Dostatek tekutin a vlákniny. Správný pitný režim a dostatkem tekutin a strava bohatá na vlákninu – to je základ úspěchu. Dosáhnete toho, že stolice bude řidší a vyprazdňování nebude tak bolestivé. Doporučuje se voda a šťávy z čerstvého ovoce.
- Posilování pánevního dna. Ochablé svalstvo může mít vliv na vznik hemoroidů, a proto je dobré ho posilovat. Může jít o výbornou prevenci proti jejich vzniku.
- Studená voda a hygiena. Přísná hygiena je u hemoroidů základem. Doporučuje se omýt konečník po každé stolici, nejlépe osprchovat. Pomáhá také studená voda, která postižená místa chladí, a pomáhá urychlit jejich hojení. Pokud nemáte možnost se po toaletě dostatečně umýt, používejte vlhčené ubrousky.
- Babské rady. Mezi metodami našich babiček se setkáte s řadou zajímavých rad, jak na hemoroidy. Údajně pomáhá obklad postižených míst z uvařených pórkových listů či místo umýt Alpou a natřít máslem. Skvělý je prý i teplý obklad z tvarohu, který přikládáme denně alespoň na jednu hodinu.
Text: mob
Foto: Shuttestock.com
Bez nadpisu