vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Delikátní problém: Hemoroidy. Toto pomáhá!

16. dubna 2013

Delikátní problém: Hemoroidy. Toto pomáhá!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: stolice konečník křečové žíly Hemoroidy cévy krev

preventan-mimiforum-banner

Problém, o kterém si rád povídá jen málokdo. Jenže podle odhadů se s ním setká až 70 % lidí, kteří se často léčí sami – než je bolest donutí dojít k doktorovi. To jsou hemoroidy. 

Ascorborutinum FORTE

Ascorborutinum FORTE, doplněk stravy, má v každé tabletě vyvážený obsah dvou látek – vitamin C a rutin. Vitamin C přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, k normální funkci imunitního systému, a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

ascorborutinu

Doplněk stravy

Více ZDE

Král Slunce, slavný francouzský panovník Ludvík XIV. I on byl jednou z »obětí«, kterým se hemeroidy nevyhnuly, a jejich operaci podstoupil už v roce 1686. Od té doby už medicína hodně pokročila. Avšak operace je stále jedním z nejlepších způsobů, jak se hemeroidů zbavit.


Pozor na krev ve stolici zdravi-a-krasa-delikatni-problem-hemoroidy-ii-sh-nahled

Zlatá žíla, píštěl, hemeroidy – to všechno jsou názvy jednoho a toho samého problému. Mluví se o nich také jako o křečových žílách konečníku. Podle odhadů se s některou z jejich forem setká až 70 % lidí starších třiceti let. U žen se pak velmi často objevují po porodu. Jsou nepříjemné, obtěžující, a mnohdy nás dovedou pořádně vystrašit. Zvlášť tehdy, když se projeví krví ve stolici. V tomto případě si dobře prohlédněte její barvu. Je-li světlá a jasná, může jít o příznak hemeroidů, avšak je-li tmavá, je nutné neodkladně navštívit lékaře. Může totiž jít o příznak vážného problému, a to klidně i rakoviny tlustého střeva.


Vnitřní a vnější hemoroidy

Hemoroidy se dělí na vnější a vnitřní a každé se projevují trochu jinak. Zatímco ty vnitřní většinou nebolí, ale projevují se právě krví ve stolici, ty vnější svědí, pálí, bolí, a také mohou krvácet. Velmi bolestivé pak bývá vyprazdňování. Komplikací hemoroidů je krvácení, zánět, trombóza, zvředovatění, vyhřeznutí a zaškrcení. Proto by se neměly podceňovat, a i když jde o nepříjemný problém, je vždy lepší obrátit se na lékaře a poradit se o dalším postupu.


MIMIFORUM zjistilo:
Co pomáhá při hemoroidech (kromě operativních zákroků)

-    Dubová kůra. Sedací koupel s dubovou kůrou je při hemeroidech snad nejvyhledávanější. Je totiž známá svými stahujícími účinky, zklidňuje postižené místo a zmírňuje otok.

-    Masti, čípky, gely. V lékárnách je k dostání široká škála produktů s různými účinnými látkami. Projděte si je na internetu a poraďte se o vhodném výběru s lékárníkem.

-    Dostatek tekutin a vlákniny. Správný pitný režim a dostatkem tekutin a strava bohatá na vlákninu – to je základ úspěchu. Dosáhnete toho, že stolice bude řidší a vyprazdňování nebude tak bolestivé. Doporučuje se voda a šťávy z čerstvého ovoce.

-    Posilování pánevního dna. Ochablé svalstvo může mít vliv na vznik hemoroidů, a proto je dobré ho posilovat. Může jít o výbornou prevenci proti jejich vzniku.

-    Studená voda a hygiena. Přísná hygiena je u hemoroidů základem. Doporučuje se omýt konečník po každé stolici, nejlépe osprchovat. Pomáhá také studená voda, která postižená místa chladí, a pomáhá urychlit jejich hojení. Pokud nemáte možnost se po toaletě dostatečně umýt, používejte vlhčené ubrousky.

-    Babské rady. Mezi metodami našich babiček se setkáte s řadou zajímavých rad, jak na hemoroidy. Údajně pomáhá obklad postižených míst z uvařených pórkových listů či místo umýt Alpou a natřít máslem. Skvělý je prý i teplý obklad z tvarohu, který přikládáme denně alespoň na jednu hodinu.


Text: mob
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
09:44 03.04.2017 - Marta -

Bez nadpisu

Na hemeroidy doporučuji hemostop gel a k tomu pro větší a lepší účinek hemostop probio. Výskyt hemoroidů se ohodně zmenšil, svědění ustoupilo téměř okamžitě a já nemám jedinou věc kteoru bych mu vytkla
11:22 07.03.2017 - Jitka -

Hemeroidy

Můžu taky doporučit Anurex. Bolest se již nevrátila 
07:03 01.03.2017 - Lea -

Bez nadpisu

Mě podobné problémy trápily právě kvůli hemoroidům. zabral mi již zmíněný hemostop gel a navíc jsem k němu brala hemostop probio. Ale pokud by problémy pokračovaly i přes to, tak rozhodně neváhejte jít k doktorovi. Možná bych tam preventivně zašla hned
09:31 17.02.2015 - Kalivodova -

hemeroidy venkovni

Mám venkovní hemeroidy které sice nebolí občas svědí žádné masti nezabírají jen zmírňují svědivost,stolici mám bez problémů múžete někdo poradit aby zmizeli.
10:25 12.08.2014 - Karolína -

Děkuji za doporučení.

Ahoj holky, děkuji za vaše rady. Dala jsem na vás a vyzkoušela anurex. Po třech dnech mě nic nebolí a hemeroid se krásně hojí. Je to zázrak. Mrazím zhruba 6× denně, ale pro jistotu ještě dbám na zdravý jídelníček a na noc mažu mastí factu.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse