banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Dcera mě odmítá. Chce jenom tatínka!

17. září 2015

Dcera mě odmítá. Chce jenom tatínka!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: otec žárlivost rodiče vztah dítě

preventan-mimiforum-banner

Pro maminku to není lehká situace. Když ji dítě najednou začne odmítat a tíhnout k tatínkovi, mohou se objevit pocity smutku, zklamání i žárlivosti. Jak to zvládnout? 

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


„Jsem z toho nešťastná. Od narození se o dcerku starám, dlouho jsem kojila, myslela jsem, že spolu máme krásný vztah. Jenže to trvalo jen do jejího 1,5 roku, pak náhle otočila. Začala mě odmítat a chtít jen tatínka. Nesmím na ni ani sáhnout, jinak řve. Koupat a uspávat ji musí jen tatínek, jinak je hrozná scéna. Chodí za ním, tulí se k němu a dělá, že mě nevidí. Snažím se to nehrotit, ale jsem z toho nešťastná. Copak je možné, aby se takto chovala? Vyroste z toho, a proč to vlastně dělá?,“ ptá se Lenka (30).

 

Tatínek bývá vzácnější

Podobný problém řeší víc maminek, než by se mohlo zdát. Důvodem je podle odborníků většinou fakt, že tatínek je dětem vzácnější, bývá více v práci a méně doma. Když celé dny tráví s maminkou, chtějí si tatínka užít ve chvíli, kdy doma zrovna je a může se stát, že maminku najednou přehlížejí, či dokonce odhánějí – její přítomnost totiž berou jako naprostou samozřejmost.

 

Běhá za tatínkem, mě přehlíží!

„Až do dvou let jsem s dcerkou trávila skoro všechen volný čas. Hrály jsme si, chodily na hřiště, četly si, zkrátka jsem se jí věnovala naplno. Manžel byl doma minimálně, byl hodně pracovně vytížený. Když byly dcerce dva roky, změnil práci a začal bývat více doma. A pak to začalo. Dcera se úplně změnila. Začala běhat jen za tatínkem a mě úplně přehlížet a odmítat. Za ruku chodí jen s ním, dokonce se mu nastěhovala do postele. On si to zjevně užívá a není s ním řeč. Nejhorší je, že já jsem teď za tu zlou a on je zlatý tatínek. Nenapomene ji, nenadá, pořád jí něco nosí a strašně ji rozmazluje. Je mi to líto a nemůžu se na to už dívat. Strašně se trápím,“ svěřila se Magda (32).

 

Postupujte stejně, hledejte pomoc

Do podobné situace se není vůbec těžké dostat, horší je, jak z ní ven. Je jasné, že maminka, která se dítěti věnuje naplno, je nešťastná či dokonce žárlí. Chce to však obrnit se trpělivostí, promluvit si s partnerem a postupovat ve výchově stejně. V případě, že se nedokáže žena se situací vyrovnat, je vhodné hledat odbornou pomoc.

 

deti-a-rodina-dcera-me-odmita-ii-sh-nahled Tipy MIMIFORA:
Co dělat, když dítě chce jen tatínka?

 

  • Zapojit tatínka do běžných činností, zvlášť pokud to dítě vyžaduje.

  • V žádném případě nejít proti otci dítěte, nesnažit se ho ratolesti něčím znechutit.

  • Domluvit se s partnerem a ve výchově postupovat stejně. Pokud dá příkaz maminka a dítě letí k tatínkovi, aby se jeho splnění vyhnulo, musí on na jeho splnění trvat.

  • Nedělit si doma role na „hodný tatínek“, „zlá maminka“ apod. Domluvte se na pravidlech, odměna i trest by měla přicházet od obou rodičů stejně.

  • Nežárlit, dítěti nic nevyčítat. Má rádo oba rodiče, malé dítě mezi nimi nevolí, kdo je lepší.

  • Snažit se být pro dítě vzácnější, vyjít si s ním (dle věku) například na výlet, do kina… Najít mu nějakou zajímavou aktivitu a nabídnout mu ji.

  • V případě potíží s psychikou, či pokud vás situace trápí a připadá vám neřešitelná, se obrátit na odborníka, například v rodinné poradně či psychologa. Vždy je lepší vyhledat odborníka, než hledat zdánlivou pomoc u kamarádek.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa