vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Dcera jede v Gothic stylu!

25. listopadu 2014

Dcera jede v Gothic stylu!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: vampír temnota móda Gothic styl hudba smrt deprese

preventan-mimiforum-banner

Chodí celí v černé, výrazně se malují, nosí mohutné šperky i řetezy. Poslouchají gothickou hudbu a hlavně mají jiný způsob pohledu na svět. Tak lze stručně popsat ty, kteří propadnou Gothic stylu.

Chodí v černém, barví si na černo i vlasy, lakují nehty, malují výrazně rty. Působí zvláštně, tajemně, mysticky. Nosí masivní stříbrné šperky, oblečení, ve kterém mohou připomínat upíry z klasických filmů. Tak se na první pohled projevuje Gothic styl.

 

Vypadala jak vampírka!

„Když dcera začala chodit v černém, nevěnovala jsem tomu pozornost. Patří to k věku, myslela jsem si. Jenže pak si nabarvila vlasy, začala používat bílý make-up, černé líčení, oblékala se a vypadala jako vampírka. Poslouchala pro mě divnou hudbu a stýkala se s podobně vypadajícími kamarády. Zjistila jsem, že dcera jede v Gothic stylu. Nesouhlasím s tím, jenže ona si nedá říct. Vůbec nevím, co dělat a jak jí vysvětlit, že to není ta správná cesta,“ svěřuje Martina (45).

 

Krása je v temnotě

Gothic styl patří k odnožím původní punkové subkultury, která ve světě vznikla v 80. letech 20. století a u nás se oblibě těší zhruba od poloviny 90. let. Mladí lidé, kteří tento styl vyznávají, poslouchají gothickou hudbu (hlavně gothic rock a dead rock), chodí na setkání a festivaly, oblékají se většinou temně a výstředně. Často vidí krásu v temnotě, zabývají se mystickými věci, ale i morbidnem a tajemnem. Vůbec to ale neznamená, že by šlo o násilníky, naopak. Většinou jde o lidi poklidné, přemýšlivé, které fascinuje nadpřirozeno, mystika, posmrtný život, magické síly.

 

Styl s nádechem smrti deti-a-rodina-dcera-jede-v-gothic-stylu-ii-sxc-nahled

Gothic styl ale není jen o stylu oblékání, ale hlavně o způsobu myšlení a života. Gothici většinou nalézají krásu v tom, co jiní považují za ošklivé a smutné – například v temnotě s nádechem smrti. Mohou a nemusí je provázet stavy smutku a deprese, u některých se může přidat sklon k sebepoškozování. Nejde však o žádné agresory. Pokud se ve stylu najde i vaše dítě, zkuste s ním situaci probrat a říct mu svůj názor. Zákazy velký smysl mít pravděpodobně nebudou, samo musí přijít na to, že touto cestou jít nechce.


MIMIFORUM zjistilo:

Jak se pozná Gothic styl podle oblečení

 

-          Typická je černá barva, může být kombinovaná s červenou a tmavě modrou.

-          Černé bývají i vlasy, řasy, nehty, oční linky a rty, častý je i protikladný bílý make-up.

-          V šatníku bývají dlouhé černé šaty, kabáty a pláště, korzety, typická jsou i síťovaná trika a punčochy.

-          Mezi ozdobami bývají řetězy a hřeby, ale i piercing na těle či tetování.

-          Oděvy bývají kombinací gotické, renesanční a viktoriánské módy.

-          Styl oblékání se může lišit od děsivých, vampírských kombinací až po sexy eroticko-romantické kreace.

-          Mezi oblíbené materiály patří samet, krajky, latex a kůže.

-          Typické bývají nápadné a výrazné šperky, prsteny, přívěsky i náušnice.

-          Časté je potlačování pohlavnosti při oblékání – muži mohou chodit v korzetech a sukních, ženy v kožených kalhotách, ověšené masivními šperky a řetězy.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
23:13 15.12.2018 - Marie70 -

Gothic style

Moje dcera je také gothic už od svých 15 let. Její styl oblékání,hudba kterou poslouchá je sice jiná,ale proč ne? Alespoň to není pipka s našpulenyma pyskama a s prázdnou hlavou

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse