banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Dal mi šperk! Největší zajímavosti o diamantech

30. ledna 2018

Dal mi šperk! Největší zajímavosti o diamantech

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: kámen karát diamant Šperk láska

preventan-mimiforum-banner

Která žena by si nepřála dostat diamantový šperk! Máte-li to štěstí a dostanete od partnera prsten s diamantem, přečtěte si pár věcí, které je dobré znát. 

Věnoval vám partner šperk s diamantem? Pak by vás mohly zajímat následující zajímavosti, které jste o drahých kamenech možná nevěděla.

 

Diamant, tradice z Egypta

Jen málokdo ví, že tradice nošení diamantových prstenů pochází ze starověkého Egypta. Tam totiž věřili, že tzv. žíla lásky vede z prsteníčku přímo do srdce. Od patnáctého století se pak objevuje tradice dávat diamantový šperk jako dárek – tehdy totiž dal arcivévoda Maxmilián Rakouský své vyvolené diamantový prsten k zásnubám.

 

Jak se pozná kvalita

Diamanty se posuzují podle čtyř základních kritérií, které se nazývají 4C. Jejich kombinací se určí jejich přesná cena. První z nich je Carat (váha). Jde o jednotku váhy diamantů – jeden karát se rovná 0,2 gramu. Pokud vám váš drahý koupí šperk s diamantem, většinou mívá váhu v desetinách až jednotkách karátů. Vše by mělo být uvedeno v certifikátu, který ke šperku dostanete. Další kritéria, která se posuzují, jsou Clarity (čistota), Colour (barva) a Cut (brus).

 

MIMIFORUM zjistilo:

Název diamant pochází ze slova »adamantis«. Je ze starořečtiny a v překladu znamená »nepřemožitelný«. Počátky opracování diamantů pak můžeme hledat ve 14. století v Indii. V polovině 19. století se pak v USA objevil první diamantový brus.

 

Prsten za tři měsíční platy sex-a-vztahy-dal-mi-sperk-ii-sxc-nahled

Jak drahý prsten by vám měl partner věnovat? V Americe jsou přesvědčeni, že záleží na tom, kolik muž vydělává. Takový zásnubní prsten by měl stát jeho dva až tři měsíční platy. Samozřejmě je vše záležitost financí – u nás se nejčastěji prodávají prsteny s kousky diamantu v ceně od 10 do 30 000 Kč.

 

Nezničitelný kámen

O diamantu se říká, že je nezničitelný. Dosahuje nejvyššího, tj. 10. stupně tvrdosti na Mohsově stupnici. Kromě toho má i řadu dalších vynikajících vlastností – má 6× větší tepelnou vodivost než měď, je fluorescentní a průhledný a má nízkou hodnotu disperze, což znamená, že vytváří krásné barevné efekty.

 

Diamant vs. briliant

Dostala jste prsten s briliantem? Pak si můžete být jistá, že máte nádherně vybroušený šperk. Briliant je totiž typ diamantového brusu, který se skládá z malých vybroušených plošek. Díky tomu odráží až 99 % světla, působí nejživěji a takový prsten je na ruce k nepřehlédnutí.

 

Diamant jako investice

Do diamantů lze dnes i výhodně investovat. Jejich koupě je lepší investice, než do auta. Zatímco to ztrácí časem na hodnotě, diamant na ní nabývá. Nelekejte se ale, že za velké peníze půjde o miniaturní diamant, protože například ten o váze dva až tři gramy může mít dokonce stejnou hodnotu jako 100 kg zlata! Pro představu – broušený diamant v ceně jeden milion má váhu 0,5 až 0,6 gramů. 

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa