vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Cyklovýlety s dětmi – Sedačka, tažná tyč či vozík?

7. srpna 2014

Cyklovýlety s dětmi – Sedačka, tažná tyč či vozík?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: tažná tyč vozík sedačka cyklista kolo děti výlet

preventan-mimiforum-banner

Chcete vyrazit s malými dětmi na kolo, i když ony samy ještě nejezdí? Pak si pořiďte některý z doplňků ke svému kolu – vozík, sedačku či tažnou tyč. 

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Ráda byste vyrazila s rodinou na kolo, ale děti jsou příliš malé na to, aby jezdily samy? Pak není nic jednoduššího, než je vzít s sebou – a svézt je. Co ale zvolit, sedačku, tažnou tyč, anebo vozík?

 

1. Vozík

V první řadě záleží na věku dítěte, které chcete vzít s sebou. Pro malá miminka je možností jen vozík za kolo, ve kterém jej převážíte. Nejde však zrovna o levný doplněk, navíc má řadu nevýhod. Je nízko nad zemí, kolem se víří prach, na nerovnostech a v zatáčkách může být vratký a vybočovat, proto je nezbytná velká opatrnost při jízdě. Pokud dítě samo nesedí, je třeba mu přikoupit speciální sedátko (tzv. miminkovník), do některých typů lze vložit autosedačka. Miminkovník se doporučuje pro děti do 10 měsíců. Vozík není vhodný pro dlouhé cesty, miminko z jízdy dvakrát velký požitek nemá. Ve vozících lze vozit i větší děti (dle nosnosti), cca do 5 let.

 

Tip MIMIFORA:

Pokud si chcete vyzkoušet jízdu s vozíkem, zajděte do půjčovny. Vozík není nejlevnější, a tak je dobré si jej zkusit a vědět, že jej opravdu využijete.

 

2. Sedačka

Pro děti, které už samy sedí, pak můžete koupit sedačku na kolo. Vyrábějí se již od 9–12 měsíců, ale někteří odborníci doporučují to neuspěchat a počkat cca do 18 měsíců. Mladší sedící děti, pokud je vezete, by v sedačce neměly zůstávat déle než hodinu. Sedačky se montují většinou nad zadní kolo (verze na přední kolo nejsou tak populární), a díky tomu dojde ke změně těžiště při jízdě. Proto je dobré dříve, než vyrazíte na silnice, jízdu s potomkem v sedačce natrénovat na cestě bez aut. Dítě by mělo mít na hlavě vždy helmu.

 

3. Tažná tyč deti-a-rodina-cyklovylety-s-detmi-ii-sh-nahled

Pro větší děti, které už samy na kole jezdí, ale delší výlet by ještě nezvládly, je ideální tažná tyč. Výhodou je, že dítě po cestě můžete odpojit a nechat ho jet samo, když už nemůže, opět jej tyčí připojíte ke svému kolu. Nemusíte se tak bát cesty v provozu či po komunikaci. Dítě má také možnost osvojit si díky tomu základy správné jízdy na kole. Doporučuje se pro děti zhruba ve věku 4 až cca 8 let.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na usnutí!

Tažná tyč je sice skvělým pomocníkem, ale hrozí i nebezpečí – dítě na kole může usnout. Na rozdíl od sedačky by z kola totiž spadlo. Odborníci proto doporučují dělat přestávky a s dítětem na cestu vyrazit, jen když je odpočaté.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse