vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Cukr – zabiják hebké pleti!

7. března 2017

Cukr – zabiják hebké pleti!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: glykace cukr vrásky stárnutí pleť

preventan-mimiforum-banner

Přemíra cukru škodí nejen naší postavě, ale i pleti. Může totiž za předčasné stárnutí, ztrátu elasticity i za vrásky. 

Charakteristika: DermaX® (doplněk stravy) je přípravek obsahující směs látek – aminokyselin (L-methionin, cystein), rostlinných výtažků (extrakt z natě přesličky rolní), vitaminů a stopových prvků.

  • obsahuje biotin,zinek-přispívají k udržení normálního stavu vlasů
  • obsahuje niacin, biotin, riboflavin-přispívají k udržení normálního stavu pokožky
  • obsahuje zinek-přispívá k normálnímu stavu nehtů
  • obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin-přispívají k normálnímu energetickému metabolismu

dermax-90-cz-nahled

Sladké milujete a nedokážete se bez něj obejít. A to i přesto, že byste ráda nějaké to kilo shodila. „No a co, žiju jen jednou, tak proč si nedopřát,“ říkáte si. Buchta k snídani, koblížek ke kávě, oplatky na svačinu – to prostě musí být! Jenže pak se jednoho dne podíváte do zrcadla. Je vám třicet, ale vaše pleť vypadá, jakoby měla minimálně o deset let víc. Rychle totiž zestárla. A za problémy může stát právě přemíra cukru.

Za vše může glykace

Odborníci potvrzují – cukr skutečně kůži poškozuje a má za následek její předčasné stárnutí. Může za to tzv. glykace, proces, při kterém se cukry v krevním oběhu vážou na molekuly bílkovin a vytvářejí molekuly nové. Tzv. AGEs, konečné produkty glykace. Vyšší hladina AGEs v krvi je běžná u lidí po čtyřicítce. Avšak díky přemíře cukru se může objevit v mnohem nižším věku.

Pleti škodí cukry

Glykace má pro naši kůži přímo vražedný účinek. Poškozuje totiž kožní buňky od základů – ničí kolagen i elastin. Kůže se tak nemůže vracet do původní pozice, ztrácí pružnost, stárne a objevují se vrásky. A to vše mnohem dříve, než by si ženy přály. Jedinou možnou radou, jak se potížím vyhnout, je změnit jídelníček a omezit příjem cukrů. Pokud se totiž už potíže objeví, těžko je vrátíte zpět.

Tipy MIMIFORA:

Jak vyzrát nad cukry – a glykací

-          Omezte příjem cukrů. A nejde zdaleka jen o sladkosti. Pozor i na pečivo, těstoviny, polotovary. Cílem není z jídelníčku vyřadit všechny cukry, protože ty tělo potřebuje jako přísun energie. Jde o jejich omezení.

-          Čtěte etikety. Cukry se v potravinách skrývají pod mnoha názvy, které vám tak na první pohled vůbec nepřijdou (např. glukóza, dextróza). Jedním z nejhorších na glykaci a tvorbu AGEs je údajně fruktózový kukuřičný sirup.

-          Doplňujte vitamin B6 (pyridoxin). O něm se totiž ví, že snižuje vznik AGEs a její hladinu. Je také nezbytný pro tvorbu kolagenu. Zařaďte proto do jídelníčku potraviny bohaté na jeho obsah. Mezi ně patří ryby, maso, luštěniny, ořechy, celozrnná mouka, avokádo, banány a pšeničné klíčky.

-          Pořiďte si vhodnou kosmetiku. Na trhu existuje řada přípravků, které potíže se stárnutím pleti a hladinou AGEs pomáhají potlačovat přímo na povrchu. Jde většinou o produkty s omlazujícími složkami.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse