banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Co nevíte o kráse: Stojí za ní hormony!

13. listopadu 2016

Co nevíte o kráse: Stojí za ní hormony!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: estrogen obličej ovulace krása hormony

preventan-mimiforum-banner

V průběhu cyklu se ženská krása mění a nejpůvabnější je během ovulace. Alespoň to tvrdí vědci, kteří jsou také přesvědčeni, že se krása dá spočítat. 

Diskutujte: Myslíte si, že to krásné ženy mají v životě jednodušší?


Žena se v průběhu měsíce mění. Kolem ovulace je krásnější – tedy podle vědců. Ti jsou ale také přesvědčeni, že na krásu existuje vzorec a to, zda je člověk půvabný, se dá jednoduše vypočítat. A další výzkum zase tvrdí, že krása není pro ženu vždy výhodou. Přinášíme některé zajímavosti nejen z vědeckého světa.

Za krásou stojí hormony

Za ženskou krásou stojí hormony. Alespoň podle britských vědců. Zjistili totiž, že půvab tváří něžného pohlaví závisí na hormonální hladině. V každé fázi cyklu je totiž žena jinak krásná. Během ovulace, kdy je nejvyšší hladina estrogenu v krvi, je podle jejich výzkumu tvář nejženštější a nejpřitažlivější. Údajně to značí to, že je krása spojena s plodností. V době, kdy je největší pravděpodobnost početí, je žena nejpůvabnější, aby přitahovala potencionálního otce svých dětí.

Krása se dá spočítat

Američtí a kanadští vědci zase tvrdí, že krása se dá velmi snadno spočítat. To, zda je žena přirozeně krásná, totiž záleží na mírách jejího obličeje. Podle nich musí ideální vzdálenost mezi očima a ústy ženy tvořit 36 procent délky jejího obličeje a ideální vzdálenost mezi očima má mít 46 procent vzdálenosti, která dělí její uši. Vědci tvrdí, že k ideálu se dá přiblížit i správným střihem vlasů, který proporce trochu mění. Z celebrit k němu prý má nejblíže zpěvačka Shania Twain.

Krása není vždy výhodou

Ne vždy je krásná tvář výhodou. Vyplývá to z jednoho výzkumu, který se snažil ukázat, zda to mají krásné ženy v životě a hlavně v práci jednodušší. Výsledkem bylo, že jen na některých pozicích. Zatímco půvabná tvář je výhodou pro místa asistentek či sekretářek, u žen ve vedoucích funkcích je to jinak. Na vyšší pozice, které jsou často doménou mužů, bývá dokonce na škodu. Zda je to proto, že krása u žen nebývá spojována s inteligencí, průzkum neprozradil.

MIMIFORUM zjistilo: zdravi-a-krasa-za-krasou-stoji-hormony-ii-sh

3 důvody, proč se nevyplatí být nejkrásnější

1. Muži se vám nevyhýbají

Příliš krásných žen se muži bojí. Často jsou přesvědčeni, že by u nich neměli šanci, a tak je ani neosloví. Raději si najdou partnerku, která je průměrnější, a tím pádem pro ně zdánlivě dostupnější.

2. Lidé vás nepomlouvají

Krásní lidé to nemají jednoduché. Ti méně pohlední je totiž velmi často za zády pomlouvají a kují proti nim pikle – a to rozhodně není nic příjemného.

3. Máte přátele

Příliš krásní lidé bývají často osamělí. Jsou příliš daleko od průměru, a to má za následek, že se s nimi ostatní nekamarádí. Po jejich boku totiž vždycky budou až na druhém místě. A to má rád jen málokdo.


Text:  ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa