vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Co nevíte o kráse: Stojí za ní hormony!

13. listopadu 2016

Co nevíte o kráse: Stojí za ní hormony!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: estrogen obličej ovulace krása hormony

preventan-mimiforum-banner

V průběhu cyklu se ženská krása mění a nejpůvabnější je během ovulace. Alespoň to tvrdí vědci, kteří jsou také přesvědčeni, že se krása dá spočítat. 

Diskutujte: Myslíte si, že to krásné ženy mají v životě jednodušší?


Žena se v průběhu měsíce mění. Kolem ovulace je krásnější – tedy podle vědců. Ti jsou ale také přesvědčeni, že na krásu existuje vzorec a to, zda je člověk půvabný, se dá jednoduše vypočítat. A další výzkum zase tvrdí, že krása není pro ženu vždy výhodou. Přinášíme některé zajímavosti nejen z vědeckého světa.

Za krásou stojí hormony

Za ženskou krásou stojí hormony. Alespoň podle britských vědců. Zjistili totiž, že půvab tváří něžného pohlaví závisí na hormonální hladině. V každé fázi cyklu je totiž žena jinak krásná. Během ovulace, kdy je nejvyšší hladina estrogenu v krvi, je podle jejich výzkumu tvář nejženštější a nejpřitažlivější. Údajně to značí to, že je krása spojena s plodností. V době, kdy je největší pravděpodobnost početí, je žena nejpůvabnější, aby přitahovala potencionálního otce svých dětí.

Krása se dá spočítat

Američtí a kanadští vědci zase tvrdí, že krása se dá velmi snadno spočítat. To, zda je žena přirozeně krásná, totiž záleží na mírách jejího obličeje. Podle nich musí ideální vzdálenost mezi očima a ústy ženy tvořit 36 procent délky jejího obličeje a ideální vzdálenost mezi očima má mít 46 procent vzdálenosti, která dělí její uši. Vědci tvrdí, že k ideálu se dá přiblížit i správným střihem vlasů, který proporce trochu mění. Z celebrit k němu prý má nejblíže zpěvačka Shania Twain.

Krása není vždy výhodou

Ne vždy je krásná tvář výhodou. Vyplývá to z jednoho výzkumu, který se snažil ukázat, zda to mají krásné ženy v životě a hlavně v práci jednodušší. Výsledkem bylo, že jen na některých pozicích. Zatímco půvabná tvář je výhodou pro místa asistentek či sekretářek, u žen ve vedoucích funkcích je to jinak. Na vyšší pozice, které jsou často doménou mužů, bývá dokonce na škodu. Zda je to proto, že krása u žen nebývá spojována s inteligencí, průzkum neprozradil.

MIMIFORUM zjistilo: zdravi-a-krasa-za-krasou-stoji-hormony-ii-sh

3 důvody, proč se nevyplatí být nejkrásnější

1. Muži se vám nevyhýbají

Příliš krásných žen se muži bojí. Často jsou přesvědčeni, že by u nich neměli šanci, a tak je ani neosloví. Raději si najdou partnerku, která je průměrnější, a tím pádem pro ně zdánlivě dostupnější.

2. Lidé vás nepomlouvají

Krásní lidé to nemají jednoduché. Ti méně pohlední je totiž velmi často za zády pomlouvají a kují proti nim pikle – a to rozhodně není nic příjemného.

3. Máte přátele

Příliš krásní lidé bývají často osamělí. Jsou příliš daleko od průměru, a to má za následek, že se s nimi ostatní nekamarádí. Po jejich boku totiž vždycky budou až na druhém místě. A to má rád jen málokdo.


Text:  ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse