banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Co nevíte o andělech a dva tipy, jak je vyrobit

21. prosince 2015

Co nevíte o andělech a dva tipy, jak je vyrobit

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Bůh Andělé Ježíšek dárky Vánoce děti

preventan-mimiforum-banner

K Vánocům u nás neodmyslitelně patří nejen Ježíšek, ale i andělé. Přinášíme o nich pár zajímavostí a dva skvělé tipy, jak je s dětmi vyrobit. 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Andělé jsou jedním ze symbolů, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Říká se, že pomáhají Ježíškovi roznášet dárky. Jen málokdo doma nemá žádného vánočního andílka – ať už na stromečku, jako zvoneček, anebo na pohledu či balicím papíru.

Anděl k Vánocům patří

Anděl (slovo pocházející z řeckého angelos – posel) nás provází v podstatě celý advent. Do podvědomí lidí – a hlavně dětí – přichází 5. prosince, kdy v trojici s čertem a Mikulášem nosí nadílku. Byl to právě anděl, konkrétně archanděl Gabriel, kdo Panně Marii zvěstoval narození Ježíše Krista, a později to byl opět anděl, kdo zvěstoval pastýřům zrození Spasitele.

Věda o andělech

Starý a Nový zákon je plný andělů. Popsat je však není jednoduché. Stručně řečeno jde o nadpřirozené, duchovní, bytosti, které jsou podřízené Bohu a slouží jako poslové a prostředníci mezi nimi a lidmi. Zajímavé je, že andělé mají vlastní vědu, která se jimi zabývá – angelologii.

Jak dělíme anděly

Existuje mnoho druhů andělů, které se dělí do různých řádů – kůrů. Nejznámější křesťanská verze, kterou v 6. století vypracoval syrský mnich Dionýsos, je dělí do devíti kůrů, které se sdružují do tří trojic. První z nich tvoří serafíni, nejvyšší andělský kůr, cherubíni a trůnové. Druhou panstva, ctnosti a mocnosti. Třetí pak knížectva, archandělé a andělé. Mezi ně patří i tzv. strážní andělé, o nichž se říká, že jsou s každým člověkem od narození a chrání jej před vším zlým.

Vyrábíme anděly

Ať už na anděly věříte, anebo ne, k Vánocům zkrátka patří. Pokud ještě doma žádného nemáte, je ta pravá chvíle si s dětmi nějakého vybit. Přinášíme tipy, jak na to.

Tipy MIMIFORA:

Vyrábíme andílky

Andělé z těstovin

Co bude potřeba: 2× balíček těstovin (1× Penne, 1× Farfalle), malé polystyrenové kuličky (průměr 1–1,5 cm), tavnou pistoli, bílou barvu (může být ve spreji), zlaté třpytky, zlatá nit

Jak na to: Vždy dvě těstoviny Penne slepíme k sobě tak, aby delší strany dole mířily směrem ven. Natřeme či nastříkáme je bílou barvou a necháme zaschnout. Stejně tak na bílo nabarvíme Farfalle, z nichž poté uděláme křídla. Tavnou pistolí je připevníme na záda andílků. Hlavičku připravíme z polystyrenových kuliček, které k těstovinám také přilepíme. Nyní andílka dozdobíme zlatými třpytkami – vlásky, okraje křídel i dolní okraj »šatů«. Můžeme přidat niť na pověšení, a tu buď přilepit na hlavičku, anebo přivázat za křidýlka.

Anděl z kelímku

Co bude potřeba: Bílé plastové kelímky, balící nebo krepový papír, barevný papír, barevný řetěz na stromeček, nůžky, tavná pistole, čajové svíčky, fixy, lepidlo

Jak na to: Plastový kelímek postavíme dnem dolů a kolem dokola ho oblepíme krepovým, případně vánočním balícím, papírem. Z bílého papíru vystřihneme půlkolečko, na které fixami namalujeme obličej. Ten přilepíme z jedné strany kelímku. Z druhé strany přilepíme křídla (dva vystřižené půlměsíčky), případně vlasy (rozstříhaný papír). Na vrch kelímku přilepíme kousek řetězu na stromeček a do volného místa vložíme čajovou svíčku. Andílky můžeme tvořit dle fantazie (např. řetězy použít i k tvorbě vlásků, copánků apod.).

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa