vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Co nevíte o andělech a dva tipy, jak je vyrobit

21. prosince 2015

Co nevíte o andělech a dva tipy, jak je vyrobit

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Bůh Andělé Ježíšek dárky Vánoce děti

preventan-mimiforum-banner

K Vánocům u nás neodmyslitelně patří nejen Ježíšek, ale i andělé. Přinášíme o nich pár zajímavostí a dva skvělé tipy, jak je s dětmi vyrobit. 

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Andělé jsou jedním ze symbolů, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Říká se, že pomáhají Ježíškovi roznášet dárky. Jen málokdo doma nemá žádného vánočního andílka – ať už na stromečku, jako zvoneček, anebo na pohledu či balicím papíru.

Anděl k Vánocům patří

Anděl (slovo pocházející z řeckého angelos – posel) nás provází v podstatě celý advent. Do podvědomí lidí – a hlavně dětí – přichází 5. prosince, kdy v trojici s čertem a Mikulášem nosí nadílku. Byl to právě anděl, konkrétně archanděl Gabriel, kdo Panně Marii zvěstoval narození Ježíše Krista, a později to byl opět anděl, kdo zvěstoval pastýřům zrození Spasitele.

Věda o andělech

Starý a Nový zákon je plný andělů. Popsat je však není jednoduché. Stručně řečeno jde o nadpřirozené, duchovní, bytosti, které jsou podřízené Bohu a slouží jako poslové a prostředníci mezi nimi a lidmi. Zajímavé je, že andělé mají vlastní vědu, která se jimi zabývá – angelologii.

Jak dělíme anděly

Existuje mnoho druhů andělů, které se dělí do různých řádů – kůrů. Nejznámější křesťanská verze, kterou v 6. století vypracoval syrský mnich Dionýsos, je dělí do devíti kůrů, které se sdružují do tří trojic. První z nich tvoří serafíni, nejvyšší andělský kůr, cherubíni a trůnové. Druhou panstva, ctnosti a mocnosti. Třetí pak knížectva, archandělé a andělé. Mezi ně patří i tzv. strážní andělé, o nichž se říká, že jsou s každým člověkem od narození a chrání jej před vším zlým.

Vyrábíme anděly

Ať už na anděly věříte, anebo ne, k Vánocům zkrátka patří. Pokud ještě doma žádného nemáte, je ta pravá chvíle si s dětmi nějakého vybit. Přinášíme tipy, jak na to.

Tipy MIMIFORA:

Vyrábíme andílky

Andělé z těstovin

Co bude potřeba: 2× balíček těstovin (1× Penne, 1× Farfalle), malé polystyrenové kuličky (průměr 1–1,5 cm), tavnou pistoli, bílou barvu (může být ve spreji), zlaté třpytky, zlatá nit

Jak na to: Vždy dvě těstoviny Penne slepíme k sobě tak, aby delší strany dole mířily směrem ven. Natřeme či nastříkáme je bílou barvou a necháme zaschnout. Stejně tak na bílo nabarvíme Farfalle, z nichž poté uděláme křídla. Tavnou pistolí je připevníme na záda andílků. Hlavičku připravíme z polystyrenových kuliček, které k těstovinám také přilepíme. Nyní andílka dozdobíme zlatými třpytkami – vlásky, okraje křídel i dolní okraj »šatů«. Můžeme přidat niť na pověšení, a tu buď přilepit na hlavičku, anebo přivázat za křidýlka.

Anděl z kelímku

Co bude potřeba: Bílé plastové kelímky, balící nebo krepový papír, barevný papír, barevný řetěz na stromeček, nůžky, tavná pistole, čajové svíčky, fixy, lepidlo

Jak na to: Plastový kelímek postavíme dnem dolů a kolem dokola ho oblepíme krepovým, případně vánočním balícím, papírem. Z bílého papíru vystřihneme půlkolečko, na které fixami namalujeme obličej. Ten přilepíme z jedné strany kelímku. Z druhé strany přilepíme křídla (dva vystřižené půlměsíčky), případně vlasy (rozstříhaný papír). Na vrch kelímku přilepíme kousek řetězu na stromeček a do volného místa vložíme čajovou svíčku. Andílky můžeme tvořit dle fantazie (např. řetězy použít i k tvorbě vlásků, copánků apod.).

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse