vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Citlivá pleť: Co na ni platí?

1. listopadu 2017

Citlivá pleť: Co na ni platí?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Citlivá pleť červenání pokožka kosmetika zelenina

preventan-mimiforum-banner

Jen pětina žen má citlivou pleť od narození. Velká většina ji získá během života, a to díky špatné péči, nevhodné kosmetice, stresu a dalším vlivům. Pak je ale třeba vědět, čemu se vyhnout a jak o ni pečovat.

Citlivá pleť trápí až 70 % žen, a to rozhodně není málo. Bývá suchá, šupinatá, pálí, pne, červená a hlavní nevýhodou je, že nikdy předem nevíte, jak zareaguje. Když vejdete zvenku do místnosti, zpotíte se, rozčílíte či jste ve stresu, náhle zčervená. A suché zarudlé skvrny na obličeji nevypadají zrovna vábně. Proto je důležité vědět, co na citlivou pleť platí a jak s ní bojovat.

 

Jak »získáme« citlivou pleť zdravi-a-krasa-citliva-plet-ii-sxc-nahled

Jen málo žen se s citlivou pletí narodí. Mluví se maximálně o pětině. Velká většina k citlivé pleti dospěje během života – vlivem okolního prostředí, používáním nevhodné kosmetiky se spoustou barviv, konzervantů a parfemací. Negativní vliv má i stres a velká fyzická zátěž.

 

Tipy MIMIFORA:

7× tip pro citlivou pleť

 

1. V létě se vyvarujte se přímých slunečních paprsků. Používejte krémy s ochrannými faktory vhodné pro citlivou pleť. Velmi opatrná buďte též v soláriu!

 

2. Používejte hydratační krém, který neobsahuje kyselinu salicylovou a bylinné extrakty. Ideální je použít kosmetiku přímo na citlivou pleť, avšak je třeba individuálně vyzkoušet, která bude vyhovovat právě vám. Vhodné mohou být např. krémy pro pokožku se sklonem k červenání.

 

3. Používejte jen kosmetiku, která neobsahuje SLS (sodík lauryl sulfát). Na tuto složku dejte pozor, protože pro citlivou pleť je příliš agresivní a může ji ještě více podráždit. Zbavuje ji potřebných lipidů, odmašťuje, je mnohdy přímo příčinou suché, zarudlé a popraskané pokožky. Čtěte proto etikety a kosmetice s touto složkou se raději vyhněte. Může se objevit ve sprchových gelech, šamponech, čistících přípravcích ad.

 

4. Pozor dejte i na přípravky s obsahem alkoholu, mentolu, máty a eukalyptolového oleje. Citlivé pokožce nesvědčí. Naopak vhodné jsou extrakty z lékořice či bílého čaje, které ji zklidňují. Výborné jsou také produkty s obsahem bambuckého másla.

 

5. Místo chemie zkuste amarantový olej. Obsahuje totiž skvalen, který pokožku hydratuje, ale nedráždí, proniká do hloubky, vyživuje ji a brzdí projevy stárnutí.

 

6. Pokud vám pravidelně červená obličej, dopřejte tělu dostatek minerálů. Důležitý je hlavně hořčík, vápník, a také selen, které zpevňují drobné cévy.

 

7. Pozor na to, co jíte. Omezte cukr na minimum a věnujte pozornost složení stravy. Některé potraviny pomáhají zarudnutí pokožky snížit, jiné je naopak mohou podpořit. Zařaďte do jídelníčku více zeleniny, hlavně mrkve, brokolice a brambor, naopak je třeba snížit množství ostrého koření (chilli, pálivá paprika, pepř) a jídla dochucovat raději bylinkami. Pozor na alkohol, červenání obličeje totiž nejen podporuje, ale i spouští. Dbejte na dostatečný pitný režim, dopřejte tělu dva až tři litry tekutin denně.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:36 01.12.2017 - Samantha -

Bez nadpisu

Já mám dobrou zkušenost s produkty z lékárny, naposled jsem si koupila Herbalon s měsíček na intimní hygienu a semtam se s ním myju i jako se sprcháčem a je výborný.
20:11 30.11.2017 - Terezka15 -

Bez nadpisu

Z osobní zkušenosti ti povím, že může trvat dost dlouho než najdeš něco, co ti skutečně sedne.
22:04 28.11.2017 - Ladinka -

Bez nadpisu

Já jsem zase strašně citlivá na mýdla, šampony, mám velký problém najít něco, co by mi sedlo.
20:42 26.11.2017 - Marketfka2 -

Bez nadpisu

Bez opalovacího krému nemůžu být už na jaře, přitom mi v dětství ani v dospívání sluncenikdy nevadilo…

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse