vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Cítím se sama: Partner si mě nevšímá!

14. listopadu 2017

Cítím se sama: Partner si mě nevšímá!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Osamělost vztah nevěra sex partner

preventan-mimiforum-banner

Osamění a fakt, že si jich partner nevšímá, ženy většinou špatně nesou. Zatímco některé tiše truchlí doma, pro jiné to může být impulzem k nevěře. 

„S partnerem žijeme několik let a je to čím dál horší. Dřív jsme podnikali všechno spolu, trávili veškerý čas ve dvou, jezdili na výlety. Poslední rok si mě ale přestal všímat. Chodí pozdě domů, jde rovnou spát, na mě nemá čas. Ani se nezeptá, jak se mám či co jsem přes den dělala. Pořád pryč je i o víkendech. Zkoušela jsem s ním mluvit, ale odmítá to. Problém je prý ve mně. Nevím si s tím rady, pořád ho mám ráda,“ svěřuje se Soňa (27).

 

Přestal se mnou spát

„Nechápu, co se stalo. Myslela jsem, že nám to doma klape. S partnerem jsme si rozuměli, o všem spolu mluvili, chodili na společné akce, bavili se. Najednou se změnil. Začal myslet jen na sebe, přestal si mě všímat. Dělá jen to, co je dobré pro něj, na mě nemyslí. Přestal se mnou spát, kdy mi dal naposled květinu si ani nepamatuji. Snažila jsem se vše řešit, ale marně. Prý se chová stejně jako dřív a všechno je v pořádku,“ vypráví o podobném osudu Marie (31).

 

Když zamilovanost vyprchá

Není pochyb o tom, že každý vztah prochází vývojem a mění se. Když jsme zamilovaní, vypadá zpočátku vše idylicky, protože přes růžové brýle nevidíme věci, které by nás třeba mohly odradit. Jenže když zamilovanost vyprchá, začne vztah upadat do stereotypu. Pokud nedostane nové impulzy, může se stát, že se partneři budou odcizovat. Anebo alespoň jeden, kterému na vztahu nikdy tolik nezáleželo. Tím je většinou muž.

 

Osamění ženy nesou špatně sex-a-vztahy-citim-se-sama-ii-sxc-nahled

Jakmile se žena místo partnerky začne cítit jako služka, která doma není na nic jiného než na úklid a starost o domácnost, je to špatně. Když si jí muž přestane všímat a nechce o tom diskutovat, může to být impulz ke konci vztahu, anebo k nevěře. Osamělá žena, která se v partnerství necítí, se začne ohlížet jinde.

 

Dohnal mě k nevěře!

„Když si mě partner po pár letech přestal všímat, a to se vším všudy včetně sexu, cítila jsem se zrazená, osamělá, odstrčená. Připadala jsem si nežádoucí, neatraktivní, zbytečná. Snad právě proto, abych si dokázala opak, jsem si našla milence. Je to už dva roky a jsem spokojená. S milencem si rozumím, ale víc od něj nechci. Doma žiji s partnerem, který si mě úspěšně nevšímá dál, ale to už mi nevadí. Dohnal mě k nevěře a je mi tak dobře,“ říká Milena (33).

 

Tipy MIMIFORA:

Jak se vyrovnat s osamělostí?

 

-          Netruchlit a bavit se. Neseďte doma a neužírejte se. Vyrazte ven s kamarádkami, choďte do kina, divadla. Klidně i sama, však on se časem jistě doprovod najde.

-          Najít si společnost. Nemusí to být zrovna milenec, stačí i kamarádka, se kterou si popovídáte o starostech a nebudete na ně sama. Pokud ale vaše sebevědomí jako ženy klesá, nějaký společník by jej mohl pozdvihnout.

-          Vzdělávat se, věnovat se koníčkům. Zkuste zapracovat sama na sobě. Přihlaste se do jazykového kurzu, nebo začněte cvičit. Vzdělávejte se, nebo se věnujte koníčkům. Ale nikdy nezůstávejte se svým trápením doma. Choďte mezi lidi, pomůže vám to.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:48 26.03.2018 - Anna2 -

sdílení

Když čtu výše zmíněné rady a čtu je stále, pak nepochopím, proč jsem ve vztahu. Abych měla svůj soukromý život? A koho to takto baví, těší a nebolí? Jsou to zase rady „jít proti sobě“ a nemyslím si, že dlouhodbě fungují. A co se tím vztahově řeší? Nic…jen větší samota mezi druhými lidmi. Vztah se tímto vůbec nevyřešil. Proto je lepší odejít, když druhá stran nemá zájem zase na sdílení života.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse