banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Čipování dětí: Šla byste do toho?

1. prosince 2016

Čipování dětí: Šla byste do toho?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: GPS život únos Čipování děti

preventan-mimiforum-banner

O čipování dětí se mluví už řadu let. Má své příznivce i odpůrce, avšak žádná země na světě se k němu zatím oficiálně neodhodlala.

Preventan Junior 90 tablet

  • Cucavé tablety pro děti-příjemná ovocná chuť
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy) obohacené o vitamin C, který přispívá ke správnému fungování imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. 
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
  • Především k dlouhodobému užívání
  • Doplněk stravy se sladidlem
  • Dárek uvnitř!

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

Diskutujte: Nechala byste své dítě čipovat?


Osm a půl tisíce. Tolik se podle statistik u nás ročně pohřešuje dětí a mladistvých. I když většina případů má šťastný konec, mluví se stále častěji o tom, jak by se zvýšila bezpečnost nejmenších, kdyby se mohly dát čipovat.

 

Čipování přišlo z Británie

Poprvé se o možnosti čipování dětí začalo veřejně mluvit před deseti lety. V roce 2002 měl totiž britský kybernetik a profesor Kevin Warwick v úmyslu čip naimplantovat jedenáctileté dívce. Zvedla se však vlna veřejného odporu, a tak se jeho experiment nakonec nerealizoval. Rozvířil však debatu o tom, zda je čipování vhodné a prospěšné, anebo ne.

 

Čip by mohl zachránit život

U nás se o čipování začalo hojně debatovat před několika lety, v souvislosti se zmizením devítileté Aničky. Stejně jako ve světě se veřejnost rozdělila na dva tábory. Jeden z nich případnou implantaci čipu odsoudil zcela, druhý by souhlasil, anebo mi o ní minimálně uvažoval. Jeho příznivci jsou přesvědčeni, že čip by mohl dítěti, které se stane obětí únosu či trestného činu, často zachránit život.

 

tema-tydne-cipovani-deti-i-sh-nahled Odpůrci čipů: Můžou zabíjet!

Pro čipování dětí se dodnes nerozhodla žádná země na světě. Jeho odpůrci mají totiž spoustu argumentů, proč s ním nezačínat. Mluví o porušování lidských práv a svobody, možnosti zneužití, či o ztrátě soukromí. Protože by se jednalo o podkožní čip, jsou jeho nepříznivci přesvědčeni, že by v případě trestných činů napáchal víc škody, než užitku. Násilník by se mohl snažit rychle jej odstranit, dítě vážně zranit, nebo dokonce zabít.

 

Anketa MIMIFORA:

Nechala byste čipovat své dítě?

 

Anna (25): „V žádném případě. Copak jsme nějací roboti, abychom v sobě měli čipy? Nesouhlasila bych s tím, jsou jiné způsoby, jak si dítě hlídat.“

 

Jarmila (30): „Zvážila bych to. Pokud by zavedení nebylo bolestivé a nešlo o nějaký tělu škodlivý materiál, asi bych do toho šla.“

 

Michaela (35): „Určitě ano. Nedala bych na hloupé řeči odpůrců, jednou je to moje dítě a já ho chci bránit a chránit všemi možnými způsoby. S čipováním bych souhlasila.“

 

Hodinky s lokátorem

Zatímco čipování je hudbou budoucnosti, aktuální možností, jak mít své dítě pod kontrolou, je speciální GPS lokátor. Vzhledem připomíná digitální hodinky, a dokáže určit polohu dotyčného s přesností na tři metry. Místo, kde se dítě nachází, můžete sledovat přes počítač, anebo zjistit pomocí SMS. Přístroj je tak chytrý, že vám dá signál, dojde-li k jeho odstranění z ruky a umožní také nastavit si hranice, za které dítě nesmí. Pokud je překročí, opět o tom dostanete okamžitou zprávu. Nejde však o levnou záležitost, protože kromě přístroje je třeba si pro jeho správnou funkci zakoupit také roční tarif. Na druhé straně ale je zdraví vašeho dítěte k nezaplacení.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa