vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré výlety pro studenty a učitele

27. března 2015

Chytré výlety pro studenty a učitele

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: IQ učitel Den učitelů student věda výlet park

preventan-mimiforum-banner

Den učitelů u nás slavíme 28. března. Kam se vydat za vědou a poznáním, pokud jste učitelkou či studentku, anebo vás věda jen baví? Zde je několik tipů!

MaxIQ

• Omega-3 vhodné i pro děti.
• Min. 85% omega-3 nenasycených mastných kyselin.
• Malé tobolky pro snadné polykání.
• Příjemné užívání – bez rybí chuti.
• Bez barviv, sladidel, konzervačních látek.

maxiq-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE!

IQ Park

Kde: Liberec

Čtyři podlaží a desítky interaktivních exponátů – to vše na vás čeká v libereckém IQ Parku. Můžete si vyzkoušet nejrůznější experimenty, projít zrcadlovým labyrintem, šikmou místností, anebo rotujícím válcem. V prvním českém science centrum u nás se s dětmi nudit nebudete. Každou sobotu a neděli od 16 hodin na vás denně čeká Science show plná barev, ohňů a výbuchů. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, vynalézt obří žampion, vyrobit pohádkovou mlhu nebo vytvořit zubní pastu pro slony. Skvělá zábava pro chytré školáky.

www.iqpark.cz

 

VIDA science centrum Brno

Kde: Brno

Novinka mezi vědeckými parky u nás se nedávno dočkala otevření v Brně. Vědecký zábavní park pro celou rodinu najdete u výstaviště a je na co se těšit. Čekají na vás interaktivní kousky, od kterých se jen tak neodtrhnete – kolo na laně, větrná bouře, vesmírný monolit, vodíková raketa či záhada bermudského trojúhelníku. Speciální vědecký koutek je pak připravený pro děti od 2 do 6 let. A nechybí zde ani pravidelné Science show pro všechny!

www.vidasc.cz

 

Kids' Lab Abrakadabra

Kde: Praha

Pokusy, zkumavky, kádinky. Zkrátka vše, co potřebují opravdoví vědci. Právě to nabízí Kids' Lab Abrakadabra, chemická laboratoř BASF ve spolupráci s Národním technickým muzeem. Projekt je zaměřený na vzdělání v oblasti přírodních věd a vhodný pro děti od 6 do 12 let. Dvouhodinový projekt se koná každý pátek od 9 h, anebo od 11 h a je nutné se na něj přihlásit. Je otevřený všem základním školám. Hlavním tématem programu pokusů „Voda miluje chemii“ je voda, jakožto velmi důležitý přírodní zdroj. Děti mají možnost udělat dva vybrané pokusy zaměřené na zadržování a výzkum vody.

www.ntm.cz

 

Science and Technology Center

Kde: Ostrava

Zatímco v Ostravě byl dosud k vidění Malý svět techniky s více než stovkou interaktivních exponátů, od konce září to bude jinak. V pátek 26. 9. 2014 se zde totiž dočká otevření i Velký svět techniky. Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde budou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten bude rozlohou největší, zabere celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

http://svet-techniky-ostrava.cz

 

tip-na-vylet-chytre-vylety-pro-studenty-a-ucitele-ii-sh-nahled iQLANDIA

Kde: Liberec

V Libeci najdete science parky rovnou dva. iQLANDIA je novější, moderní centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů. Potkáte tu prvního a jediného humanoidního robota u nás, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás – zkrátka tu najdete odpověď na všechny vaše otázky. Planetárium patří k naprosté světové špičce. Je vybaveno moderními 3D technologiemi, kterým uvěříte úplně všechno. Vizuální 3D efekty z nitra vesmíru promítané na obrovskou devítimetrovou kupoli nemají konkurenci. Děti ani dospělí se tu nudit nebudou.

www.iqlandia.cz

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse