vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré výlety pro čerstvé školáky

6. září 2013

Chytré výlety pro čerstvé školáky

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: laboratoř školák děti výlet park

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit na výlet s čerstvými školáky? Třeba do IQ parku, nebo do Muzea alchymistů a mágů. Přinášíme několik tipů, kam se s dětmi vypravit.

Preventan® Junior obsahuje originální aktivní látku ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) a inulin. Navíc je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Inulin je rozpustná vláknina původem z čekanky, která doplňuje tento přípravek o další aktivní složku. Se sladidlem přírodního původu z rostliny stévie sladké. Určeno k dlouhodobému užívání.

preventan-junior-90-tabl-3d-nahled

IQ Park

Kde: Liberec

Čtyři podlaží a desítky interaktivních exponátů – to vše na vás čeká v libereckém IQ Parku. Můžete si vyzkoušet nejrůznější experimenty, projít zrcadlovým labyrintem, šikmou místností, anebo rotujícím válcem. V prvním českém science centrum u nás se s dětmi nudit nebudete. Každou sobotu a neděli od 16 hodin na vás denně čeká Science show plná barev, ohňů a výbuchů. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, vynalézt obří žampion, vyrobit pohádkovou mlhu nebo vytvořit zubní pastu pro slony. Skvělá zábava pro chytré školáky.

www.iqpark.cz


Park Boheminium

Kde: Mariánské Lázně

Pro všechny děti a dospělé, co milují architekturu a historii, je skvělým tipem na výlet právě Park Boheminium. Naučně poznávací okruh s dokonalými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky najdete v překrásném prostředí krajinného parku. Uvidíte zde dokonalé makety našich hradů a zámků, nechybí ani větrné mlýny či modely letadel.

www.boheminium.cz

 

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Kde: Praha

Tajemné muzeum, v němž nahlédnete pod pokličku kotlů rudolfínských alchymistů.  Pro všechny děti, které láká historie. Seznámíte se zde nejen s materiály o alchymii, ale uvidíte zde také nejrůznější interaktivní exponáty. Můžete také vstoupit do tajemné místnosti Faustova domu, kde najdete pověsti o alchymistech i mázích staré Prahy. Poté co zdoláte 60 schodů jednoho z nejstarších dřevěných schodišť v Praze, které měl v 16. století navrhnout sám Edward Kelley, vstoupíte do laboratoře tohoto slavného alchymisty, který zde žil poslední tři roky svého života. V laboratoři uvidíte výrobu homunkula, pece, křivule, můžete si zadměchat měchem, i prohlédnout kostru pod lupou, zahlédnete i spoustu zvířat na pokusy a především uvidíte zastavený výbuch, kterému osobně přihlíží Edward Kelley.

www.muzeumpovesti.cz

 

MIMIFORUM doporučuje:

Alchymie na zámku Moravská Třebová tip-na-vylet-chytre-vylety-ii-cz-nahled

Za alchymistickou laboratoří se můžete vypravit také do zámku Moravská Třebová. Jedinečná interaktivní a multimediální expozice vás zavede do laboratoře Mistra Bonaciny, astrologa, alchymisty a  dvorního lékaře Ladislava Velena ze Žerotína. Laboratoří vás provedou tajemní alchymistovi pomocníci. Seznámíte se nástroji praktické alchymie – křivulemi, alembiky, athanory, dózami, tavící pecí, a podobně. Na vlastní oči uvidíte strážce alchymistovy laboratoře – Golema, zažijete magické alchymistické pokusy, nahlédnete do Žerotínova horoskopu narození a rozpoznáte bohatou alchymistickou symbolikou.

http://www.zamekmoravskatrebova.cz


Tip MIMIFORA:

Kids' Lab Abrakadabra

Kde: Praha

Pokusy, zkumavky, kádinky. Zkrátka vše, co potřebují opravdoví vědci. Právě to nabízí Kids' Lab Abrakadabra, chemická laboratoř BASF ve spolupráci s Národním technickým muzeem. Projekt je zaměřený na vzdělání v oblasti přírodních věd a vhodný pro děti od 6 do 12 let. Dvouhodinový projekt se koná každý pátek od 9 h, anebo od 11 h a je nutné se na něj přihlásit. Je otevřený všem základním školám. Hlavním tématem programu pokusů „Voda miluje chemii“ je voda, jakožto velmi důležitý přírodní zdroj. Děti mají možnost udělat dva vybrané pokusy zaměřené na zadržování a výzkum vody.

www.ntm.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse