vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré tipy na kruhy pod očima

22. května 2014

Chytré tipy na kruhy pod očima

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: kruhy pod očima genetika oči spánek pleť

preventan-mimiforum-banner

Vyzrajte na kruhy pod očima! Pokud patříte k těm ženám, které trápí, přinášíme pár chytrých tipů, jak na ně.

Vitamin E 200

·    Doplněk stravy
·    Vysoký obsah vitaminu E – 200 mg/tob.
·    Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
·    Jednoduché dávkování – 1 tobolka denně
·    Neobsahuje barviva ani konzervační látky

vitamin-e

Doplněk stravy

Více ZDE

 

Snad žádná žena není pyšná na kruhy pod očima. Právě naopak. Každá je chce co nejlépe zamaskovat, protože jí na kráse nepřidají. Ne vždy se to ale podaří. Jak nad záludnými kruhy vyzrát? Přinášíme několik chytrých tipů.

 

V hlavní roli genetika

Proč vlastně kruhy pod očima vznikají, někdo je má a někomu se úspěšně vyhýbají? Velkou roli hraje genetika. Pokud na ně trpí vaše matka, je pravděpodobné, že se nevyhnou ani vám. Svou roli hraje i nezdravý životní styl, hlavně nedostatek spánku, ale podílet se na nich může i nedostatek některých vitaminů a minerálů, či různá onemocnění (např. krvetvorby).

 

Tip MIMIFORA:

Nezapomínejte se každý večer důkladně odlíčit! Pokud to neuděláte a na pleti zůstane make-up, může se to negativně projevit právě kruhy pod očima.

 

Základem je dostatečný spánek

V první řadě se zamyslete nad tím, jak dlouho a jak kvalitně spíte. Pro svěží a zdravý vzhled je třeba spát alespoň 7, nejlépe však 8 hodin denně. Spíte-li dlouhodobě málo, může se to na vašem obličeji podepsat právě nezdravě vypadajícími tmavými kruhy. Máte-li dispozice k jejich vzniku, spěte co nejvíce na zádech. Hlava by měla být podložená, aby okolí očí nenatékalo a správně cirkulovala krev.

 

Životospráva a opálení

Zamyslet se je třeba i nad životosprávou. Vyzkoušejte na pár dní vynechat alkohol a kofein, naopak tělu dopřejte dostatečný přísun tekutin. Uvidíte, že po pár dnech nastane zlepšení. V létě můžete nad kruhy vyzrát i zcela přirorozeně – nevyhýbejte se slunci. Na opálené kůži kruhy zanikají, pleť vypadá svěžejší a zdravější. Nechcete-li se opalovat, pak můžete využít i samoopalovacích krémů.

 

Jak kruhy maskovat zdravi-a-krasa-kruhy-pod-ocima-ii-sh-nahled

Když nic nezabírá, pak nezbude, než kruhy maskovat. Pomůže tekutý korektor či rozjasňovač. Nejprve na okolí očí naneste oční krém a nechejte chvíli vstřebat. Poté k vnitřnímu koutku oka naneste kapku korektoru a velmi jemně ji rozetřete směrem k vnějšímu koutku. Pamatujte, že korektor, aby udělal správnou službu, musí být o tón světlejší, než pleť. Poté naneste na obličej make-up a odstín pleti tak sjednoťte. Zkusit můžete také rozjasňovač. Pokud jej nanesete do obrysu kruhu, pak jej opticky rozjasníte – světlo se bude odrážet od pokožky, která bude vypadat jasnější a světlejší.

 

Tipy MIMIFORA:

Babské rady na kruhy pod očima

 

-          Pomáhá salátová okurka. Ukrojte si čerstvé plátky na každé oko, lehněte si a položte se na zavřená víčka a okolí očí. Nechejte působit.

 

-          Černý čaj. Podobnou službu jako salátová okurka udělají i pytlíky černého čaje, které přiložíte na oči. Nahradit je můžete i tampony namočenými ve vodě a chlazenými v lednici či čajovými lžičkami, které chvíli necháte zchladit v mrazničce.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse