vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré tipy k péči o vlasy

3. září 2015

Chytré tipy k péči o vlasy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ořechy účes péče vlasy jídelníček

preventan-mimiforum-banner

Víte, jak správně pečovat o vlasy a na co nezapomenout? Mnoho žen zapomíná, že to, jak budou jejich vlasy vypadat, záleží i na jejich jídelníčku. Péče totiž vychází zevnitř!

Jak správně pečovat o vlasy? Třeba vhodným jídelníčkem! Péče totiž začíná uvnitř…

 

Správný jídelníček

Kvalitní a zdravé vlasy jsou odrazem vaší životosprávy. Zaměřte se především na zdravé tuky. Zařaďte do jídelníčku hlavně oříšky! Blahodárné účinky mají například vlašské ořechy obsahující omega-3 mastné kyseliny, stejně jako oříšky pekanové, kešu a mandle, které díky obsahu zinku, brání vypadávání vlasů. Významným zdrojem selenu a jiných důležitých materiálů jsou pak para ořechy, které důkladně vyživují vlasovou pokožku. Zdrojem potřebných látek, jakými jsou vitamin B12, biotin a bílkoviny, jsou především vajíčka, která by se tak měla stát nedílnou součástí vašeho vyváženého jídelníčku. Vlasům prospívá i zelenina. Zaměřte se hlavně na tu tmavě zelenou, která je výbornou zásobárnou vitaminu A, C, železa a kalcia a vašim kadeřím tak zajistí pevnost a sílu. Pokud vás trápí vlasy lámavé a pomalu rostoucí, obohaťte svou vlasovou stravu o luštěniny.

 

Masáž hlavy

Před mytím vlasy důkladně pročešte kvalitním, nejlépe dřevěným kartáčem. Během koupele pokožku hlavy jemně masírujte, čímž budete stimulovat růst vlasových kořínků a uvolníte stres, který je jedním z hlavních příčin vypadávání vlasů.

 

Masky a zábaly

Nezatěžujte vlasy chemií a využijte blahodárných účinků přírody. Domácí vlasové masky jsou výborným zdrojem vitaminů a výživných látek. Citron a zelený čaj pomůže v boji s lupy. Mastné pokožce udělá dobře bílý řecký jogurt se lžičkou medu. Pokud se potýkáte s vlasy suchými, využijte rozmačkané avokádo, banán a olej. Kokosový olej je univerzální pomocník pro jakýkoliv typ vlasů. Zplihlým vlasů dodají objem žloutky v kombinaci s jogurtem či olivovým olejem.

 

Vysoušení vlasů

Vlasy po mytí nedrhněte ručníkem, nechte je volně proschnout a následně dosušte fénem s funkcí ionizace, která zabrání následné elektrizaci. Neváhejte také využít možnosti vysoušení pomocí studeného vzduchu, které uhladí šupinatou vrstvu vlasů a dodá jim tak mimořádný lesk. Sušení bude sice o něco pomalejší, ale o to méně invazivní k vašim křehkým vlasům. Kvalitní fény, jakými jsou například vysoušeče značky BaByliss, vlasy upravují šetrně, ale přesto efektivně.

 

zdravi-a-krasa-chytre-tipy-k-peci-o-vlasy-ii-sh-nahled Tipy MIMIFORA:

Rychlé tipy na skvělý styling

-          Objem vlasům dodají i speciální stylingové pudry.

-          Zplihlému ohonu zase dopomůžete dvěma sponkami zapíchnutými zespoda do gumičky.

-          Elektrizující vlasy zkrotíte, pokud na kartáč nastříkáte lak a následně vlasy jemně pročešete.

-          Pokud se rozhodnete účes upravit pomocí žehličky, použijte takovou, které je k vlasům co nejšetrnější. Například napařovací žehlička od BaByliss vlasy již během narovnávání hydratuje a zabraňuje tak jejich poškození.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse