vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré tipy, jak vybělit zuby

11. května 2018

Chytré tipy, jak vybělit zuby

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: bělení skvrny úsměv zuby chrup

preventan-mimiforum-banner

Barvě našich zubů neprospívá jak kouření, tak některé nápoje či potraviny. Jak se zbavit nepěkných skvrn, které nám kazí krásný úsměv a zuby mít bělejší?

Krásné bílé zuby a úsměv jako z Hollywoodu. O takovém chrupu sní snad každá žena. Jenže kouření, určité nápoje, potraviny, léky apod. zubům škodí a jejich přirozenou barvu ničí. Jak na to vyzrát, aby byly zuby bělejší a náš úsměv krásnější, a přitom jste nemusela utrácet za drahé bělení zubů v ordinacích?

 

Bělící zubní pasty

Snadné řešení, které může trochu pomoct, ale nečekejte od něj zázraky. Pasty obrousí povrch zubů a pomáhají navrátit jejich původní barvu. Účinnější a dražší verze pak obsahují malé množství peroxidu. Používejte je ale jen omezeně, jinak by mohly zuby poškodit.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na některé nápoje a potraviny!

Barvě zubů neprospívají některé nápoje a potraviny, a proto je lepší jejich konzumaci omezit. Pigmenty z tmavého ovoce či zeleniny (např. borůvky, ostružiny, maliny, červená řepa) zanechávají na zubech nepěkné skvrny. To samé platí i o některých nápojích, které zuby rozhodně nenechají bílé. Patří mezi ně káva, červené víno, tmavé perlivé nápoje, jako je Coca-Cola, ale i mrkvový džus. A škodí i bílé víno! Kyseliny v něm obsažené totiž vážně narušují zubní sklovinu, a tak umožní barvivům z dalších nápojů či potravin mnohem hlubší průnik do zubů.

 

Citrónová šťáva

Barvivo z borůvek a červeného ovoce lze odstranit citrónovou šťávou, kterou zuby natřeme, říká jedna babská rada. Ale pozor – kyseliny z něj mohou zubní sklovinu poškodit a poleptat, proto s citronem raději opatrně.

 

Jahodový peeling

Jahody zuby nebarví, jak by se mohlo zdát. Naopak obsahují enzym, který je přirozeně bělí. Rozmačkejte je na kaši, zuby jimi potřete a nechejte pár minut působit. Ústa vypláchněte a zuby vyčistěte pastou.

 

Tip MIMIFORA:

Jahody se sodou

Jahodovou kaši můžete také smíchat s trochou jedlé sody a zuby jí potírat. Toto originální bělení bychom však neměli provádět častěji než jednou až dvakrát za měsíc, jinak by kyseliny obsažené v jahodách mohly zuby poničit.

 

Jablečný ocet zdravi-a-krasa-chytre-tipy-na-bile-zuby-ii-sh-nahled

Zkusit můžete i jablečný ocet, který by měl ze zubů odstranit skvrny od cigaret i kávy. Zuby jím potřete a chvíli nechejte působit. Poté ústa vypláchněte a zuby vyčistěte pastou. Opakujte denně, než se dostaví výsledky. Pozor ale v případě, že máte oslabenou zubní skloviny či příliš kazivé zuby. Mohla byste způsobit více škody, než užitku.

 

 

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
13:38 29.05.2018 - Anicka848 -

Bez nadpisu

Já jsem vždy snila o bílých zubech a musím říst vše co jsem zkoušela pro bíle zuby udělat doma, mi nevyšlo. Nakonec jsem se obrátila k dsmile.cz/ser­vice/beleni-zubu/ a jsem spokojená 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse