vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré tipy, jak prát dětské oblečení

21. července 2015

Chytré tipy, jak prát dětské oblečení

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: aviváž praní alergie oblečení děti

preventan-mimiforum-banner

Víte, jak správně prát dětské oblečení? Kdy použít aviváž a kdy naopak ne? A kdy se může objevit alergie na prací prostředek? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky!  

Nastávající či novopečené maminky často řeší, jak správně prát dětské oblečení. Jaký použít prací prostředek, zda používat aviváž, na kolik prát apod. Pro ně přinášíme malý manuál.

 

Miminka


Vybírejte jen prací prostředky určené na kojenecké prádlo. Neměly by obsahovat žádné chemikálie, barviva a parfemace, měly by být dermatologicky testované. Nezáleží na tom, zda jde o prášek či tekutý gel. Hlídejte ale, aby byl vhodný pro děti a citlivou pokožku. Aviváž pro miminka nepoužívejte, a to ani takovou, která se tváří jako vhodná pro děti. Pokud by dítě reagovalo například vyrážkou, ihned prací prostředek přestaňte používat. Veškerou výbavičku a oblečení, které dáváte malým miminkům, přeperte a přežehlete. Nikdy nedávejte přímo na tělo nové věci z obchodu, nevíte, co obsahují a velmi citlivé pokožce by mohly ublížit. Oblečení perte vždy podle pokynů výrobce na teplotu, kterou doporučuje. Nepřekračujte ji, mohla byste oblečení zničit. Na skvrny můžete použít například žlučové mýdlo, kterým je natřete před praním.

 

Tip MIMIFORA:

Prát nemusíte jen v pracích prostředcích. Zkusit můžete i mýdlový sliz (lze vyrobit doma), anebo ořechy na praní, které se získávají z plodů mýdlového ořechu. Praní s nimi si ale vyzkoušejte, u dětského oblečení nemusí vyprat odolné skvrny.

Starší děti

U starších dětí, pokud nejsou atopici, alergici a nemají kožní problémy, můžete používat všechny běžné prací prostředky. Vždy ale vyzkoušejte, zda na ně někdo z rodiny nemá alergickou reakci, nenaskakuje mu vyrážka či nesvědí tělo poté, co si obleče vyprané prádlo. Alergie na některý prací prostředek se může objevit kdykoli během života. Pokud se tak stane, přestaňte jej používat a vše znovu vyperte v jiném, osvědčeném, přípravku. Používat můžete i aviváže, které prádlo krásně provoní. Pozor ale na to, že na některé oblečení, například na funkční sportovní, softshell apod. aviváž nepatří, mohlo by přijít o své jedinečné vlastnosti.  Řiďte se vždy pokyny výrobce.

 

deti-a-rodina-chytre-tipy-jak-prat-detske-obleceni-ii-archiv-nahled Tip MIMIFORA:

Zkuste voňavou aviváž!

Chcete, aby oblečení krásně vonělo? Máte už větší děti? Pak zkuste aviváže Coccolino Creations. Ukrývají v sobě totiž speciální parfemované kapsle, díky kterým si prádlo zachová hebkost a dlouhotrvající vůni. Každá lahev aviváže Coccolino Creations obsahuje miliony těchto mikroskopických voňavých kuliček, které se při praní přichytí na oblečení. Nošením pak kapsle postupně praskají a uvolňují svěží vůní hned několik dní. Takže oblečení celé rodiny bude dlouho krásně vonět.

 

Text: mob

Foto: archiv Coccolino, Shutterstock.com

 

 

 

 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:00 17.04.2018 - Milena -

Online second hand

To já aviváž nepoužívám vůbec. Místo ní přidávám do praní trošku octa. Když se to nepřežene tak není vůbec cítit a prádlo je pak hezky měkké. Používám ho taky, když si něco objednám z onlinesekac.cz – oblečení do něj před praním vždycky tak na hodinku namočím, aby se hezky vydezinfikovalo.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse