vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré rady, jak si dlouho udržet opálení

1. července 2014

Chytré rady, jak si dlouho udržet opálení

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: solárium Opálení peeling barva kosmetika

preventan-mimiforum-banner

Jak si udržet pěkné opálení od moře co nejdelší dobu? Zkuste některé z našich rad! Nebojte se ani peelingu a samoopalovacích přípravků. 

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

Pěkně se na dovolené opálit není tak těžké. Mnohem těžší může být si krásnou čokoládovou barvu udržet. Jak na to?

 

Používejte speciální kosmetiku

Chcete-li si krásné opálení udržet, nezapomeňte používat speciální kosmetiku, která je přímo určená k péči o opálenou kůži. Patří mezi ni sprchový gel po opalování, stejně jako speciální tělová mléka určená k péči o pokožku po slunění. Nejen, že kůži dodají potřebnou vláhu, kterou potřebuje jako sůl, ale barvu pomáhají déle udržet. Je třeba je aplikovat pravidelně, i po návratu z dovolené.

 

Sprcha jedině vlažná

Opálení nesvědčí ani horká sprcha či vana. Chcete-li si je déle udržet, sprchujte se ve vlažné vodě. Horká voda totiž kůži nejen nepříjemně vysušuje, ale hlavně má na svědomí, že se povrchová vrstva kůže rychleji odloučí a opálení mizí.

 

Tip MIMIFORA:

Peeling 1× týdně

Jste-li krásně opálená, s peelingem to nepřehánějte, ale jednou za týden si jej dopřejte. Peeling vám opálení nesloupe, ale odstraní odumřelé buňky a hezky sjednotí barvu kůže. Opálení lépe vynikne a pokožka bude svěžejší a zářivější.

 

Opálení obnovujte

Jedete-li na začátku prázdnin na týden k moři, nemůžete počítat s tím, že vám opálení vydrží až do podzimu – pokud jej neobnovíte. Snažte se pravidelně opalovat, alespoň na krátkou dobu, i po návratu. Každý víkend, pokud to počasí dovolí, jděte k vodě či si na zahrádce oblečte plavky. Aby se opálení udrželo, je potřeba jej obnovovat.

 

Nebojte se samoopalovacích krémů zdravi-a-krasa-jak-si-udrzet-opaleni-ii-sh-nahled

Jakmile pokožka začne hnědou barvu nenávratně ztrácet, sáhněte po samoopalovacím krému. Dnes je jich na trhu široká škála, vypadají přirozeně a nezanechávají fleky. Než jej použijete, je ideální si udělat peeling, který kůži zbaví starších odumřelých buněk. Naneste rovnoměrně na celé tělo a dobře rozetřete. Lehký bronzový odstín bude rázem zpět! Dobrou službu udělají i tónovací tělová mléka.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Zapomeňte na solárium!

Jste-li ´pěkně opálená od slunce, zapomeňte na solárium! Mnoho žen se mylně domnívá, že jim prospěje, pokud si po opalování budou na pár minut chodit lehnout do solária. Je to omyl, protože si můžete jen uškodit. Opálenou kůži solárium nesmírně vysušuje, což se neblaze projeví nejen na opálení, ale i na kůži samotné. Tato kombinace vede k rychlému stárnutí kůže a vzniku vrásek.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse