vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré rady, jak odlehčit školní aktovce

4. září 2017

Chytré rady, jak odlehčit školní aktovce

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: učebnice aktovka škola zdraví dítě

preventan-mimiforum-banner

Naplněná školní aktovka by měla vážit maximálně desetinu váhy dítěte, avšak není výjimkou, že i u prvňáčků má mnohdy přes pět kilo. Jak ji odlehčit a neničit si zdraví?

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Nezáleží jen na tom, jak těžká je samotná aktovka malého školáka, ale i na tom, co v ní nosí. Zkusila jste někdy zvážit naplněnou školní tašku? Odborníci upozorňují, že váha může být značná – klidně i pět kilo. A protože taková váha může dětským zádům uškodit, je třeba problém zavčas řešit a aktovku odlehčit.

 

Dvě sady učebnic

Pokud dítě nosí domů a zpět do školy všechny těžké učebnice, je jasné, že váha tašky je značná. Zkuste ji odlehčit tím, že pořídíte dvě sady učebnic. Jednu si bude malý školák nechávat ve škole, druhou bude mít doma. Odpadne mu tak nutnost knížky neustále přenášet a zádům se uleví.

 

Pozor na desky

I když se to nezdá, nemálo váží i tvrdé desky, které školáci nosí v taškách. Zkuste místo nich pořídit alternativu – například plastové složky průhledné na druk či na rozepínání na boku, které jsou mnohem lehčí.

 

Potřeby na TV

Je-li to možné, domluvte se, aby si dítě mohlo ve škole i věci potřebné na tělocvik. Nosit dvakrát týdně navíc tenisky, teplákovou soupravu, triko navíc je pro malého školáka dost.

 

Pití

Velmi těžká je v aktovkách samotná láhev s pitím. Půl a až třičtvrtě litru denně navíc se totiž pořádně pronese. Jak to řešit? Dáváte-li dítěti vodu z kohoutku se sirupem, pak do prázdné láhve dejte jen sirup – vodu si může napustit až ve škole. Pokud pití denně kupujete, pak zjistěte, zda si jej dítě může samo koupit až ve škole – a nenosit jej z domu.

 

Zbytečnosti deti-a-rodina-jak-odlehcit-aktovku-i-sh-nahled

Dětem pravidelně kontrolujte aktovku. Mnoho z nich v ní totiž nosí zbytečnosti, které ji ještě víc zatíží. Ve školní tašce by vždy mělo být jen to, co je třeba na další školní den, nikoli všechny sešity a učebnice. Pozor i na hračky, zbytky svačin apod. U malého školáka aktovku kontrolujte vy, sám si ji ještě dostatečně neohlídá.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Fakta o školních aktovkách

 

-          Naplněná školní aktovka by měla vážit max. 10 % hmotnosti dítěte.

-          Je-li aktovka těžší, zadělává si dítě na potíže se zády, které se mohou projevit až za pár let.

-          Věnujte velkou pozornost už výběru samotné aktovky. Měla by dobře sedět na zádech a být co nejlehčí, vyztužená záda jsou samozřejmostí.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse