vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chytré nápady na halloweenské tvoření

28. října 2014

Chytré nápady na halloweenské tvoření

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: linecké těsto duch dýně halloween recept

preventan-mimiforum-banner

Chcete-li s dětmi vytvořit něco originálního k Halloweenu, přinášíme několik chytrých nápadů – třeba ducha, anebo dýni!

Duchové a dýně k Halloweenu jednoznačně patří. Vytvořte si právě s nimi originální výzdobu k tomuto strašidelnému svátku, který připadá na poslední říjnový den!

Halloweenský duch

Co je potřeba: fáčovina, tekutý škrob na prádlo, plastové kelímky, málo nafouknuté balonky (průměr kelímku), oči, pavouci k dozdobení, černá fixa

 

Jak na to: Dva plastové kelímky postavíme na sebe (dnem k sobě) a do horního vložíme nafouknutý balonek. Do misky nalijeme tekutý škrob, který už neředíme. Z fáčoviny odstřihneme čtverec, namočíme ve škrobu a opatrně tvarujeme přes balonek. Necháme zaschnout, poté balonek propíchneme. Tak vznikne duch, kterého dotvoříme dle libosti. Oči namalujeme nebo nalepíme, můžeme dozdobit pavouky, pavučinami apod.

 

deti-a-rodina-chytre-napady-na-halloweenske-tvoreni-ii-sxc-nahled Svícen dýně

Co je potřeba: sklenice jakékoli velikosti (od marmelády, přesnídávky, kompotu), oranžový papír (nejlépe krepový), lepidlo, nůžky, lýkový provázek, čajová svíčka

 

Jak na to: Do oranžového papíru vystřihneme oči, nos a pusu se dvěma zuby (nahoře, dole), anebo to samé vystřihneme z tmavého papíru a nalepíme. Sklenici potřeme lepidlem a oranžový papír na ni opatrně ze všech stran přitiskneme. Nahoře ovážeme lýkovým provázkem, dovnitř vložíme svíčku a zapálíme ji. Dýňový svícen se krásně rozzáří.

 

Tip MIMIFORA:

Halloweenské useknuté prsty

Upečte si k Halloweenu speciální pochoutku – useknuté prsty z lineckého těsta!

 

Co je potřeba: 210 g hladké mouky, 2 žloutky, 140 g másla, 70 g cukru, lžička citrónové kůry, loupané mandle, červená marmeláda (jahodová, rybízová apod.)

 

Jak na to: Ze surovin vypracujeme linecké těsto, které necháme v lednici alespoň půl hodiny odležet. Z těsta vyválíme malé válečky a tvarujeme prsty, na jeden konec vmáčkneme mandli a pomocí malé lžičky vyryjeme na prstech záhyby. Pečeme při teplotě 180 st. do zrůžovění. Vychladlé konce namáčíme v červené marmeládě, kterou jsme předem ohřáli v mikrovlnce. Pokud nehet při pečení odpadne, dolepíme čokoládou či marmeládou.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse