vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chystáme se k moři: Tipy, rady, nápady

28. května 2012

Chystáme se k moři: Tipy, rady, nápady

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: kufr cestování dovolená moře léto lékárnička

preventan-mimiforum-banner

Prázdniny tu budou co nevidět a s nimi i doba dovolených! Na co určitě nezapomenout a co si vzít s sebou, abyste na něco důležitého nezapomněla? Přinášíme osvědčené rady a tipy.

Preventan Quattro

V lékárničce na dovolenou by neměl chybět Preventan Quattro. Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek s ověřenou účinností. Účinnost spočívá v aktivaci imunitního systému, zejména na sliznicích. Preventan Quattro obsahuje navíc přírodní látku laktoferin, který sám o sobě zabraňuje množení virů a bakterií, a zklidňuje zánět. Tato jedinečná kombinace přírodních látek činí z Preventanu Quattro mocnou zbraň při bolesti v krku. Doporučujeme ho při bolestech či škrábání v krku, a při prvních projevech příznaků chřipky a nachlazení.

preventan-quattro-12-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Co si podle svých zkušeností nikdy nezapomínáte brát k moři?


Léto se blíží rychlostí blesku, prázdniny tu budou co nevidět a s nimi i doba letních dovolených. Ne každý je ale zběhlý cestovatel a přesně ví, co by si měl zabalit od kufru, co naopak nebrat či na které věci určitě nezapomenout. Přinášíme proto malé shrnutí pro dovolenkové cestovatele, aby si díky nim mohli léto u moře užít naplno.

1. Zavazadlo vybírejte pečlivě

Abychom se mohli na dovolenou zabalit, je v první řadě třeba mít do čeho. Zavazadlo volte vždy podle toho, jakým dopravním prostředkem cestujete. Zatímco několik kufrů se do auta vejít nemusí a je lepší vše zabalit do skladnějších tašek, na letišti zase spíše oceníte kufr na kolečkách. S ním se snadno přesunete po letištních terminálech. V tomto případě je ale třeba dbát na váhu zavazadel. Vždy si předem zjistěte, jaký má společnost, s níž letíte, váhový limit na osobu a dbejte na to, že i prázdný kufr pár kilo váží. Řada leteckých společností limit snížila na 15 kg/osoba, což není mnoho. Pokud váhu překročíte, zaplatíte velké doplatky za kilogramy navíc. Cestujete-li dva a máte jeden kufr, váha se sice sčítá, ale většinou je daná maximální hmotnost zavazadla. A tak se vyplatí zjistit si i ji.

2. Nestěhujete se, jedete si odpočinout

Na týden k moři rozhodně není třeba stěhovat celou skříň. Vždyť jedete odpočívat k vodě a nebudete se převlíkat každých pět minut! Proto nemá cenu to s garderobou přehánět. Na sedm dní je zbytečných brát pět sukní, čtvery kraťasy, troje kalhoty a patnáct triček. Mnoha lidem se proto vyplatil dvoukolový balící systém, tedy – jeden den si nachystejte, co si chcete vzít s sebou a druhý den pak věci začněte třídit a ubírat. Jedete-li to hotelu s jídlem, prakticky nepotřebujete nic jiného, než věci k vodě, oblečení, opalovací krémy, sluneční brýle, léky, doklady, peníze, fotoaparát, mobil s nabíječkou a pár dalších drobností. Pokud něco zapomenete a nejste mimo civilizaci, jistě nebude problém věc dokoupit.

3. Balte úsporně

Zabalit úsporně kufr je umění – a ne každý ho zvládne. Aby se vám vešlo co nejvíce věcí do malého prostoru, nenechávejte zbytečně prázdná místa. Možná se budete divit, kolik se toho vejde do uzavřených bot. Vyplňte je ponožkami a hned vám něco ubude. Vyplatí se také umět věci dobře skládat a přemýšlet, kam je v kufru umístíme, nikoli je nepřehledně naházet do tašky jen proto, abychom měli co nejdříve zabaleno.

Tip MIMIFORA:

Nevíte, jak úsporně zabalit? Podívejte se na video!


4. Pozor na příruční zavazadla

Pokud letíte letadlem, dejte pozor, co balíte do příručního zavazadla. Je totiž přesně dané, které věci v něm nesmějí být, jinak o ně při letištní kontrole přijdete. Veškeré ostré věci (manikúra, nůžky, pilníček, nůž apod.) umístěte do kufru. Do příručního zavazadla nesmí přijít žádné věci nebezpečné povahy, hračky věrně imitující zbraně, veškeré tekutiny jako jsou krémy, parfémy, pití apod. až na výjimky (např. kojenecká strava, nové věci zakoupené v letištních obchodech). Kabinové zavazadlo má také dané maximální hmotnost a rozměry, a také na ně je dobré myslet, když se na dovolenou chystáte, abyste nenastaly zbytečné problémy.

MIMIFORUM doporučuje:

Co nezapomenout na dovolenou

  • Doklady: Platný cestovní doklad, cestovní pojištění, mezinárodní řidičský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovna. Pozor, od 26. 6. 2012 musí mít vlastní pas každé dítě. Zápisy v pase rodičů přestávají platit.

  • Peníze a platební kartu.

  • Fotoaparát s bateriemi či nabíječkou, mobil s nabíječkou.

  • Hygienické potřeby, kosmetika a opalovací krém.

  • Oblečení v rozumném množství.

  • Věci k vodě (plavky, krémy, osušku, nafukovací matraci, slunečník apod.).

  • Léky – preventivní a ty, co běžně užíváte (včetně antikoncepce), teploměr.

  • Hru a hračky pro děti, karty.

  • Další drobnosti – manikúru, šitíčko, mapu, repelent, balíček kondomů, blok a propisku ad.

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse