vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chystáme se do školy: Tipy, jak na to

22. srpna 2017

Chystáme se do školy: Tipy, jak na to

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: prázdniny školní rok děti škola

preventan-mimiforum-banner

Aby nástup do školy proběhl v klidu, je nejvyšší čas se začít připravovat. Jak to co nejlépe zvládnout? Zde je několik tipů!

Přechod z prázdnin do školních lavic není snadný ani pro děti, ani pro rodiče. Prázdniny skončily a nyní nastává doba povinností, učení a starostí. Jak se na konci srpna na nový školní rok co nejlépe připravit?

 

Zvyk na nový režim

Aby přechod z prázdnin do školních lavic nebyl pro dítě tak náročný, odborníci doporučují jej na nový režim pomalu připravovat, a to již několik dní předem. Pro školáky je velmi důležitý spánek, který je ideální okolo deseti hodin denně. Pokud tedy dítě vstává v 7 hodin ráno, je správný čas na to, kdy jít do postele, 21 hod. Dostatečný odpočinek je totiž nezbytný pro to, aby mozek pracoval správně a dítě mohlo fungovat na maximum.

 

Příprava pomůcek deti-a-rodina-chystame-se-do-skoly-ii-sxc-nahled

Pokud jste to ještě nestihli, je na čase pořídit pomůcky do školy, které dítě bude potřebovat. Většina škol rodičům dala seznam, co koupit již v červnu, anebo jej má aktuálně na internetu. Kromě aktovky, pouzdra, přezůvek a základních věcí (sešity, tužky, pera, učebnice ad.) je nezbytné vybavení na výtvarnou výchovu (dle požadavků školy) a oblečení na tělocvik (tepláková souprava, triko, sálovky či cvičky se světlou podrážkou apod.).

 

Tip MIMIFORA:

Většina velkých obchodů se přímo předhání s nabídkou pro školáky. Chcete-li ušetřit, projděte si letáky a sešity, tužky, pastelky, pera, potřeby pro výtvarnou výchovu atd. nakupte tam, kde aktuálně vychází nejvýhodněji. Slevy a akce jsou i na oblečení, v dobré ceně seženete i oděv a boty na tělocvik.

 

Povinnost na prvním místě

Zatímco o prázdninách panoval volnější režim, nyní si dítě pomalu musí zvykat na to, že vše bude jinak. S příchodem nového školního roku to znamená, že nejdřív bude škola a povinnosti, a až poté zábava. S přípravou můžete začít již koncem prázdnin. Nechejte děti vypracovat úkol s tím, že až po jeho splnění si mohou jít hrát. Každý den tomu věnujte alespoň 30 minut.

 

Opakování formou hry

Protože děti měly přes prázdniny zcela jiné starosti a mohly spoustu věcí zapomenout, vyplatí se s nimi ještě před nástupem do školy pomalu opakovat. Hlavně u těch nejmenších na prvním stupni. Zvolte si formu hry a věnujte základnímu opakování alespoň půl hodiny denně posledních pár dní před nástupem do školních lavic. Vyplatí se to.

 

Vybírání kroužku

Kromě věcí do školy je třeba také věnovat pozornost výběru volnočasových aktivit. Před koncem prázdnin, než nastane shon a chaos, je k tomu doba přímo ideální. Sedněte si s dítětem a proberte, jakým aktivitám se chce ve volném čase věnovat, jaké kroužky či kurzy chce od září navštěvovat. Zápisy probíhají většinou hned na začátku září, takže je nejvyšší čas se rozhodnout.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse