vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chřipka, rýma, nachlazení: Dovolená v háji!

11. července 2011

Chřipka, rýma, nachlazení: Dovolená v háji!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: dovolená nachlazení rýma chřipka léto nemoci

preventan-mimiforum-banner

Nemoci horních cest dýchacích – chřipka, rýma, nachlazení – se nám nevyhýbají ani v létě. Klimatizace, ledové nápoje, prochlazení či cestování letadlem – to vše je v teplých měsících rizikem pro náš organismus. Jak se s nástrahami vypořádat?

Preventan Akut

Preventan Akut

Při prvních příznacích chřipky a nachlazení je skvělým pomocníkem Preventan Akut. Výrazně pomáhá nemoc zkrátit a zmírnit její průběh. Jde totiž o unikátní směs biologicky aktivních látek s ověřenou účinností, která spočívá v aktivaci imunitního systému zejména na sliznicích, a to navýšením tvorby protilátek. Ty brání průniku virů a bakterií do organismu. Preventan Akut má rychlý nástup účinku, proto může zasáhnout i ve chvíli, kdy potíže již propukly.

Doporučená cena: 113 Kč

Jste přesvědčeni, že chřipka, rýma či nachlazení vám na letní dovolené nehrozí, protože přece řádí jen v zimě? Pak jste na velkém omylu. I když je v létě pravděpodobnost nákazy až čtyřikrát nižší, viry a bakterie tu stále jsou a čekají na vhodnou příležitost, kdy mohou zaútočit. Co za letními infekcemi dýchacích cest nejčastěji stojí?

1.Klimatizace a průvan

V létě je naše tělo vystaveno velkým teplotním šokům. Z příjemně klimatizované místnosti přicházíme ven, kde je klidně i o 15 stupňů Celsia více, abychom záhy nasedli do auta a zapnuli klimatizaci na maximum. Anebo když zpocení nastoupíme do vozů městské dopravy, kde panuje značný průvan, protože okénka jsou otevřená dokořán. A naše rozehřáté tělo se s tímto náhlým šokem těžko srovnává. A tak je tu letní chřipka či rýma rychleji, než se nadějete. Venku je třicet stupňů Celsia a vám teče z nosu, škrábe vás v krku, trpíte únavou a můžete mít i teplotu,

Tip MIMIFORA

Vyvarujte se pobytu v průvanu a v extrémně klimatizovaných prostorách. Pokud tam být musíte, více se oblečte. Teplotní rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl činit více než 8 stupňů Celsia, aby tělo nemělo šok. Ideální rozdíl je ale jen 5 až 6 stupňů Celsia. Pozor na klimatizaci v autě: nezapínejte ji naplno, ale nastavte ji s ohledem na venkovní teplotu. Působení klimatizace bychom pak neměli být vystaveni déle než čtyři hodiny denně.

2.Ledové nápoje, tříště a zmrzlina

Není příjemnější představa, než se v parnu osvěžit pořádně vychlazeným nápojem, ledovou tříští či pár kopečky zmrzliny! To sice ano, jenže příjemný pocit to přinese pouze na chvíli. Pokud vypijete příliš ledový nápoj, můžete to odnést bolestí v krku a třeba i angínou. Vaše tělo navíc může reagovat i nepříjemnými zažívacími potížemi – třeba průjmem. V zahraničí (především v mimoevropských zemích) si dejte pozor na led v nápojích, který může zapříčinit nejen bolest v krku, ale pokud je ze závadné vody, tak i střevní problémy…

Tip MIMIFORA

Nápoj, který si v létě dopřejete, by neměl být chladnější než 10 stupňů Celsia. V teplých měsících je dobré pít nejen vodu, ale i čaje a minerálky s nižším obsahem minerálů. Naopak omezte alkohol a kávu, které tělo dehydratují, případně alespoň vypijte stejné množství vody. Ve velkých teplech se doporučují kyselé nápoje – žízeň nejlépe zažene voda s citrónovou nebo grepovou příchutí.

tema-tydne-letni-nemoci-2-virus-chripky-nahled  

3.(Nejen) večerní podchlazení

Ať už zůstáváte doma, nebo jedete na dovolenou k moři, dejte pozor na to, že večerní teploty mohou oproti těm denním radikálně klesnout. Pokud se ochladí téměř o 20 stupňů Celsia, je dobré se na to připravit, jinak můžete prochladnout a onemocnět. Je sice krásné promenádovat se mezi palmami v minišatech na ramínka, ale když tomu teplota neodpovídá, raději si přes ně dejte tenký svetřík nebo sako. Zdraví je přece přednější.

Tip MIMIFORA

Svetr či bundu přibalte do batohu, také když jedete na výlet, kde hrozí, že se setkáte s nižšími teplotami, například na exkurzi do jeskyní.

4.Cestování letadlem

O klimatizaci v autech už jsme se zmínili, ale nachladit se můžete také při cestách letadlem. Je dobré se dostatečně obléct, protože kdo letěl, ví, že vzduch z ventilace bývá často hodně ledový. V uzavřeném prostoru je také velká pravděpodobnost, že pokud s vámi cestuje někdo nakažený chřipkou či angínou, choroba se přenese i na vás. Odborníci doporučují i v létě posilovat imunitu, jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. V případě, že se o vás pokouší infekce horních cest dýchacích, je dobré mít po ruce nějaký přípravek, který vám pomůže už od prvních příznaků. Zvlášť na dovolené v zahraničí to oceníte.

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:29 18.09.2015 - Sugar -

Rýma

Na rýmu je super mořská voda a ta se dá užívat celý rok. Není návyková, nemá vedlejší účinky a hlavně se dá užívat v každém věku – i pro nejmenší miminka se dají sehnat kapičky s mořskou vodou (Quixx Baby).
11:13 03.07.2014 - Verunja -

rýma

rýma je pěkně otravná jak u dospělých tak dětí. Já má odzkoušený bylinný sprej rymastop. Je k dostání v lékárně a je čitě bylinný takže můžete i v těhotenství. Opravdu funguje a s rýmou zatočí 
10:41 04.09.2012 - Daniela -

Bez nadpisu

Mě se osvědčil 5Prevemax. Je skvělý na první příznaky chřipky a nachlazení. Vždy mě nastartuje a navíc je za dobrou cenu.
16:09 28.07.2011 - Jana Pospíšilová -

Slivovici s sebou!

Mě pomáhá slivovice, nebo nějaký jiný tvrdý alkohol. Každé ráno, v poledne a večer si dám panáčka a nikdy mě neskolila ani viroza, ani průjem. Doporučuju!!!!!!!!!!!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse