vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chovám se jako macecha. Jak se spřátelit s nevlastním dítětem?

7. října 2013

Chovám se jako macecha. Jak se spřátelit s nevlastním dítětem?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: macecha Nevlastní matka dítě

preventan-mimiforum-banner

Spřátelit se s nevlastními dětmi může být někdy pořádný oříšek. Jak to zvládnout co nejlépe a nebýt neoblíbenou macechou? Přinášíme sedm osvědčených tipů. 

Zamilovat se do muže, který už děti má, nemusí být vždy bez problémů. Ne každé nevlastní dítě totiž novou »maminku« v klidu přijme a všichni jsou šťastní jako na filmovém plátně. Naopak – čím je dítě starší, tím horší spřátelení s ním bývá. Zatímco děti do tří let změnu přijímají nejlépe, děti nad deset let a v pubertě to často nesou těžko. Novou »maminku« berou jako vetřelce, a podle toho se k ní také chovají. Jak se s nimi spřátelit co nejrychleji a mít příjemnou společnou domácnost? Přinášíme sedm tipů.


1. Nesnažit se stát se jeho matkou.

Velká a častá chyba, kterou ženy dělají. Přijdou do rodiny partnera s dítětem a snaží se mu okamžitě stát jeho novou matkou. Jenomže je třeba si uvědomit jednu zásadní věc. Jednu matku už dítě má a dvě mít prostě nemůže. Uvědomte si to a nevnucujte mu představu, že nyní jste jeho matka – a pro něj jasná autorita – vy, jinak se vše obrátí proti vám.

 

2. Stát se starší kamarádkou.

Naopak dobrou cestou je snažit se s dítětem spřátelit. Stát se mu starší kamarádkou, na kterou se může kdykoli, i při jakémkoli problému, obrátit. Zjistěte si, co má rádo, zajímejte se o to, co ho baví. Podporujte ho v jeho koníčkách. Snažte se mu pomoct a poradit a dejte najevo, že jste tu pro něj v dobrém i ve zlém.

 

3. Neútočit proti pravé matce.

Snažit se naklonit si dítě tím, že shodíte a znemožníte jeho pravou matku, je ta nejhorší cesta, jakou se můžete dát. Dítě to cítí a nesnese rivalitu. Je logické, že bude svého rodiče bránit a stát za ním a z vás se stane doma nevítaný vetřelec. Proto pozor na to, co před ním říkáte.

 

4. Probudit v něm důvěru.

Správnou cestou, jak si dítě získat, je naopak získat si jeho důvěru. Mluvte o jeho mamince hezky, zajímejte se o ni, nesnažte se ji vytěsnit z vašeho života. Ukažte mu, že jste pro něj »parťačka« do nepohody, umíte udržet tajemství a může vám věřit.

 

5. Nekupovat si dítě.

Získat si dítě tím, že si ho budete kupovat drahými dárky a dáte mu to, co jeho vlastní rodiče nemůžou, není cesta k úspěchu. Aby vás dítě mělo rádo jen za to, co mu koupíte, je špatně a časem by se vám to vymstilo.

 

6. Dát všemu čas a nespěchat.

Další velká chyba nevlastních rodičů. Nemají dostatek trpělivosti a nedokážou pochopit, že jde často o běh na dlouhou trať. To, abyste si získala důvěru dítěte a začalo vás akceptovat, většinou nějakou dobu trvá a neprobíhá ze dne na den. Obrňte se trpělivostí a dejte všemu čas. Tvrzení, že »Trpělivost růže přináší« tu platí víc než kdy jindy.

 

7. Trávit čas společně. sex-a-vztahy-chovam-se-jako-macecha-ii-sh-nahled

Snažte se co nejvíce času trávit společně. Vy, partner a jeho děti. Hrajte společenské hry, jeďte na výlet či jděte na procházku do lesa. Jste-li sportovně založení, pak jsou ideální kolektivní sporty. Čím více času v klidu a pohodě strávíte všichni spolu, tím pro vás lépe. Je tu šance, že si na vás děti zvyknou mnohem rychleji.


Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse