vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chloupky na bradě: Jak se jich zbavit?

25. prosince 2015

Chloupky na bradě: Jak se jich zbavit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ochlupení knír vousy chloupky brada hormony

preventan-mimiforum-banner

Tmavé chloupky na bradě dokážou pořádně potrápit. Zvlášť, když přibývají a nemůžete se jich zbavit. Zjišťovali jsme, jak na to.

„Po porodu mi na bradě a nad horním rtem začaly vyrůstat tvrdé tmavé chloupky. Jsem z toho zoufalá, protože se jich nemůžu zbavit. Když si je vytrhám, brzy je mám zpět a je jich snad ještě více. Nevím si s tím rady a docela mi to sráží sebevědomí. Vždyť pak vypadám jako poloviční chlap,“ svěřuje se se svým problémem Vlaďka (34).

Za vším stojí hormony

Nadměrné ochlupení žen označují odborníci jak hirsutismus. Nejčastěji za ním stojí hormonální nerovnováha a nadbytek androgenu. Nejznámějším z nich je testosteron, mužský pohlavní hormon, který se v malém množství tvoří i v ženském těle – v nadledvinkách. Pokud však dojde ke zvýšení jeho produkce, projeví se to právě nadměrných a tmavých ochlupením.

Obličej s chlapským knírem

Brada a horní ret – to jsou nejčastější místa v obličeji, kde se projevuje nadbytek mužského pohlavního hormonu. Potíže se nevyhýbají ani břichu, končetinám, zádům či hrudi. U žen za potížemi nejčastěji stojí již zmíněné hormonální výkyvy, například po těhotenství a porodu. Příčinou mohou být zvětšené nadledvinky, cysty na vaječníkách apod. Proto je třeba se v případě potíží poradit s endokrinologem a gynekologem. Pokud se zjistí, že je hormonů nadbytek, mohou pomoct antiandrogenní léky, které předepíše doktor. Je-li příčina jiná, anebo si chcete poradit s nadbytečným ochlupením na bradě sama, zjistili jsme, co nejlépe funguje.

MIMIFORUM zjistilo: Co dělat, když máte chloupky na bradě

Vosk

Depilace voskem zabírá, ale má několik nevýhod – je bolestivá, a musí se po určité době opakovat. Můžete ji podstoupit jak u kosmetičky, tak pomocí speciálních depilačních proužků v teple domova. Pozor ale tehdy, nemáte-li s voskem zkušenosti, anebo máte-li citlivou kůži na obličeji. Možností, jak se na nějakou dobu chloupků zbavit, může být i cukrová, anebo orientální epilace.

Laserová terapie zdravi-a-krasa-chloupky-na-brade-ii-sh-nahled

Laser patří k velmi oblíbeným metodám odstraňování chloupků. Efekt totiž bývá trvalý, protože chloupky ničí ve fázi růstu. Avšak aby se dostavil stálý účinek, je potřeba jej několikrát zopakovat, většinou čtyři až sedmkrát. A protože zákrok se opakuje po několika týdnech, je jasné, že celá procedura zabere více času. Efekt bývá znatelný u tmavších chloupků a měl by být trvalý. Jsou však ženy, kterým dostatečně nepomohl. Velkou nevýhodou je pak cena, která se v závislosti na rozsahu může celkem vyšplhat i na 10 000 Kč.

Elektrická jehla

Další možností, jak zvítězit nad chloupky na bradě a nad rtem, je elektrická jehla. Zní to děsivě, ale procedura tak drastická není. Je však poměrně časově náročná, a to proto, že se na každý chloupek působí zvlášť, a tak jde o metodu ideální pro menší oblasti, jako je právě brada či horní ret. Tenká elektrická jehla se vpichuje k folikulu chloupku a impulzem proudu ho zničí. Zákrok může být mírně bolestivý, a také může zanechat drobné jizvičky. Je třeba jej několikrát opakovat, a tak za každé sezení počítejte s útratou několika stokorun.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:57 14.11.2018 - Jahoda27 -

Re: Chloupky ba bradě

Me to taky zajímá který přístroj nebo mast pomaha na odstranění jak pod nosem a ma brade úplně to nenávidím jsem tmavší typ muzu pouzit i laser?
21:45 17.01.2018 - Maja -

Re: Chloupky ba bradě

Ahoj..nazev a znacka toho laiseru? Diky
17:47 20.04.2017 - MIRKA -

KNÍR

DOBRÝ DEN JSEM STRAŠNĚ ZOUFALA ZACALI MI RUST FOUSI HOLIM TO KAZY DEN PORADITE MI PROSIM JAK TO ZASTAVIT
Kde se dá koupit p. Sabino ten přístroj a kolik stojí,děkuji za odpověď.
16:51 22.01.2017 - Týna -

chloupky spíš tvrdé na bradě

Ctěla bych se zeptat co fakt pomůže na úplné odstranění,denně to trhám pinzetou.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse