banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Chci partnera u porodu, on to odmítá!

5. října 2017

Chci partnera u porodu, on to odmítá!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: trauma Madonin komplex partner porod miminko

preventan-mimiforum-banner

Většina žen si přítomnost partnera u porodu přeje, a dokonce tak moc, že nechce respektovat, pokud to muž odmítá. Jenže to je chyba – podle expertů by se otec k přítomnosti u porodu nikdy neměl nutit. 

„Partnera u porodu hrozně chci, vůbec si nedovedu představit, že by tam nebyl. Problém ale je, že on to odmítá. Prý má strach, že by to nevydržel a bylo by mu špatně. Jenže já trvám na tom, aby tam byl. Přece nemůže být takový sobec, myslet jen na sebe a nechat mě samotnou, když já budu rodit,“ stěžuje si Táňa (28).

 

Porod pro muže může být trauma

Otázka, zda by měl být otec u porodu, stále rozděluje jak laiky, tak odborníky. Zatímco někteří jsou tomu nakloněni s tím, že to vztah posílí a partner si bude ženy více vážit, jiní to vidí opačně. Partner u porodu může totiž prožít takové trauma, že to ovlivní další sexuální život. O sex může ztratit zájem, dokonce v extrémních případech vše může vést až k rozchodu.

 

Chci, aby tam partner byl! Odmítá…

„Nechápu, jak může otec odmítat účast u porodu, když na tom žena trvá. Jsem ve třicátém týdnu, rodit budu brzy a chci, aby tam partner byl. Mám z porodu strach, nechci tam být sama. Navíc chci, aby viděl, jakou bolestí si žena musí projít, než porodí dítě. Partner ale k porodu jít nechce a já si ho kvůli tomu přestávám vážit. Hádáme se a nevím, jak to dopadne,“ vypráví Martina (31).

 

Muže nikdy nenuťte sex-a-vztahy-chci-partnera-u-porodu-ii-sxc-nahled

Měl by partner být u porodu, anebo ne? Podle odborníků je to velmi individuální, avšak platí jedno – muže by žena nikdy neměla nutit. Pokud totiž otec k porodu dítěte nechce jít sám, nemůže mu to přinést užitek. Naopak – objevit by se mohly jen potíže. Je nemálo případů, kdy tatínek zkolabuje a ošetřující personál pak má práci s tím ho vzkřísit.

 

Hrozí Madonin komplex

Další komplikací může být tzv. Madonin komplex, který se může objevit právě u mužů, kteří byli u porodu. Ten je pro ně tak traumatizujícím zážitkem, že se změní jejich pohled na partnerku. Tu začnou vnímat nikoli jako milenku, ale jako matku svého dítěte, a tak jej přestane sexuálně přitahovat. Výsledkem je, že se doma jakémukoli tělesnému kontaktu vyhýbají, i když žena by zájem měla a trápí ji to. Tento stav odborníci označují jako Madonin komplex. Někdy časem odezní sám, ale může skončit i rozchodem.

 

Porod bez partnera bývá kratší

Podle odborníků existuje víc důvodů, proč si přítomnost otce u porodu rozmyslet. Porod u žen, které u něj nemají partnera, prý bývá kratší. Je to tím, že je přítomnost muže nevyrušuje a mohou se soustředit na samotný akt porodu. Žena se navíc nemusí obávat, že by muž vše špatně nesl, utrpěl trauma, a že by se narození miminka negativně podepsalo na jejich vzájemném vztahu.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa