vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chce sex až po svatbě. Já hned!

21. července 2016

Chce sex až po svatbě. Já hned!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: svatební noc sňatek svatba milování sex

preventan-mimiforum-banner

Sex sice ve vztahu není to nejdůležitější, ale pokud se pár zásadně neshodne a jeden chce čekat až do svatby zatímco druhý by si užíval, může nastat pořádný problém. 

Diskutujte: Přistoupila byste na to, kdyby partner chtěl sex až po svatbě?


„Nikdy by mě nenapadlo, že potkám někoho, kdo nebude stát o sex. Či lépe řečeno bude, ale až po svatbě. Měla jsem několik partnerů a vždycky jsme v posteli skončili na druhé až třetí schůzce. Pak jsme najednou potkala muže, který se důvěrnostem vyhýbal. A ten mě šokoval – řekl, že chce sex až po svatbě! Mám ho ráda, ale tohle asi nezvládnu. Vdávat se nehodlám a bez sexu žít taky nechci,“ říká Ilona (25).

Sex až za dva roky!

Podobně je na tom i Stáňa (27). „Vždycky jsem si myslela, že sex až po svatbě se týká jen silně věřících. Proto jsem se nestačila divit, když mi můj nový přítel, který do kostela nechodil, po měsíci řekl, že je panic a první sex hodlá mít až po svatbě. Když k tomu dodal, že ženit se hodlá až po dvou letech chození, aby si byl jistý, skončila jsem to. Takový vztah podle mě nemá cenu. Sex sice není všechno, ale tohle už je extrém,“ soudí.

Jen 4 ze sta čekají do svatby sex-a-vztahy-chce-sex-az-po-svatbe-ii-sh

Pouze 4 % lidí u nás čekají se sexem až do uzavření manželství. Naopak 96 % lidí si užívá předmanželského sexu. A většina z nich rozhodně s více než jedním partnerem. Případy, kdy jeden z páru chce čekat se sexem až do svatby, se stávají většinou tam, kde je jeden z partnerů věřící a druhý naopak ateista. „Když jsem začala chodit s věřícím klukem, byla jsem šťastná. Byl milý, pozorný, zkrátka gentleman. Zajímal se o mě, znal slušné chování, snesl by mi modré z nebe. Až na jednu výjimku – sex. Chtěl čekat až do svatby, ale kdy to bude, nevěděl. Vztah bez sexu jsem nevydržela a nakonec od něj odešla,“ říká Petra (28).

Nevýhoda: Nemusíte si sednout

Sex po svatbě má své výhody i nevýhody. Mezi klady patří, že se máte na co těšit a manželská noc je vyvrcholením vašeho vztahu. Pokud jste oba abstinovali, nemůžete se nakazit pohlavní chorobou. Jenomže zdánlivé klady může převážit jedna velká nevýhoda. Vůbec nevíte, jak vám bude v sexu váš protějšek vyhovovat. Zdaleka ne každý pár si vzájemně sedne, a tak můžete být místo nadšení z prvního společného sexu velmi nešťastná.

Sex po svatbě? Zvažte to.

Navíc, pokud byl partner panic, zatímco vy jste zkušenosti měla, hrozí, že za pár let si uvědomí, že se dostatečně nevybouřil – a začne to napravovat. V případě věřících partnerů pak může být problém s antikoncepcí, kterou odmítají a s tím, že budou mít zcela jiný názor na počet dětí, než vy. Zatímco vám by stačilo jedno až dvě, on může toužit po pěti a víc. Proto dřív, než se vrhnete do vztahu s někým, kdo chce z jakéhokoli důvodu čekat se sexem až do svatby, dobře si vše rozmyslete. Chce to výdrž, trpělivost, toleranci a velkou dávku sebezapření.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse