vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Chce mít vždy poslední slovo. Nesnáším to!

9. září 2015

Chce mít vždy poslední slovo. Nesnáším to!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: argument debata slovo vztah partner

preventan-mimiforum-banner

Někomu to nevadí a nevšímá si toho. Jiného to naopak vytáčí k nepříčetnosti. Když partner musí mít neustále poslední slovo, nesou to některé ženy velmi těžce. Nezbývá, než si zvyknout? A proč to vlastně muži dělají? 

 

„Nesnáším, jak partner chce mít za každou cenu poslední slovo. I když nemá pravdu, dojdou mu argumenty, o věci nic neví, nesnese, aby debatu ukončil někdo jiný než on. Leze mi s tím na nervy. Nejhorší je, že o tom nechce mluvit, nezajímá ho, že mi to vadí. Prý jsem divná já. On jako muž poslední slovo mít musí a hotovo – to je jeho názor,“ vypráví Lada (31).

 

Důvodů je víc

To, že někdo musí mít vždy poslední slovo, může mít podle odborníků řadu příčin. Může to být třeba proto, že si je v konverzaci či vztahu nejistý, chce se předvést a upozornit na sebe, či touží po moci a ovládání druhého. Zajímavé je i to, že častěji po tom mít poslední slovo touží muži, mnohdy ti, kteří ve svém okolí nejsou moc oblíbení, nemají kamarády a potřebují si něco dokazovat.

 

Musí si něco dokázat mit-vzdy-posledni-slovo-ii-sh-nahled

„Nechápu, proč někteří lidé potřebují mít pořád poslední slovo. Můj partner je toho příkladem. Na každou větu musí říct alespoň jedno slovo, jen aby promluvil poslední. Nechápu, proč to dělá, ale zjevně to k životu potřebuje. Asi si potřebuje něco dokazovat, jinou možnost nevidím. Mě je to ale nepříjemné natolik, že to s ním hodlám ukončit, pokud toho nenechá,“ svěřuje se Laura (29).

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když má partner poslední slovo

 

  • Zvyknout si. Nejsnadnější cesta, protože partnera v tomto ohledu změníte jen těžko. Berte to tak, že takový prostě je. Zvykněte si na to, uvidíte, že se vám rázem uleví.

     

  • Nevšímat si toho. Vadí vám, že partner musí mít vždy poslední slovo? Nevšímejte si toho! Pokud se s tím budete neustále rozčilovat, uděláte mu jen dobře. Je možné, že právě to on chce. Když ale ukážete, že je vám to zcela jedno, může se stát, že s tím přestane. A to v případě, že je důvodem upoutání pozornosti. Jedním uchem tam, druhým ven – to je základní rada.

 

  • Říct mu to. Nemůžete si na to zvyknout a nedokážete si toho nevšímat? Pak jednejte na rovinu. V klidu, bez emocí a výčitek partnerovi řekněte, co vás trápí a navrhněte mu řešení. Ideální je kompromis. Zeptejte se, co jemu vadí na vás, možná své „poslední slovo“ vymění za něco, co on naopak nesnáší na vás.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse