vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Červenání v obličeji: Jak na něj v zimě vyzrát

3. prosince 2013

Červenání v obličeji: Jak na něj v zimě vyzrát

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: červenání laser zima obličej alkohol kůže

preventan-mimiforum-banner

Jedním z velkých problémů, které nás mohou v zimě trápit, je červenání v obličeji. Často za ním stojí prudké změny teplot a přechody z vytopených místností do mrazu. Jak na něj co nejlépe vyzrát? 

DermaX

·    Obsahuje biotin, zinek – přispívají k udržení normálního stavu vlasů.
·    Obsahuje niacin, biotin, riboflavin – přispívají k udržení normálního stavu pokožky.
·    Obsahuje zinek – přispívá k normálnímu stavu nehtů
·    Obsahuje thiamin, riboflavin, pyridoxin – přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

dermax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

 

 

Náhlé přechody z tepla do zimy, ale i příliš horké nápoje či nadmíra alkoholu v chladných dnech, anebo stres či nervozita. To vše může být příčinou, proč se nám objeví nepříjemné zčervenání v obličeji, které je vidět na první pohled, ale není tak snadné se ho zbavit. Časté je u lidí s citlivou pokožkou a právě v zimě, kdy jsou rozdíly mezi vnitřními a venkovními teplotami největší. Pokožce navíc velmi škodí mráz a ledový vítr – zvlášť, pokud nemá dostatečnou ochranu a péči.

 

Červenání v zimě

A proč za červenáním může stát právě počasí? Ve větrných a studených dnech se snižuje produkce mazu, navíc při příchodu do zimy pokožka reaguje zúžením cév. Jde o obranou reakci kůže, ale díky tomu se v ní zpomaluje metabolismus, vysouší se a je náchylná k poškození. Když potom přijdete do tepla, cévy se naopak rozšíří a výsledkem je, že kůže zčervená. Zvlášť patrné je to u pokožky citlivé.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co pomáhá na červenání v obličeji zdravi-a-krasa-cervenani-v-obliceji-ii-sxc-nahled

-          Termální voda. K dostání je v lékárnách, a protože je ve spreji, snadno se aplikuje na celý obličej. Zklidňuje podrážděnou pokožku a působí proti červenání.

 

-          Minerály. Červená-li vám pravidelně obličej, dopřejte svému tělu dostatek minerálů. Důležité jsou hlavně hořčík, vápník a selen, které zpevňují drobné cévy.

 

-          Správné potraviny. Některé potraviny pomáhají zarudnutí pokožky snížit, a naopak takové, které je mohou podpořit. Vhodné je zařadit do jídelníčku více zeleniny, především mrkve, brokolice a brambor, naopak je třeba snížit množství ostrého koření (chilli, pálivá paprika, pepř) a jídla dochucovat raději bylinkami.

 

-          Vhodná kosmetika. Na zimu je třeba zvolit vhodný krém a pokožce věnovat maximální péči. Hydratační krém raději nechejte na teplejší dny, na zimu jsou lepší mastnější a výživnější. Sledujte také, co vaše kosmetika obsahuje. Některé ingredience totiž podle odborníků červenání ještě podporují. Mezi ně patří příliš parfemovaná kosmetika, přípravky s obsahem alkoholu, mentolu, máty, eukalyptolového oleje. Naopak vhodné jsou extrakty z lékořice, bílého čaje či zázvoru, které pokožku zklidňují. Výborné jsou též přípravky s obsahem bamackého másla. Na trhu existuje i speciální kosmetika přímo určená proti červenání pleti.

 

-          Správné mytí. Voda pokožce v zimě neprospívá, protože ji ještě více vysušuje. A tak mýt si obličej i ruce několikrát denně a hned vyrazit ven do mrazů není dobrý nápad. S vodou v zimě šetřete a pokožku vždy nechejte řádně uschnout, než vyrazíte ven. Důležitá je i teplota vody, s níž se myjete. Vždy volte vlažnou až teplou, nikdy ne horkou.

 

-          Pozor na alkohol. Velký pozor dejte v zimě na alkohol, a to jak v kosmetice, tak při své konzumaci. Aby se pleť ještě více nevysušovala, vyměňte pleťové vody a tonika s obsahem alkoholu za šetrnější odličovací mléka. Pamatujte, že pokud v zimě pijete příliš alkoholu, ubližujete i své kůži. Alkohol je totiž přímo spouštěčem zčervenání. Způsobuje, že se cévy rozšíří a na tvářích se objeví nepěkná rudá barva.

 

-          Cévní laser. Pokud vás červenání trápí často a příliš, vyhledejte odborné pracoviště, na kterém používají cévní laser. Zákrok sice budete muset zaplatit, ale může vás problému zbavit.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse