banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Celulitida: Toto opravdu pomáhá

26. dubna 2017

Celulitida: Toto opravdu pomáhá

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: pomerančová kůže babské rady celulitida nadváha dědičnost

preventan-mimiforum-banner

Nepříjemný problém, kterému se vyhne jen minimum žen. Každá však nemá čas ani finance, aby se oddala drahým procedurám, které jí od celulitidy pomůžou, anebo utrácela za krémy. Pro ty jsou tu vyzkoušené babské rady! 

Jen deset procent žen má to štěstí, že se jim celulitida vyhne. Zbylých devadesát procent její projevy neminou. Pomerančová kůže dvakrát pěkně nevypadá, a tak zkoušejí nejrůznější recepty, jak ji zmírnit či zamaskovat. Už dávno neplatí, že by celulitida byla postrachem pouze žen s nadváhou či starších dam. Setkávají se s ní stále častěji i štíhlé a mladé dívky. Až 12 % žen se s ní potká už v pubertě a 20 % potom během těhotenství.


Hlavní příčina: Dědičnost

Příčin, které stojí za vznikem celulitidy, je víc. Jednou z hlavních je dědičnost. Měla-li pomerančovou kůži vaše matka, je pravděpodobné, že se jí nevyhnete ani vy. Mezi další faktory patří hormonální změny, kouření, pití alkoholu, špatné trávení a zácpa, ale i sedavé zaměstnání nebo dlouhé stání. Nepříznivý vliv má také nošení těsného spodního prádla.


Vyhlaste boj pomerančové kůži! dieta-celulitida-ii-sh-nahled

Jakmile se celulitida objeví, je třeba vyhlásit jí boj. Není jednoduché její projevy potlačit, a tak je zkoušet, co bude působit právě na vás. Volbou první pomoci bývají krémy a gely, které jsou určené právě na tento problém. Zázraky od nich ale nečekejte. Zvlášť na pokročilejší projevy je třeba zkusit jiné možnosti. Lymfodrenáž, kavitace, anebo laser. To jsou ověřené metody, které pomáhají zbavit se pomerančové kůže. Pokud ale věříte spíše babským radám, anebo neoplýváte penězi, máme pro vás pár tipů, jak na problém vyzrát.


Mletá káva

Vyzkoušený recept, který funguje. Smíchejte mletou kávu s tělovým mlékem a inkriminované partie masírujte dvě minuty denně. Poté opláchněte. Pleť bude hladší a jemnější. Můžete zkusit i jinou variantu. Lógr z uvařené kávy smícháte s olivovým olejem a směs vtíráte na problémové partie. Také opláchnete a masáž pravidelně opakujete.


Med a sůl

Další pomocníci z vaší kuchyně. Z medu a kuchyňské soli smíchejte kašičku, kterou vetřete do problémových míst. Nechejte patnáct minut působit. Nakonec opláchněte. Tato směs odstraňuje odumřelé buňky, pokožku vyhlazuje, a zároveň zvláčňuje. Pokud se nechcete zalepit medem, můžete smíchat sůl s jílem. Směs opět natřít na potřebná místa, překrýt potravinovou fólií a nechat působit, a to jednu až dvě hodiny.


Skořice

Také skořice je skvělá na vyhlazení celulitidy! Smíchejte dvě čajové lžičky s hydratačním krémem, anebo s mlékem, naneste kam je třeba a místa obalte potravinovou fólií. Lepších účinků dosáhnete, když si vlezete pod peřinu, či se obalíte dekou. Nechejte působit alespoň třicet minut, poté opláchněte.


Břečťan

Máte-li po ruce lístky břečťanu, vyzkoušejte ho proti celulitidě. Stačí, když je rozmačkáte a šťávou potíráme problémové partie. Opět je lepší místa omotat potravinovou fólií. O břečťanu je známo, že rozpouští tuk, a na pomerančovou kůži je dobrým pomocníkem. Je však třeba kúru opakovat, po jedné aplikaci nečekejte zázračné výsledky.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa