vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Čekám dvojčata. Partner chce ale jen jedno dítě!

23. srpna 2013

Čekám dvojčata. Partner chce ale jen jedno dítě!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Dvojčata těhotenství sex partner miminko

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každý jásá, když se dozví, že čeká dvojčata. Zatímco žena se s tím většinou rychle smíří a na miminka se těší, existují muži, kteří raději od rodiny odejdou. Dvě dítě by totiž prý nezvládli!

„Kdyby mi to někdo vyprávěl, nevěřila bych. Můj příběh je totiž k uvěření jen stěží. S partnerem jsme se dva roky snažili o miminko. Moc jsme ho chtěli a těšili se na něj. Když se to konečně podařilo, byli jsme oba šťastní. Tedy až do chvíle, než doktor zjistil, že čekám dvojčata. Najednou se partner změnil. Řekl mi, že s tím nesouhlasí. Že dítě sice moc chce, ale v žádném případě ne dvě, jen jedno. Připadala jsem si jako ve špatném snu. Přece nepůjdu na potrat, anebo si nenechám vzít jedno miminko! Několik nocí jsem probrečela. Miminka jsem moc chtěla a jeho chování jsem nechápala. Skončilo to tak, že odešel. Řekl mi, že pokud si děti nechám, on se k nim hlásit nebude a nepřeje si být uváděn jako otec. Miminka jsem si nechala. Dnes mám krásná zdravá dvojčátka a je mi jedno, že otec v rodném listě uveden není. Miluju je – a to mi stačí,“ vypráví svůj šokující příběh Martina (28).

Dvě děti naráz? Někteří muži to neunesou! sex-a-vztahy-cekam-dvojcata-ii-sh-nahled

Nad podobnými případy zůstává rozum stát. A zvlášť tehdy, pokud nejde o nečekané početí, ale děti jsou plánované a chtěné. Bohužel ale existují, protože ne každý muž snese myšlenku, že bude najednou dvojnásobným otcem. Zatímco žena příliš na výběr nemá a po dětech touží, nejsou výjimkou případy, kdy se muž po sdělení, že čekají víc přírustků než jeden, rozhodne od rodiny odejít.

Opustil mě těhotnou. S dvojčaty!

„Když byli dcerce dva roky, rozhodli jsme se, že jí pořídíme ještě sourozence. Vždycky jsem chtěla víc dětí než jedno, a partner taky nebyl proti. Podařilo se nám to poměrně rychle. Za tři měsíce už jsem byla těhotná. Partner byl šťastný, strašně si přál syna. Jenže když mi můj gynekolog oznámil, že čekáme dvojčata, nastal prudký obrat. Přestal se mnou mluvit a začal se mi vyhýbat. Nakonec prohlásil, že na další dvě děti se prostě necítí, že tři už vychovávat nezvládne. Byla jsem v šoku, co jsem měla podle něj dělat, nechat si jedno miminko vzít? Pořád jsem doufala, že se s tím smíří, ale když doktor oznámil, že čekáme dvě holčičky, byla to pro partnera definitivní tečka. Řekl, že odchází a s dětmi nechce mít nic společného. Že v harému ženských žít nebude. Nyní jsem v šestém měsíci a nevím, co bude dál. Partner nás opustil a já jsem zůstala na vše sama,“ vypráví podobně smutný příběh Alena (31).

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní výhody, proč se vyplatí mít dvojčata

-          Děti si mají s kým hrát, doma mají stejně starého sourozence.

-          Chcete-li dvě děti, nemusíte prožít těhotenství a porod dvakrát.

-          Lépe zapadnou do kolektivu a lépe se umějí prosadit.

-          Umějí se o věci dělit, spolupracovat, jsou skromnější.

Text: ino

Foto: asm

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse