vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Čekám dítě. Zn. Otec neznámý.

7. prosince 2016

Čekám dítě. Zn. Otec neznámý.

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: otec děti rodina těhotenství miminko

preventan-mimiforum-banner

Těhotenství bývá nejkrásnějším obdobím v životě. Bohužel ale ne pro všechny. Třeba pro maminky, které čekají miminko, avšak neví s kým…

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

Diskutujte: Nechala byste si dítě, i když byste si nebyla jistá jeho otcem?

 


 

„Čekám dítě. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybych věděla, kdo je jeho otec. Právě jsem se rozcházela s přítelem a chtěla se odreagovat. Kamarádka mě vzala na diskotéku. Něco jsem popila a zvrtlo se to. Skončilo to vášnivým sexem, a rovnou se třema klukama. Nevím ani, jak se jmenovali, od té noci jsem je neviděla. Brzy na to jsem ale zjistila, že jsem těhotná. Myslela jsem, že to nepřežiju a chtěla jít na potrat. Nakonec jsem se rozhodla, že si miminko nechám. A tak čekám dítě a neznám jeho otce,“ vypráví svůj příběh Andrea (32).

 

Každé 4. dítě nezná pravého otce

Podle průzkumů až 25 % dětí nezná svého vlastního otce, a to rozhodně není malé číslo. Není to však jen tím, že by jejich matka nevěděla, kdo s ní potomka zplodil. Mnoho otců totiž podle statistik neví, že nevychovává vlastní dítě. Situace je nejméně příznivá pro potomka – například v případě zdravotních problémů totiž vůbec neví, jaké dědičné choroby či komplikace mu hrozí.

 

Otec je Tunisan. Jeden ze tří!

„Nikdy jsem nechápala, jak může matka neznat otce svého dítěte. O těch, co to tvrdily, jsem si myslela své. Jenže pak mě to potkalo taky. Měla jsem menší románek na dovolené v Tunisu. Během čtrnácti dnů jsem vystřídala dva domorodce. Věděla jsem, že už je neuvidím a netrápilo mě to. Až do chvíle, než jsem zjistila, že s jedním z nich čekám dítě. Nemám na ně kontakt a nevím, jak je dohledat. Jsem odpůrkyní potratů, a tak jsem se rozhodla, že si dítě nechám, i když mě okolí odsoudí, protože jako Čech miminko rozhodně vypadat nebude,“ svěřuje se Marie (27).

 

sex-a-vztahy-cekam-dite-otec-neznamy-i-sh-nahled Rodina mě zavrhla

Situace, kdy žena čeká dítě a neví s kým, není až tak výjimečná. Nastávající maminka ji však většinou nenese lehce, a ještě hůř je na tom její okolí, od kterého se často dočká spíše odsouzení, než pochopení. „Když jsem řekla rodičům, že jsem těhotná, vypadalo to, že se na vnouče těší. Jenže jakmile jsem se přiznala, že přítel není jeho otcem, otočili se ke mně zády. S přítelem jsme tehdy měli krizi a vůbec jsme spolu nespali. Chtěla jsem se odreagovat, a tak jsem si dala pár schůzek přes internet – všechny kvůli sexu! I přes ochranu jsem na jedné z nich otěhotněla. Kdo je otcem, nevím. Jediné, co vím, je, že s malým zůstanu sama a bez pomoci své rodiny. Ti mě totiž kvůli tomu zavrhli,“ vypráví o své situaci Simona (30).

 

Anketa MIMIFORA:

Jak byste reagovala, kdybyste čekala dítě a nevěděla s kým?

 

Marta (23): „Kdyby se mi to stalo, asi bych šla na potrat. Nedovedu si představit mít dítě a nevědět s kým.“

 

Klára (26): „Nechala bych si ho, i když by to bylo těžké. Za každou cenu bych se ale snažila vypátrat jeho otce. To přece není nemožné, když už jsem se s ním vyspala.“

 

Leona (32): „Na potrat bych nikdy nešla. Prostě by se ze mě stala matka samoživitelka. Takových je tolik, že by to asi nikdo neřešil.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse