vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Cambridge dieta – funguje?

20. listopadu 2013

Cambridge dieta – funguje?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: instantní strava Cambridge dieta kalorie hubnutí

preventan-mimiforum-banner

Další z diet, při které nahrazujete jídlo speciálními instantními nápoji, či polévkami, to je Cambridge dieta. Slibuje radikální a rychlé hubnutí, a to díky velmi nízkému dennímu příjmu kalorií. 

Chcete-li rychle zhubnout a nevadí vám, že veškeré jídlo nahradíte instantními koktejly, polévkami či kašemi, pak by vás mohla zaujmout Cambridge dieta. Hubnutí pomůže správně nastartovat a tělu by měla dodat vše, co potřebuje. Údajně sto procent denní dávky vitaminů, minerálů a stopových prvků.

 

Třetina doporučené denní dávky kalorií

V čem tkví tedy její úspěch? Především ve velmi nízkém přísunu kalorií. Zatímco doporučený denní přísun pro ženy se sedavým zaměstnáním je 1600 kcal, Cambridge dieta tělu dodá jen 417 kcal. Je tedy jasné, že člověk musí zhubnout, i kdyby nechtěl. Máte-li výraznou nadváhu, slibuje dieta úbytek 5 až 10 kg za čtyři týdny.

 

Jedno jídlo denně, i celá instantní strava

Dietní plán na míru vždy konzultujete s výživovým poradcem. Ten vás informuje o tom, jak dietu držet, co užívat, co je povoleno a co ne, a stejně tak vám pomůže s návratem k normální stravě. Jak dietu budete držet, záleží na tom, kolik potřebujete shodit. Pokud je to jen několik kilogramů, můžete nahradit jen jedno jídlo denně instantním. Potřebujete-li ale shodit více, je třeba držet radikální formu diety.

 

Běžné jídlo i alkohol jsou tabu

V případě radikální formy nahrazujete veškeré jídlo instantními nápoji, polévkami či kašemi a speciálními výživovými tyčinkami. Nesmíte jíst nic jiného. Na co však je třeba dbát, je pitný režim. Vhodná je voda, čaj, povolená je i káva, ale jen bez mléka. Alkoholické nápoje jsou samozřejmě tabu.

 

Hrozí jo-jo efekt

Dieta sice pomůže zhubnout, ale rozhodně nemusí vyhovovat všem. Patříte-li mezi labužníky milující dobré jídlo, nemusí vám jednotvárná strava chutnat. Navíc vás mohou trápit chutě na sladké a na oblíbené potraviny, můžete se cítit unavená a vyčerpaná. Problém pak nastává s přechodem k normální stravě, kdy hrozí jo-jo efekt a kila mohou jít rychle nahoru.

 

dieta-cambridge-dieta-i-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:

3 zajímavosti o Cambridge dietě

-          Cambridge dieta vznikla v 80. letech minulého století v anglickém Cambridge, kde ji vyvinul vědecký tým a ve světě způsobila doslova revoluci.

-          Dieta se drží poměrně krátkodobě, maximálně jeden měsíc, a to u velmi silné nadváhy či u obezity.

-          Cambridge dieta není vhodná pro těhotné a kojící ženy, pro ty, které v posledních třech měsících prodělaly operaci v celkové anestezii či měly vážný úraz, pro ty, kdo mají alergii na mléko či trpí fenylketonurií a pro osoby s poruchami příjmu potravy.


Text: ino
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse