vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Byla jsem nevěrná. Tipy, jak se s tím vyrovnat

18. srpna 2014

Byla jsem nevěrná. Tipy, jak se s tím vyrovnat

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vztah nevěra rodina sex partner

preventan-mimiforum-banner

Pokud jste byla partnerovi nevěrná a uvažujete, že se mu svěříte, dobře si to rozmyslete. Nechcete-li o vztah přijít, je mnohdy lepší mlčet a se vším se srovnat sama.

„S partnerem jsme již deset let. Pořád nám to klape, i když sex už sklouzl do stereotypu a není tak často, jako dřív. Před měsícem jsem byla na večírku z práce. Opila jsem se a vyspala s kolegou. I když to stálo za to, vím, že to byla chyba. Partnera nechci ztratit a nevím, co mám dělat. Jak se s nevěrou vyrovnat? Mám mu to přiznat, nebo raději mlčet?,“ ptá se Radka (33).

 

Jedna noc, poté výčitky

„Partnerovi jsem byla nevěrná jednou. Byl to omyl, vím to, ale nelze to vrátit. Pořád se trápím, vyčítám si to a nevím, zda mu to říct. Trápím se a kvůli tomu nespím. Nechci o něj přijít kvůli jedné noci, když vím, že to byla chyba,“ vypráví podobný příběh Zdenka (29).

 

Nepřiznávat, zatloukat

Je to těžké, ale je to tak. Pokud jste prožila jednorázový úlet a nehrozí, že by se o něm partner dozvěděl, je lepší mlčet. I když se budete vy sama chvíli trápit a připadat si, jako zrádkyně, vězte, že rozhodně nepomůže, pokud se ke všemu hrdinsky přiznáte. Sobě sice ulevíte, ale jemu ublížíte. Navíc reálně hrozí, že partner nevěru neskousne a přijdete o celý dlouholetý vztah.

 

Nechat tomu čas sex-a-vztahy-byla-jsem-neverna-ii-sxc-nahled

Čas pomáhá hodně věcem a zhojí i vaše trápení a problémy. Pokud to vydržíte, budete s partnerem žít dál a neprozradíte se, časem se pocity viny zmenší, nebo zmizí zcela. Chce to ale vytrvat a překotně se nepřiznávat. Máte-li rodinu, mohla byste kvůli jedné noci o všechno přijít.

 

Netrestat ostatní

Pokud jste byla nevěrná a trpíte kvůli tomu výčitkami svědomí, potrestala jste se sama dostatečně. Netrestejte tedy ještě ostatní tím, že byste jim vyprávěla podrobnosti svého úletu. Partnera ani děti. Chybami se člověk učí a pro vás šlo o dostatečné poučení.

 

Vypovídat se

Hodně pomáhá, když se s tím, co vás tíží, svěříte. Ovšem nikoli partnerovi. Vypovídejte se kamarádce, na kterou se můžete spolehnout, že bude diskrétní. Pokud se rozhodnete svěřovat na internetu, uvědomte si, že prostředí není anonymní a přečíst si vaše problémy může kdokoli. Nesvěřujte se pod svým profilem a neuvádějte informace, které by mohly jasně ukázat, že jde o vás. Nikdy nevíte, kdo si diskuzi přečte…

 

Najít si nové zájmy

Pokud se s tím, že jste byla nevěrná, nemůžete smířit, a pořád se užíráte, je třeba myšlenky odlákat jinam. Najděte si nové zájmy, koníčka, který vás bude bavit, a vy se mu budete intenzivně věnovat. Začněte pracovat na sobě, choďte třeba cvičit. Je potřeba, aby váš nový zájem byl natolik intenzivní, abyste na výčitky neměla čas.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse