banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Byla jsem nevěrná. Mám mu to říct?

2. března 2016

Byla jsem nevěrná. Mám mu to říct?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přiznání rozchod láska vztahy nevěra sex dítě

preventan-mimiforum-banner

Nevěrná je téměř každá druhá žena a její úlet se často neobejde bez následků. Proto vysoké procento dětí nevyrůstá s biologickým otcem. Jenže nevěra může být i jednorázová, na noc, která vás pak celý život mrzí. Co dělat, pokud podvedete svého partnera? Vyplatí se mu to říct, anebo je lepší mlčet? 

Diskutujte: Přiznala byste partnerovi nevěru, anebo byste raději zatloukala?


Žena mezi třicítkou a čtyřicítkou. Právě ta je podle průzkumů ideální kandidátkou na nevěru. A protože té se podle statistik dopustí během vztahu až 46 % z nich, není v životě ničím neobvyklým. Někdy jde jen o jednorázový úlet na jednu noc, který pak dotyčnou hodně dlouho mrzí. Ženy se však umějí více citově vázat, a tak v případě dlouhodobého vztahu mimo manželství hrají city mnohem větší roli, než u mužů. A tak může být nevěra pro vztah velmi nebezpečná.

Muži nevěru odpouštějí hůř

I když jsou ženy nevěrné méně, než jejich partneři, kterých podle průzkumů partnerku podvede až 64 %, ocitají se v mnohem horší situaci. Muži totiž hůře nevěru odpouštějí a jsou méně tolerantní než v opačném případě – kdy ženu podvedou sami a čekají, že to partnerka prostě přejde. Proto zde nastává otázka – pokud jste z jakéhokoli důvodu svému muži nevěrná, je lepší mlčet, anebo ulehčit svědomí a přiznat pravdu?

Nevěra mě změnila!

„Nikdy jsem si nemyslela, že by se mě to mohlo týkat. I když svého muže miluju, přece jen jsem podlehla – v alkoholovém opojení na večírku svému bývalému spolužákovi. Hned jsem věděla, že to byla chyba a nadávala si. Kéž by to šlo vrátit zpět! Rozhodla jsem se mlčet. Problém ale je, že mě stále tíží svědomí a už je to rok. Od té doby se hodně změnilo. Bojím se partnerovi podívat do očí, protože mám strach, aby v nich můj úlet neviděl. Ani sex už není co předtím. Nedokážu se uvolnit, bojím se, že pozná, že jsem se vyspala s jiným. Možná by mi bylo líp, kdybych mu vše řekla,“ svěřuje se Marcela (29).

Přiznat, nebo nepřiznat nevěru? sex-a-vztahy-byla-jsem-neverna-ii-sh

Názory na to, zda nevěru – pokud k ní došlo – přiznat, se značně různí. Jedna skupina je věrná starým dobrým radám doktora Plzáka: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat.“ Druhá část je naopak přesvědčena, že jedinou možností, jak nevěru odčinit, je všechno přiznat, omluvit se a partnera přesvědčit, že to byla chyba, která se nebude opakovat. Jenomže – nevěra je jedním z nejčastějších důvodů rozchodů a rozvodů, a zdaleka ne každý ji dokáže překousnout.

Z nevěry partner nadšený nebude

Je sice pěkné, že jste si s partnerem slíbili, že si budete říkat pravdu vždy a za všech okolností, ale to, že budete mluvit o nevěře, rozhodně není důkazem vaší upřímnosti a velké lásky. Je téměř jisté, že partner nebude reagovat nadšeně, a že vaše dobrovolné přiznání vztah neposílí. A právě proto je většinou lepší řídit se heslem: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“ Doktor Plzák dobře věděl, proč si za svou teorií celý život stál.

MIMIFORUM zjistilo:

Co nevíte o nevěře

  • Nevěra může vztahu paradoxně prospět. Nevěrník se totiž často více snaží, lépe se stará a je příjemnější k dalším členům rodiny.

  • Ženy jsou v maskování nevěry rafinovanější a úspěšnější než muži. Podle průzkumů ženy odhalí nevěrné partnerky dvakrát častěji, než ony je.

  • Až 15 % dětí vyrůstá s otcem, který není jeho. Ten samozřejmě ani netuší, že »jeho« potomek je plodem ženiny nevěry.

  • Pětina žen přiznává, že v případě, kdy by se jí vyskytla dobrá příležitost k nevěře, neváhala by a využila by jí.

  • Pouze 15 % mužů je přesvědčeno, že by své partnerce bylo ochotno odpustit nevěru.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa