vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Byla jsem nevěrná. Mám mu to říct?

2. března 2016

Byla jsem nevěrná. Mám mu to říct?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: přiznání rozchod láska vztahy nevěra sex dítě

preventan-mimiforum-banner

Nevěrná je téměř každá druhá žena a její úlet se často neobejde bez následků. Proto vysoké procento dětí nevyrůstá s biologickým otcem. Jenže nevěra může být i jednorázová, na noc, která vás pak celý život mrzí. Co dělat, pokud podvedete svého partnera? Vyplatí se mu to říct, anebo je lepší mlčet? 

Diskutujte: Přiznala byste partnerovi nevěru, anebo byste raději zatloukala?


Žena mezi třicítkou a čtyřicítkou. Právě ta je podle průzkumů ideální kandidátkou na nevěru. A protože té se podle statistik dopustí během vztahu až 46 % z nich, není v životě ničím neobvyklým. Někdy jde jen o jednorázový úlet na jednu noc, který pak dotyčnou hodně dlouho mrzí. Ženy se však umějí více citově vázat, a tak v případě dlouhodobého vztahu mimo manželství hrají city mnohem větší roli, než u mužů. A tak může být nevěra pro vztah velmi nebezpečná.

Muži nevěru odpouštějí hůř

I když jsou ženy nevěrné méně, než jejich partneři, kterých podle průzkumů partnerku podvede až 64 %, ocitají se v mnohem horší situaci. Muži totiž hůře nevěru odpouštějí a jsou méně tolerantní než v opačném případě – kdy ženu podvedou sami a čekají, že to partnerka prostě přejde. Proto zde nastává otázka – pokud jste z jakéhokoli důvodu svému muži nevěrná, je lepší mlčet, anebo ulehčit svědomí a přiznat pravdu?

Nevěra mě změnila!

„Nikdy jsem si nemyslela, že by se mě to mohlo týkat. I když svého muže miluju, přece jen jsem podlehla – v alkoholovém opojení na večírku svému bývalému spolužákovi. Hned jsem věděla, že to byla chyba a nadávala si. Kéž by to šlo vrátit zpět! Rozhodla jsem se mlčet. Problém ale je, že mě stále tíží svědomí a už je to rok. Od té doby se hodně změnilo. Bojím se partnerovi podívat do očí, protože mám strach, aby v nich můj úlet neviděl. Ani sex už není co předtím. Nedokážu se uvolnit, bojím se, že pozná, že jsem se vyspala s jiným. Možná by mi bylo líp, kdybych mu vše řekla,“ svěřuje se Marcela (29).

Přiznat, nebo nepřiznat nevěru? sex-a-vztahy-byla-jsem-neverna-ii-sh

Názory na to, zda nevěru – pokud k ní došlo – přiznat, se značně různí. Jedna skupina je věrná starým dobrým radám doktora Plzáka: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat.“ Druhá část je naopak přesvědčena, že jedinou možností, jak nevěru odčinit, je všechno přiznat, omluvit se a partnera přesvědčit, že to byla chyba, která se nebude opakovat. Jenomže – nevěra je jedním z nejčastějších důvodů rozchodů a rozvodů, a zdaleka ne každý ji dokáže překousnout.

Z nevěry partner nadšený nebude

Je sice pěkné, že jste si s partnerem slíbili, že si budete říkat pravdu vždy a za všech okolností, ale to, že budete mluvit o nevěře, rozhodně není důkazem vaší upřímnosti a velké lásky. Je téměř jisté, že partner nebude reagovat nadšeně, a že vaše dobrovolné přiznání vztah neposílí. A právě proto je většinou lepší řídit se heslem: „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“ Doktor Plzák dobře věděl, proč si za svou teorií celý život stál.

MIMIFORUM zjistilo:

Co nevíte o nevěře

  • Nevěra může vztahu paradoxně prospět. Nevěrník se totiž často více snaží, lépe se stará a je příjemnější k dalším členům rodiny.

  • Ženy jsou v maskování nevěry rafinovanější a úspěšnější než muži. Podle průzkumů ženy odhalí nevěrné partnerky dvakrát častěji, než ony je.

  • Až 15 % dětí vyrůstá s otcem, který není jeho. Ten samozřejmě ani netuší, že »jeho« potomek je plodem ženiny nevěry.

  • Pětina žen přiznává, že v případě, kdy by se jí vyskytla dobrá příležitost k nevěře, neváhala by a využila by jí.

  • Pouze 15 % mužů je přesvědčeno, že by své partnerce bylo ochotno odpustit nevěru.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse