vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Burčák pro zdraví: Největší zajímavosti

11. září 2017

Burčák pro zdraví: Největší zajímavosti

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: mošt hrozny burčák víno zdraví vitaminy

preventan-mimiforum-banner

Burčáku bychom ročně měli vypít tolik, kolik máme krve, říká se. To nám prý zajistí dobré a pevné zdraví. Co to burčák vlastně je a jak nám prospívá?

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Částečně zkvašený hroznový mošt. Meziprodukt při výrobě vína, který obsahuje dle typu, fáze a původu 1 až 7 % alkoholu. A také oblíbená pochoutka, která v září i říjnu nejen na Moravě teče proudem. Říká se, že člověk by měl vypít tolik burčáku, kolik litrů má krve. Proč? Čím prospívá našemu zdraví?

 

Jak se pozná dobrý burčák

Burčák se vyrábí z bílých i červených hroznů. V případě první varianty má ten dobrý světle žlutou barvu a bývá zakalený kvasným kalem. Hodně napoví nejen barva, ale i konzistence. Musí být hustý. Je-li řídký, bývá většinou ředěný vodou. Je-li příliš tmavý, bývá již moc zkvašený, anebo není z hroznů, ale z jablek. Skleničku kvalitního burčáku poznáte i podle zvuku – po přiložení k uchu šumí.

 

Burčák prospívá zdraví

Milovníci burčáku dobře vědí, že je nejen chutný, ale také velmi zdravý. Tedy pokud koupíte ten kvalitní. Obsahuje totiž velké množství vitaminů a kvasinek, které nám prospívají. Především jsou to vitaminy skupiny B. Například vitamin B1-thiamin pozitivně působí na srdce. Obsažená kyselina nikotinová zabraňuje vzniku nervových a kožních poruch, anebo kyselina pantotenová chrání lidský organismus proti onemocnění sliznice a zažívacího ústrojí. Pyridoxin podporuje regeneraci kůže a nervového sytému. Oběcně vitaminy skupiny B působí proti únavě a nechutenství.

 

Co ještě burčák umí zdravi-a-krasa-burcak-ii-sh-nahled

To ale není zdaleka všechno. Burčák obsahuje také zdraví prospěšné antioxidanty, které posilují imunitu. Rasveratrol prospívá činnosti srdce a cév. Burčák  zrychluje trávení a příznivě působí na trávicí soustravu. Tělo pročistí, může mít nadýmavé či mírně projímavé účinky. Obsahuje také zinek a železo. I když se říká, že ročně bychom měli vypít tolik burčáku, kolik máme krve, je třeba konzumaci rozložit. Burčák obsahuje alkohol, a tak je denní doporučená dávka maximálně půl litru.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak se vyvíjí burčák

1. Sladký – převažuje cukr nad alkoholem, burčák je ve stádiu zrodu, je světlý a chutná jako mošt.
2. Ve varu – poměr kyselin a cukru je vyvážený, množství alkoholu je asi 4–6

3. Po zlomení (řezák) – převažuje již alkoholická chuť nad sladkou, vystupují kyseliny
4. Mydliňák – chuť je různorodá, nebývá lahodná, obsahuje množství kvasných látek, ostré kyseliny, cukr zaniká, vystupuje alkohol

5. Mladé víno – téměř čisté víno, ustálená chuť, sedimentují kvasné látky

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse