vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bublinkové nápoje. Víte, co mohou způsobit?

16. července 2015

Bublinkové nápoje. Víte, co mohou způsobit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: bublinky nápoj zuby rakovina zdraví

preventan-mimiforum-banner

Nepijte často bublinkové nápoje, varují odborníci. Mohou vám totiž způsobit víc zdravotních problémů, než si myslíte…

Esenciální fosfolipidy forte

·    Doplněk stravy.
·    Esenciální fosfolipidy.
·    Obohaceno o vitamin E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
·    Obohaceno o vitaminy skupiny B, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy, imunitního systému a přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

esencialni-fosfolipidy-forte

Doplněk stravy

Více ZDE

Bublinkové nápoje jsou sice dobré a mnozí si bez nich život nedovedou představit, ale zdraví rozhodně neprospívají. Naopak – mohou vám zničit zuby, oslabit kosti, a dokonce i vyvolat rakovinu…

 

Škodí zubům

Pozor na bublinkové nápoje, varují vědci. Pokud je budete pít denně a dlouhodobě, mohou vám zničit zuby. Stejně jako byste užívala drogy! Jeden z průzkumů, který provedli američtí vědci, ukázal, že žena, která pět let pila až dva litry sodovky denně, měla zuby tak zkažené, jako 29letý uživatel pervitinu! O své zuby nakonec přišla.

 

Můžou za rakovinu

Bublinkové nápoje prý mohou stát i za některými druhy rakoviny. U žen například obávaného karcinomu prsu. Mohou totiž za to, že jejich konzumentky mají vyšší hustotu prsou, a tím pádem i více buněk, které se mohou změnit na ty nádorové. Riziko se zvyšuje až čtyřikrát a bublinky vůbec nemusíte pít denně – prý stačí už tři nápoje každý týden! V souvislosti s perlivými nápoji se také mluví o vyšším riziku rakoviny jícnu, u mužů pak prostaty.

 

Berou vápník a ničí kosti

Pozor na to, varují vědci. Konkrétně se to týká nápojů „kolového“ typu, které obsahují vyšší množství kyseliny fosforečné. Ta totiž způsobuje, že díky přebytku fosforu v těle uvolňují kosti mnohem více vápníku, aby se vyrovnala rovnováha. To vede k oslabení kostí, a například u žen v menopauze to může způsobit vážné zdravotní komplikace.

 

Rychleji stárnete

Lidé, kteří denně pijí bublinkové nápoje, prý stárnou rychleji než ti, kdo se jim vyhýbají. Američtí vědci tvrdí, že téměř o pět let! Slazené bublinky totiž mění DNA a to má za následek, že vypadáte starší, než jste.

 

Mohou za nadváhu

Pokud pijete bublinkové nápoje a chcete zhubnout, děláte chybu. Bublinky totiž zvětšují obsah žaludku, a to jen vede k tomu, že toho více sníte a vaše váha narůstá. K tomu se prý zvyšuje chuť na sladké – a tak je na problém s kily navíc zaděláno. Navíc je prokázáno, že po nápojích s obsahem oxidu uhličitého máte ještě větší žízeň, než kdybyste se nenapila. Pokud hubnete, nápoje s bublinkami rozhodně vynechejte.

 

zdravi-a-krasa-bublinkove-napoje-ii-sh-nahled MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na bublinky u dětí!

U dětí mohou bublinky způsobit ještě další problémy, a tak rozhodně nepatří mezi nápoje, které by měly pít denně. Mohou vést k poškození žaludku a střev, a dokonce způsobit předčasnou pubertu! To vědci potvrdily u dívek. Ty, které pily denně bublinkové nápoje, začínají menstruovat dříve…

 

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse