vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Brnění rukou: Co to znamená?

8. května 2014

Brnění rukou: Co to znamená?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: karpál brnění Ruce nádor štítná žláza cukrovka

preventan-mimiforum-banner

Opakující se brnění rukou nepodceňujte. Nemusí jít o banalitu, ale může ukazovat i na velmi vážné choroby. Mezi ně patří cukrovka, ale i nádorová onemocnění. 

Esenciální fosfolipidy forte

·    Doplněk stravy.
·    Esenciální fosfolipidy.
·    Obohaceno o vitamin E, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
·    Obohaceno o vitaminy skupiny B, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy, imunitního systému a přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

esencialni-fosfolipidy-forte

Doplněk stravy

Více ZDE

„Brní mě často ruce. Je to nepříjemné, ale to přejde. K doktorovi se s tím nechystám. Vždyť je to banalita,“ říká Miroslava (40). Nejen ona, ale většina lidí totiž tuto potíž bere jako drobnou a nepodstatnou, se kterou není třeba se trápit. Odezní přeci sama, jako přišla! Jenže už netuší, že může ukazovat i a řadu vážných chorob, včetně národových onemocnění.

 

Tip MIMIFORA:

Kdy určitě neváhat s návštěvou lékaře

 

-          Pokud se brnění rukou vrací a objevuje se pravidelně.

-          Pokud brnění doprovází další potíže, především nepravidelný tep, bolesti na prsou či kolem žaludku, ale i jiné zdravotní problémy.

-          Pokud se objevuje noční brnění, ke kterému se navíc nadměrně potíte.

 

Pozor na opakované brnění

Pokud se brnění rukou objeví jen jednorázově, anebo zřídka po ránu, může jít pouze o přeležení, tedy nadměrného tlaku na jedno místo a stlačení nervů. Trvá-li však déle a vrací-li, signalizuje některou ze zdravotních potíží. Zde je několik z nich.

 

Cukrovka

Poškození nervů, tzv. diabetická neuropatie, může být jedním ze závažných doprovodných komplikací cukrovky. Projevovat se může právě nepříjemným brněním rukou. Díky zvýšené hladině cukru v krvi může totiž docházet k poškození nervů, a to včetně nervových vláken ve zúžených místech, jako je právě zápěstí. Jejich postižení a nervů, které odtud vedou k prstům, způsobuje u cukrovkářů ono nepříjemné brnění, které se často objevuje v noci. Kromě zápěstí může jít také o postižení nervů v lokti, které se více projeví brnění na straně malíčku. Brnění rukou může tedy signalizovat na cukrovku, i když o ní ani nevíte.

 

Štítná žláza

Brnění v rukou může ukazovat také na poruchy funkce štítné žlázy. Zvlášť objevují-li se další příznaky, které by na sníženou či zvýšenou funkci štítné žlázy mohly odkazovat, je nezbytné vyhledat lékaře.

 

Syndrom karpálního tunelu

Opakované noční brnění prstů, ke kterému se přidávají další příznaky, jako je bolest vystřelující do lokte či ramene, porucha jemné citlivosti ruky, ranní ztuhlost a necitlivost, která může i bolet. To bývají příznaky další nepříjemné potíže – syndromu karpálního tunelu. Ten se může objevit například při přetěžování ruky, při nevhodné a těžké práci. Opět je třeba zavčas vyhledat lékaře, protože časná stádia lze léčit konzervativně, později je třeba operativní řešení.

 

Nádorové onemocnění zdravi-a-krasa-brneni-rukou-ii-sxc-nahled

I velmi závažné choroby se mohou projevovat brněněním rukou, proto se je opravdu nevyplatí podcenit. Jedním z nich může být i rozvoj nádorového onemocnění. Brnění totiž vzniká důsledkem činnosti rostoucího nádoru a bývá často provázeno úbytkem na váze a nočním pocením.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Brnění v těhotenství

Brnění rukou bývá velmi časté v těhotenství, především v posledním trimestru. Většinou za ně můžou zduření a otoky tkání, pokud se objeví v oblasti zápěstí a tlačí tak na nervy. Brnění může postupovat až k lokti či do ramene. V případě těhotných žen ale většinou brnění samo odezní a není příliš možností, jak je akutně řešit. Trápí-li nastávající maminku přes míru, konzultace s odborníkem je nezbytná.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:05 17.10.2014 - ZDEŇKA -

brněny rukou

DOBRY DEN MĚ BRNI PRSTY PRAVE RUKY ,MAM BOULI NA LOKTU A TUPOU BOLEST V RAMENI ,TRVA TO UŽ 7 DNU A NEUSTUPUJE .

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse