vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Bramborová dieta: Je levná a funguje

20. října 2017

Bramborová dieta: Je levná a funguje

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: cukr sacharidy váha dieta brambory

preventan-mimiforum-banner

Patří k nejlevnějším dietám, zasytí, přitom na redukci hmotnosti dobře funguje. Brambory mají tu výhodu, že tělu dodají vitaminy a minerály, ale jen z nich se žít nedá.

O bramborách se často říká, že do diety nepatří, protože obsahují velké množství sacharidů. Není to ale pravda. Brambory se dají využít i při dietě, ovšem musejí se jíst v rozumném množství a úpravě. Existuje však i přímo brambrová dieta, o které se říká, že je jednou z nejlevnějších diet.

 

Výhody brambor

Brambory mají pro dietu řadu výhod. Obsahují minimum tuku, zato hodně vitaminů a minerálů, nechybí ani antioxidanty. Jsou výborným zdrojem vitaminu C, vitaminů skupiny B, hořčíku, železa, jódu či draslíku. V 100 g brambor ho najdete 15 % doporučené denní dávky. Pokud držíte dietu, konzumujte je zásadně vařené, ochuťte trochou olivového oleje, česnekem či bylinkami.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Nevýhodou brambor je, že zvedají hladinu cukru v krvi, a tak je tato dieta nevhodná pro cukrovkáře a pro ty, kdo trpí hypoglykémií.

 

Hitem je i v Hollywoodu

Bramborová dieta je levná, účinná a patří mezi velmi oblíbené i ve světě hollywoodských celebrit. Vyzkoušela ji třeba Meryl Streepová. Základem je jíst brambory pětkrát denně, a to v různých variacích – samotné, s podmáslím, se zeleninou, s vajíčkem apod. Je vhodné jíst brambory vařené, nikoli pečené či americké. Stejně tak nejsou pro dietu vhodné hranolky, krokety či chipsy.

 

Tip MIMIFORA:

Nezapomínejte na pitný režim! K bramborám byste denně měla vypít dva až tři litry vody, neslazené minerálky či čaje.

 

Dieta na týden dieta-bramborova-dieta-ii-sxc-nahled

Dietu se, podobně jako jiné jednostranné diety, nedoporučuje držet dlouhodobě, protože by tělu mohly chybět jiné důležité látky, především bílkoviny. Navíc pět porcí vařených brambor denně se velmi brzy přejí. Ideální je proto dietu držet pět až sedm dní, kdy se tělo krásně pročistí a dojde k menší redukci váhy. Pokud byste ji držela déle, dojde ke zpomalení metabolismu a hubnutí se zabrzdí či zastaví.

 

Tip MIMIFORA:

Smíchejte šťouchané brambory s podmáslím, získáte tak skvělou pochutinu, která tělo pročistí a zrychlí metabolismus.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse